Memur ve Personel Alımı

Emekli maaşı zam müjdesi duyuruldu! En düşük emekli maaşı 3 bin 433 lira oluyor! Yeni maaşlar şekillenmeye başladı

Aşinayı benzer biçimde Türkiye İstatistik Müesseseyi tarafınca enflasyon detayları 3 Ocak’ta açıklandı ve bu bilgilerin açıklanmasının peşinden emeklilere yapılacak olan zam oranı da netleşmiş oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çoğalan enflasyon oranlarına karşı, işgören ve emekli ücretlerine yüzde 2,5 oranında ek zammın yapılacağını da belirtti. Emeklilerin 2022 senesinin ilk 6 ayında alacakları ücretlerin, yüzde 30,95 oranında zamlandı. Bunun peşinden Temmuz ayı emekli ücretleri hakkında hesaplamalar da yapılmaya başlandı.
6 aylık vakit sonrasında açıklanan toplam enflasyon ile zam yapılacak.

YÜZDE 16,45 ORANINDA ZAM

Türkiye İstatistik Müessesesinin ocak ve şubat ayının son haftasında açıklamış olduğu aylık enflasyon bilgilerinden sonrasında zam için yeni hesaplamalar da yapılmış oldu. Senenin ikinci yarısında başka bir deyişle Temmuz ayında emekli ücretlerine tekrardan zam yapılacak. Bu zam için hesaplamalar şimdiden ortaya çıkmaya başladı. (*3*)ın yaptıkları hesaplara nazaran hemen hemen iki bilgisi açıklanmış olan enflasyon oranına nazaran emeklilerin, temmuz ayından itibaren ücretlerini minimum yüzde 16,45 oranında zamlı alacakları hesaplanmaya başladı.

(*3*) tarafınca meydana getirilen açıklamalarda ocak ve şubat ayı enflasyon bilgilerine nazaran hesapladıkları işgören tutarı zam oranını, yüzde 15,95 olarak belirttiler ve 6 ayın sonunda oran bu halde kalsa bile en düşük ücretin 4 bin 794 TL olacağı bildirildi.

.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri