Güncel

En Basit Diyet Listesi Neler Var Basit Diyet Nasıl Yapılır?

En Basit Diyet İpuçları

Basit rejiminizin ilk adımı her öğünde halk olarak tüketmeyi fazlaca sevdiğimiz ekmeğin türü ile ilgili olacaktır. Normal beyaz undan meydana getirilen ekmeği hayatınızdan çıkarmalısınız. Bunun yerine besleyici içeriğiyle tam tahıl ekmeğini sofranızda bulundurmalısınız. Ağız tadınıza uygun olan ekmek türünü bularak her öğünde sofranızda bu ekmeği bulundurun. Her ne kadar besleyici de olsa ekmeğin vücudumuzun ilk başvurduğu enerji deposu olan karbonhidrattan oluştuğunu ihmal etmeyin. Bu nedenle günlük ekmek miktarını öğün başına 2 dilim ile sınırlandırmalısınız.

Diyetiniz süresince ikinci dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan mevzu hem sağlığınız hem de diyetini için oldukça mühim. Kesinlikle asitli içeceklerden, içine katkı maddesi konulmuş olan ambalajlı gıdalardan uzak durmalısınız. Bunlar yerine evde hazırlamış olduğunuz kolay tatlılar ya da meyvelerle öğünlerinizi zenginleştirebilirsiniz. Bu gıdalar içermiş olduğu yüksek kalori ve koruyucularla sağlığınıza her türlü menfi etki etmektedir.

Spor yapmak rejiminizin öteki bir mühim kısmı. Ağır egzersizler olmadan da spor yapabilirsiniz. Günlük olarak minimum 45 dakika yürüyüş vücudunuzu hem daha dinç tutacak hem de fazla yağları yakmanıza destek olacaktır. Sadece rejiminiz esnasında değil hayatınızın tamamında spor yapmak vücudunuzu yalnız forma sokmak kalmayıp hastalıklara karşı daha dirençli hale getirecektir.

Günlük olarak minimum 2.5 ya da 3 litre su tüketmelisiniz. Bu şekilde vücudunuz hem depoladığı zararı olan maddelerden arınacak hem de vücudunuz içinde kimyasal olarak yağ yakmak için lüzumlu olan suya kavuşacaktır. Günde 3 litre su içerek böbrek hastalıklarından da korunabilirsiniz. Bu maddeyle ilintili olarak tuz tüketiminizi de sınırlandırmanız icap ettiğini söylemeliyiz. Fazla tuz almak vücudumuzda tutulan su miktarını arttıracaktır. Bu durum ise hem ödem oluşumuna hem de sebepsiz kilo almamıza niçin olmaktadır.

Yemeklerinizin yanında ne olursa olsun hazmı kolay besinlere yer vermelisiniz. Mesela her öğününüzde yemeğinizin yanına salata eklemelisiniz. Bu hem vücudunuzun gereksinim duyduğu vitamin ve mineralleri almanıza destek olacak hem de midenizi rahatlatacaktır.

Akşam yemeğini saat en geç 19.00’da yiyecek  rejiminizin öteki vazgeçilmezi olmalıdır. Zira araştırmalar göstermektedir ki gece yenen yemekler vücudumuzda daha yoğun olarak depolanmaktadır. Bu nedenle geç saatte yiyecek yememeye dikkat etmelisiniz. Az beslenerek vücudumuzu zayıflatmadan forma girmek için sunacağımız öteki bir kaide minerallerin emilimini kolaylaştırmak için bir yöntem olacaktır. Buna gore et yemeklerinin yanında süt ürünleri tüketmemelisiniz. Yani et yemeklerinizin yanına ayran yerine salata tercih etmelisiniz. Sebze yemeklerinin yanında ise gönül rahatlığıyla süt ürünlerini tüketebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
izmir profilo servisi elf bar vozol
deneme bonusu meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri