Genel

Erkekler Günü var mı? Dünya Erkekler Günü ne zaman? Erkekler Günü kutlanıyor mu?

Erkekler Günü var mı? Dünya Erkekler Günü ne süre? Erkekler Günü kutlanıyor mu? 8 Mart Bayanlar Günü’nün tüm dünya da heyecanla karşılanmasının peşinden erkekler günü merak mevzusu oldu. Dünya Erkekler Günü olarak öğrenilen 19 Kasım zamanı, 1999 senesinden bu yana kutlanmaktadır. İşte Dünya Erkekler Günü’ne dair tüm merak edilenler…

Beynelmilel Erkekler Günü (International Men’s Day – IMD) her yıl 19 Kasım’da kutlanan ve Birleşmiş Milletler tarafında da desteklenen beynelmilel bir gündür.
öncelikli olarak Prof. Dr. Thomas Oaster tarafınca 7 Şubat 1992 tarihinde dile getirilmiştir bir projedir. Resmi olarak ise kabul edilmesi ve kutlanması ise ilk kere 1999 senesinde Trinidad-Tobago’da reelleşmiştir.

Beynelmilel Erkekler Günü, günümüzde yetmişin üstünde ülkede tarafınca desteklenmekte ve kutlanmaktadır. Dünya Erkekler Günü, UNESCO’da da dile getirilmiş ve Ingenborg Breines Kadın ve Barış Kültür Müdürü tarafınca ” Bu görkemli bir düşünce ve bazı cinsiyet dengelerini bizlere verecektir ” sözleri ile ehemmiyeti anlatılmıştır.

Beynelmilel Erkekler Günü’nün kutlanma emeli cinsiyetler arası ilişkilerin geliştirilmesi, adamların rol model olduğu vaziyetlerin vurgulanması, adamların yaşamış olduğu cinsiyete bağlı denksizlikler vs.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
izmir profilo servisi elf bar vozol
deneme bonusu meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri