Sağlık

Esopro Ne Zaman İçilir?

Esopro: mide de bulunan, yediğimiz ürünleri yakıp eriten, asidi azaltan ve reflü, gastroözofagel hastalığı (GÖRH), mide yanması, paptik ülser benzer biçimde hastalıkların tedavisinde kullanılan bir ilaç türüdür. Mide de bulunan asidin üretilmesini azaltarak ve engelleyerek, hasar görmüş olan özofagus ve de mide dokusunun iyileşme süresini hızlandırmak için süre kazandırır. Bu ilacı aç halde kullanılmasın da ise mide yanması şikayetlerinin azalma mevzusunda da daha etkili olacağı görülecektir.


Esopromide koruyucu olarak malum ve mide asidini azaltarak tesir gösterecek bir ilaçtırtürüdür. Esopro mide de üretilen asit miktarını azaltan Proton pompa inhibitör türündeki bir ilaçtır. Esopro ne süre kullanılır? Sorusu ise mide de hissedilen hazımsızlık anında, mide ekşimelerinde, mide yanmasında ve reflüzamanlarında kullanılır. Esopro; ayriyetten de mide ülserlerini korumak ve tedavi etmek için de kullanılabilir.


Esopro ilacı bağırsakta yada pankreas da Zollinger-Ellison sendromu adında olan bir tümörçeşidinin ortaya çıkarttığı ender bir hastalık içinde kullanılabilmektedirEsopro ne süre içilir?

Esopro; sabahleyin 1 kez olmak suretiyle kullanılır.Şiddetli hastalıklarda isre hekim nezaretin de günde 2 kez kullanılması önerilebilir. En yaygın yan tesirleri ishal, baş ağrısı ve mide ağrısıdır. Esopro reçetesiz şekilde de eczaneler de satılmaktadır.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri