Facebook Yeni Özelliği: Facebook Yeni Özelliği Nedir? - Webhaberim
Teknoloji

Facebook Yeni Özelliği: Facebook Yeni Özelliği Nedir?

Dünya genelinde oldukça sayıda şahıs tarafınca kullanılan Facebook artık yeni özelliği ile sizlerle buluşuyor. Dünya geneline sunulan Facebook Reels videoları artık yeni özelliği ile oldukça konuşuluyor. Facebook Reels videolarına tepki, beğenme ve emojilerle instagramı kıskandıracak. Facebook Reels videolarının yeni özelliği nedir? Facebook meta nedir? Facebook yeni özelliği nedir? Daha fazlası ve son dakika gelişimleri haberimizin detaylarında…

2020 senesinde TikTok ile birlikte yaşamımıza giren kısa biçimli video formatının adı ‘Reels’ olarak değiştirilerek Instagram uygulamasına eklenmişti. WhatsApp kullanıcıları için de bu özelliğin geleceği bir süredir tartışılırken, Meta geçen ay Facebook’un Reels hususi durumunu Türkiye de dahil olmak suretiyle dünya genelinde tanıtmasıyla sürpriz bir adım daha attı. Meta’ya gore Reels, Instagram ve Facebook’ta harcanan tüm dönemin yarısını oluşturan en süratli büyüyen içerik türüdür. 150’den fazla ülkede bulunan Facebook Reels, Instagram Reels ile neredeyse aynı özellikleri sunuyor ve Meta şimdi emoji ile tepki verme özelliği üstünde de çalışıyor.

FACEBOOK REELS’İN YENİ ÖZELLİĞİ NEDİR?

Sosyal medya platformlarının sızıntılarını yapmasıyla tanınan Alessandro Paluzzi’ye gore, Facebook’un halihazırda fotoğraf, video ve öteki gönderilerde kullanılabilen emoji ile tepki verme seçeneği yakında Reels’e de gelecek. Bir ekran görüntüsü de paylaşan Paluzzi, tepkilerin iyi mi çalışacağını da deklare etti. Hem Instagram’da hem de Facebook’ta şu anda yalnızca Reels içeriklerine beğeni yada yorum bırakabilirsiniz. Ancak videoya beğenmek haricinde başka bir halde tepki verme özelliği yoktu. Bu problem, yedi değişik duygu tipi ile cevap vermenizi sağlayacak emoji işlevi ile çözülecek. Hala beta aşamasında olan yanıtlar özelliği kullanıcılara açıldığında, kullanıcılar Facebook Reels videolarına ‘Beğen’, ‘Muhteşem’, ‘Yanındayım’, ‘Hahaha’, ‘İnanılmaz’, ‘Üzgün’, ‘Kızgın’ emojilerinden istediğiyle cevap verebilecek. Bu tepkiler Instagram’da bulunmasa da Facebook’a, 2016 senesinde beğen butonunun yerine gelmişti. Alessandro Paluzzi’nin yapmış olduğu paylaşıma gore, Reels videolarına cevap vermek için emoji kullanma özelliği şu anda yalnızca Facebook’ta mevcut. Ancak Meta’nın Instagram ve Facebook’u birleştirme çabasının bir parçası olarak, kısa süre sonrasında Instagram’a da gelebilir.

FACEBOOK META NEDİR?

Meta Inc. yada eski adıyla Facebook Inc., Menlo Park, Kaliforniya merkezli bir Amerikan toplumsal medya şirketidir. Mark Zuckerberg, oda arkadaşları ve Harvard Koleji’nden Eduardo Saverin, Andrew McCollum, Dustin Moskovitz ve Chris Hughes tarafınca kurulmuştur.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri