Spor

Fenerbahçe’den TFF’ye şampiyonluk daveti

Fenerbahçe Kulübü, 1959 evveli şampiyonluklar için Türkiye Futbol Federasyonuna (TFF) müracaat yapalı 1 yıl bulunduğunu fakat hala bir yanıt alınamadığını andırdırdı.
Sarı-lacivertli kulüpten meydana getirilen açıklamada, TFF tarafınca 1959 evveli oynatılan ulusal turnuvalarda kazanılan şampiyonlukların tanınması arzı yinelenerek, “1959 evveli Türkiye şampiyonluklarımızın Harika Lig’e dahil edilerek, bundan doğan tinsel ve parasal arzlarımızın karşılanması için TFF’ye yaptığımız resmi başvurunun üstünden bugün prestijiyle 1 yıl (365 gün) geçti.
Karşılığı geciktirmek bu zamanı yok sayamayacağı suretiyle, yanıtsız geçen her gün, bu mevzuda müracaat meydana getiren pek oldukca kulübün haklılığını daha da perçinlemek mantığına gelmektedir. TFF’nin vereceği bu karar, birebir zamanda 1923 senesinde kurulmuş olan kendi geçmişine, Türk futbolunun geçmişine

ve Cumhuriyet tarihimize sahiplenmek mantığına gelmektedir. Her ne kuralda olursa olsun, gündem ve puan gidişatından bağımsız şekilde haklı davamızın takip edeni olmaya ve bizimle beraber şampiyonlukları patent edilmeyen kulüplerin de bayraktarlığını halletmeye devam edeceğiz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri