Güncel

Fethiye Kelebekler Vadisi (Muğla) Özellikleri Ziyaret Saatleri Giriş Ücreti Ulaşım

Kelebekler Vadisi Özellikleri

Kelebekler Vadisi Fethiye çevresinin en çarpıcı yerlerinden birisidir. Sahip olduğu endemik türler sebebiyle dünya mirası olarak korunması önerilmiş 100 dağdan önde gelen Babadağ’ın eteklerinde bulunan Kelebekler Vadisi 1995’in 8 Şubat’ında 1. derecede naturel SİT duyuru edilmiştir.

Kelebekler Vadisi ile ilgili olarak, Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı olan Uzunyurt Mahallesinde yer aldığını bilmekteyiz. Muğla kent merkezinden 145 kilometre uzaklıkta bulunmakta olan Kelebekler Vadisi’ne hususi araçla  ulaşım için Muğla – Fethiye yolu üstünden gidilebilmesi söz mevzusudur. Bunun yanı sıra bölgeye, il merkezinden hareket etmekte olan Fethiye minibüsleri ve taksi ile de gidilebilmesi söz mevzusudur.

Muğla’da gezilecek bölgeler içinde bulunmakta olan Kelebekler Vadisi, naturel güzellikleriyle birlikte sınırları içinde yer almakta olan 80’den fazla kelebek türü ile beraber, görülmesi gerekmekte olan destinasyonlar içinde sıralandığını belirtmek isteriz. Çevresinde tabiat yürüyüşleri, olta balıkçılığı ve kamp şeklinde pek oldukca aktivitelerinizi gerçekleştirebilmenize olanak elde eden Kelebekler Vadisi’nde konaklama hizmeti veren tesislerden de faydalanabilmeniz mümkündür.

Kelebek Vadisi’ne Giriş Ücreti 2022 Ziyaret Saatleri Ulaşım

Kelebek Vadisi giris tutarı  yetişkinler için 17,5 TL, çocuklar için  7.5 TL’dir.

Muğla’da unutulmaz bir dinlence deneyimi yaşayabileceğiniz için Kelebekler Vadisi, haftanın her günü ziyaret edilebilir.

Kelebekler Vadisi’ne, Fethiye üstünden Ölüdeniz’e gelmiş olarak ulaşılır. Oradan kiralayacağınız yada dolmuş usulü gidiş-dönüş bineceğiniz bir tekneyle vadinin kumsalına ineceksiniz. Koy, Ködürümsü limanı olarak da bilinir. Tekne yolculuğu otuz dakika kadar sürmektedir. Tercihe bağlı olarak yolda  mavi mağaraya da uğranabilir.

Tekne seferlerinde ücretlendirmeler genel olarak gidiş ve dönüş olarak şahıs başı averaj olarak 30 TL olarak alınmaktadır.

Sefer saatleri;

  1. Ölüdeniz – Kelebekler Vadisi: 11:00 – 12:30 – 13:30 – 14:30 – 18:00
  2. Kelebekler Vadisi – Ölüdeniz: 09:30 – 10:30 – 12:30 – 14:00 – 17:00 – 18:00 olarak yapılmaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
izmir profilo servisi elf bar vozol
deneme bonusu meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri