Genel

Finlandiya Başbakanı Marin, parti sonrası uyuşturucu testi yaptırdı

  • Haberler

  • Dünya Haberleri


  • Finlandiya Başbakanı Marin, parti sonrası uyuşturucu testi yaptırdı

Finlandiya Başbakanı Marin, parti sonrası uyuşturucu testi yaptırdı

Sızdırılan videolarıyla öne çıkan genç siyasetçi, “Test talebini haksız bulmama karşın yaptırdım” dedi. Marin, kriz anında göreve hazır bulunduğunu söylemiş oldu.
  • Haber Merkezi
  • 20.08.2022 – 08:51
  • Güncelleme : 20.08.2022 – 09:47


Telegram ile paylaş

Google News’de takip et

Son günlerde parti görüntüleriyle gündem olan Finlandiya Başbakanı Sanna Marin üstündeki baskılar artıyor.

Başbakan Marin, son günlerde katılmış olduğu partilerle konuşuluyor. İlk olarak Marin’in, dostlarıyla yer almış olduğu hususi partinin görüntüsü sızdırılmıştı.

Sanna Marin’e uyuşturucu testi çağrısı

Daha sonrasında 36 yaşındaki liderin, bir eğlence mekanında müzisyen ve söz yazarı Olavi Uusivirta ile yakın mesafede dans ederken çekilen görüntüleri paylaşıldı.

Finlandiya’da karşıcılık, genç siyasetçiyi davranışları sebebiyle sert şekilde eleştirerek, Başbakan’dan uyuşturucu testi yaptırmasını istedi.

“Alkolden başka bir şey kullanmadım”

Ilkin “Alkolden başka uyuşturucu yada başka bir şey kullanmadım.” diyen Sanna Marin, sonrasında ise uyuşturucu testi yaptırdığını deklare etti.

Helsinki’de basın toplantısı düzenleyen Marin, kendisine narkotik testi yaptırılması çağrılarını “haksız” bulduğunu, sadece uyuşturucu kullandığı yönündeki her türlü iddiayı ortadan kaldırmayı kabul ettiğini söylemiş oldu.

“Test talebini haksız bulmama karşın yaptırdım”

Marin, “Son günlerde, uyuşturucu kullanılan bir yerde bulunduğuma yada kendim uyuşturucu kullandığıma dair kamuoyunda oldukça ağır suçlamalar yapılmış oldu.

Suçlamaları oldukca ciddi buluyorum. Kendi yasal korumam ve şüpheleri gidermek için uyuşturucu testi talebini haksız bulmama karşın, uyuşturucu testi yaptırdım. Sonuçları ortalama yedi gün içinde ortaya çıkacak.” ifadelerini kullandı.

Finlandiya Başbakanı Marin’in yeni görüntüsü sızdırıldı ViDEO

“Başkasının kullanıp kullanmadığını bilmiyorum”

Hususi eğlence programındaki öteki konuklardan herhangi birinin uyuşturucu kullanıp kullanmadığını bilip bilmediği sorulduğunda ise Finlandiya Başbakanı, şu şekilde dedi:

“Elbette, kendimde görmediğim bir şeyi başkasının kullanıp kullanmadığını bilmiyorum. Video görüntülerinde gösterilen gecede asla kimsenin (uyuşturucu) kullandığını fark etmedim.”

“Kriz anında göreve hazırım”

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın devam etmiş olduğu dönemde eğlence görüntüleri sebebiyle eleştirilen Sanna Marin, kriz anında devamlı ulaşılabilir ve “göreve hazır” bulunduğunu söylemiş oldu.

Finlandiya Başbakanı Marin, parti sonrası uyuşturucu testi yaptırdı #1

“Fin toplumunun dans etmeme tahammül edebileceğine inanıyorum”

Marin, “Arkadaşlarımla zaman geçirdim diye hiçbir başbakanlık görevini kaçırmadım. Fin toplumunun ve esnekliğinin dostlarımla şarkı söylememe ve dans etmeme tahammül edebileceğine inanıyorum.

Şahsen, 2022’de, bu şekilde belirleyici bir konumda bulunan insanların akşamı şarkı söyleyerek ve dans ederek geçirmesinin kabul edilebilir olacağını umuyorum.” diye ekledi.

Finlandiya Başbakanı Marin, parti sonrası uyuşturucu testi yaptırdı #2

Finlandiya Başbakanı Marin, parti sonrası uyuşturucu testi yaptırdı #3

Finlandiya Başbakanı Marin, parti sonrası uyuşturucu testi yaptırdı #4


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
izmir profilo servisi elf bar vozol
deneme bonusu meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri