Spor

“Galatasaray deplasmanı kolay olmayacak”

Barcelona Kulüp Lideri Joan Laporta, UEFA Avrupa Ligi son 16 tipinde eşleştikleri Galatasaray ile dış sahada efor bir maç oynayacakları deklare etti.
Laporta, kulübün resmi televizyonu Barça TV’ye verdiği beyanatta, “UEFA Avrupa Ligi beni heyecanlandırıyor zira bu kupa bizde yok.” dedi.
Katalan kulübünün lideri, “Avrupa Ligi’nde filhakika kuvvetli kadrolar var. Galatasaray dış sahayı kolay olmayacak. Her şeye rağmen her hafta daha hoşa gittiğimizden bu kupayı kazanma ihtimalimiz bulunduğunu düşünüyorum.” şeklinde konuştu.
Bir maç yetersizle, başkan Real Madrid’in 15 puan arkasında olmalarına karşın İspanyol ligi şampiyonluğu mümkünlüğünü da dışarıda bırakmadıklarını açıklayan Laporta, “La Liga’yı kazanmak için hala umudum var.” diye ekletti.
Laporta ayrıyeten Paris Saint Germain’e giden Lionel Messi’nin Barcelona’dan ayırılmasıyla ilgili “Herkes için oldukca üzücü bir sonuc.
Teknik idareyici olarak uzun seneler burada kalacağına ve bizlere büyük muvaffakiyetler getireceğine inanırım.” deyimlerini kullandı.
Avrupa Muhteşem Ligi projesi
“Yaşama geçirilebilir ve legal” olarak nitelendirdiği Avrupa Üstün Ligi projesi hakkında da konuşan Laporta, şunları deklare etti:
“UEFA’da oluşturulan dava hala neticelenmedi. Harika Lig’in uygulanabilir ve legal bulunduğunun anlaşılması için tüm legal süreçler yürütülmekte.
Bizim için kaideler oldukca katı ve devlet kulüpleri bu kaidelere uymuyor. Mesela, ekonomik fair play Avrupa’da her yerde birebir uygulanmıyor. La Liga’da bu oldukca katı ve başkalarıyla rekabet edemeyiz. Bu çehreden, her insanın uymakla kesin olduğu kimi teftiş kurallarını kapsayan Muhteşem Lig’deyiz. Her şeyden ilkin UEFA’nın anlayışını değişiklik yapmak gerekiyor.”

Kaynak: beIN Sports

.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
izmir profilo servisi elf bar vozol
deneme bonusu meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri