Gittikçe Popüler Olan Wordle Oyunu Hakkında Bilmeniz Gerekenler - Webhaberim
Oyun

Gittikçe Popüler Olan Wordle Oyunu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Oyun dünyasının yeni çılgınlığı Wordle hakkında dört gözle beklenen pek fazlaca informasyon bulunuyor. Wordle oyunu dünya genelinde popüler olmaya devam ediyor. Gittikçe popüler olan Wordle oyunu hakkında bilinmesi gerekenler araştırılıyor.

Dünya genelinde popüler hala gelen Worlde mobil oyunlarında ülkemiz de giderek popüler olmuş durumda. Wordle oyunu hakkında bilinmesi gerekenler araştırılıyor. Bulmaca tutkunları tarafınca fazlaca yoğun şekilde oynanan Wordle oyunu ilk bakışta kolay bir kelime oyunu şeklinde gözüküyor. Wordle; eski Reddit çalışanı olan Josh Wardle tarafınca geliştirildi. Online şekilde oynanabilen kelime oyunu Wordle’ı oynayabilmek için herhangi bir program ya da uygulama indirmenize gereksinim yok.

Wordle web sitesi üstünden günde yalnız bir kez oynanabiliyor. İlk olarak 2021 Ekim ayında piyasaya sürülen Wordle oyunu Josh Wardle tarafınca sevdiği ile keyifli zaman geçirme amacıyla geliştirildi. Oyun her yeni gün karşınıza 5 harfli bir hedef kelime çıkarıyor. Oyuncuların hedef kelimeyi bulmaları için toplamda 6 tecrübe etme hakları bulunuyor. Wordle İngilizce bir oyun olsa da bazı oyun geliştiricileri Wordle’ın Türkçe versiyonlarını da yayınlamış bulunuyor.

Wordle Nasıl Oynanır?

İnternet üstünden Wordle Türkçe araması yapın. Karşınıza çıkan ilk site üstünden oyuna direk geçiş yapın. Oyunu oynamak için herhangi bir giriş ya da hesap açmak zorunda değilsiniz. İlk beş harfli kelime tahmininizi yapın. Yeşil renkli harfler, hedef kelime içinde doğru yerde bulunan harflerdir. Sarı renkli harfler hedef kelimenin içinde olan sadece yanlış yerde bulunan harflerdir. Gri renkli harfler hedef kelimenin içinde bulunmayan harflerdir. Renklere gore kelime tahminlerinizi sürdürebilirsiniz. Hedef kelimeyi doğru tahmin ettiğiniz süre tüm harfler yeşil renkte gözükecektir. En fazla altı tahmin yaparak doğru kelimeyi bulabilirsiniz. Oyunu yine oynamak için ise ertesi günü beklemeniz gerekiyor. Oyunu aynı gün içinde en fazla bir kere oynayabilirsiniz.

Wordle Türkçe Nasıl Oynanır?

Wordle aslına bakarsak resmi olarak İngilizce olarak geliştirilmiş bir oyundur. Bu bakımdan Wordle oynamak birazcık zor olarak görülüyor. Wordle dünya genelinde popüler bir hale erişince oyun geliştiricileri Wordle Türkçe versiyonu da geliştirdiler. Wordle Türkçe oynamak için, internete ‘’Wordle Türkçe’’ yazmanız kafi olacaktır. Burada karşınıza çıkan sayfalar içinde Wordle Türkçe oynamak için direkt olarak oyuna yönlendirileceksiniz.

Wordle Benzeri Oyunlar Nelerdir?

Wordle dünya genelinde popüler bir hale erişince, Wordle benzeri oyunların neler olduğu araştırılır olmuştur. Wordle benzeri oyunlar; Absurdle, Nerdle, Mastermind, Squirdle, Dordle şeklinde oyunlardır.

Wordle Hangi Dillerde Oynanır?

2022 yılının daha şimdiden en fazlaca oynanan oyunlarından biri haline dönüşen Wordle hakkında dört gözle beklenen pek fazlaca sual bulunuyor. Wordle oyunun hangi dillerde oynandığı merak ediliyor. Oyuncular Wordle’ın başka hangi dillerde oynandığını sorguluyorlar. Wordle; Rusça, Flemenkçe, İspanyolca, Katalanca, Galiçyaca, Almanca, Urduca, Macarca, Japonca, Fransızca, Portekizce, Tamilce, Türkçe, İbranice başta olmak suretiyle pek fazlaca dillerde oynanabiliyor.

Wordle Oyunu Sahibi Firmanın Adı Nedir?

Wordle oyunu 2022 yılının hemen hemen başlarında olmamıza karşın en sık oynanan oyunu oldu. Wordle tüm dünya üstünde popüler bir hale gelirken hakkında merak edilenler de çoğaldı. Wordle oyunu sahibi firmanın adı sorgulanıyor. Wordle Josh Wardle tarafınca geliştirilen bir oyundur. New York Times Games Ocak 2022’nin sonlarında oyunun sahibi olan Josh Wardle’dan oyunun haklarını satın aldı. Bu bağlamda Wordle oyunu sahibi firmanın adının New York Times Games bulunduğunu söyleyebiliyoruz.

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri