Gladyatör - Simon Scarrow Kitap özeti, konusu ve incelemesi - Webhaberim
Eğitim

Gladyatör – Simon Scarrow Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Gladyatör – Simon Scarrow Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Gladyatör kimin eseri? Gladyatör kitabının yazarı kimdir? Gladyatör konusu ve anafikri nedir? Gladyatör kitabı ne konu alıyor? Gladyatör PDF indirme linki var mı? Gladyatör kitabının yazarı Simon Scarrow kimdir? İşte Gladyatör kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi…

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Simon Scarrow

Çevirmen: Selim Yeniçeri

Yayın Evi: Artemis Yayınları

İSBN: 9786054482672

Sayfa Sayısı: 488


Gladyatör Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

Rekabetin böylesine hakkaten ihtiyacım yok!

-Bernard Cornwell-

Senturyon Macro ve Senturyon Cato, sıkıntılı bir seferin sonunda gemiyle Roma’ya dönüyordu. Ama Girit açıklarından geçerken, yolculukları beklenmedik bir naturel felaketle altüst oldu. Ciddi şekilde hasar gören vapur, güçbela Matala sahiline yanaştı. Ancak Matala’da işler oldukca karışıktı. Büyük bir zelzele yüzünden yıkılan kent, kölelerin başlatmış olduğu isyanla daha da zayıflamıştı. Tüm imparatorluğu sarabilecek bir ayaklanmaya niçin olmadan ilkin bu hareketi durdurmak, Macro ve Cato’ya kalınca işin rengi de değişecekti… Karşılarındaysa kuvvetli bir asi önder vardı: Ajax. Her gün ölümle korkusuzca yüzleşmeye alışmış gladyatör Ajax, hem politik hem de kişisel bir intikam arzusuyla yanıp tutuşuyordu. Senturyonlar, Roma’yı zor durumda bırakacak bir güçle karşı karşıyaydı.

Kana susamış, utanmaz bir kahraman… Bernard Cornwell bağımlıları için kusursuz bir roman. Tarihi dokuyu ve durmak bilmeyen aksiyonu oldukca seveceksiniz. Fırtına şeklinde geliyor!..

-Good Book Guide-

Nijerya’da doğan İngiliz yazar Simon Scarrow, uzun süre öğretmenlik yaptıktan sonrasında yazarlık aşkının peşinden gitti. Tarihi romanın en büyük isimlerinden kabul edilen yazar, tozu dumana katan maceralarını artık Artemis’te konu alıyor.

(Tanıtım Bülteninden)


Gladyatör Alıntıları – Sözleri

  • Onlara nefes alan her insanın eşit bulunduğunu göstereceğiz.
  • Atalarım beni ve ailemi koru
  • Gladyatör kararını arenada verir.


Gladyatör İncelemesi – Kişisel Yorumlar

Gladyatör kitabında, Ajax’in aslen haklı bulunduğunu düşünüyorum köleleri insan yerine koymuyorlar her türlü işkenceyi yaptırıyorlar ve kitabın sonunda Romalılar kazanıyor kölelere gene özgürlük hakkı vermiyorlar. (evin ari)

Roma İmparatorluğu döneminde geçen oldukça aksiyonlu bir maceraydı. 19 kitaplık bir serinin 9. kitabı imiş. Umarım bu 19 kitap süresince aynı ikilinin maceraları yoktur. Yoksa gerçekliği oldukça esnetmiş anlamına gelir sayın yazar 🙂 (Gökhan Karagül)


Gladyatör PDF indirme linki var mı?


Simon Scarrow – Gladyatör kitabı için internette en oldukca meydana getirilen aramalardan birisi de Gladyatör PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan bir çok kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF’leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Simon Scarrow Kimdir?


Simon Scarrow Kitapları – Eserleri

  • Gladyatör


Simon Scarrow Alıntıları – Sözleri

  • Onlara nefes alan her insanın eşit bulunduğunu göstereceğiz. (Gladyatör)
  • Gladyatör kararını arenada verir. (Gladyatör)
  • Atalarım beni ve ailemi koru (Gladyatör)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle[

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri