Teknoloji

Gmail Arayüzü Güncellemesi: Gmail’in Arayüzündeki Yeni Özellikleri Nelerdir?

Google yazışma ve komünikasyon için kullanılan Gmail için arayüzünde bir ekip yeni özellikler getirdi. Gmail arayüzündeki yeni özellikler nedir? Gmail Chat ve Spaces platformlarındaki yeni güncellemeri nedir? Daha fazlası ve son dakika gelişimleri haberimizin detaylarında..

Google, geçtiğimiz haftalarda kullanıcılara sunmuş olduğu dünyanın en popüler e-posta servislerinden Gmail’i güncelledi ve daha çağıl bir görünüme kavuşturdu. Bu kapsamda Google Chat, Meet ve Spaces hizmetlerine tek elden daha kolay bir halde erişilebilmesi için sol köşeye bir uygulama sütunu eklendi.

Bunun haricinde bazı mesajlaşma uygulamalarında kullananların dikkatini daha kolay çekmek için kullanılan bildirim baloncukları da kullanıma sunuldu. Son olarak şirket, Gmail için Chat ve Spaces platformlarından gelen bildirimlerin daha kolay ayırt edilebilmesi için yeni bildirim çubuğu simgelerini içeren güncelleme yayınladı. İşte ayrıntılar…

GMAİL ARAYÜZÜNDEKİ YENİ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Google, Hangouts uygulamasını Workspace kullanıcıları için kullanımdan kaldırmasının arkasından Chat ve Spaces platformlarına verdiği desteği genişletmeye başladı. Bu kapsamda iki uygulamanın yeni bildirim çubuğu simgelerini içeren yeni bir güncelleme kullanıma sunuldu.

Bilindiği suretiyle Chat ve Spaces’ın önceki bildirim çubuğu simgeleri, birisi beyaz olmak suretiyle iki tane arka arkaya sıralanmış ileti baloncuğu şeklindeydi. Bu nedenle WhatsApp benzeri mesajlaşma uygulaması Chat ile Slack benzeri Spaces platformunun bildirimleri birbiriyle karıştırılıyordu.

Google, kullanıcılardan gelen geri bildirimlerin arkasından harekete geçti ve iki uygulamanın bildirim çubuğu simgelerini yeni güncelleme ile değiştirdi. Bundan bu şekilde Chat uygulamasında içi boş ileti baloncuğu ve Spaces platformunda ise yan yana duran üç kişiyi temsil eden bildirim çubuğu simgeleri kullanılacak.

Son olarak söz mevzusu güncellemenin Android sürümleri için yayınlandığı belirtelim. Öte taraftan hemen hemen geniş çapta kullanıma sunulmadı. İlerleyen dönemlerde ise daha çok kullanıcının beğenisine sunulması planlanıyor.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Gmail için Chat ve Spaces uygulamalarından gelen bildirimlerin daha kolay ayırt edilebilmesi için yeni bildirim çubuğu simgeleri iyi mi olmuş?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri