Google Pilot Uygulaması: Google Pilot Uygulaması Nedir? - Webhaberim
Teknoloji

Google Pilot Uygulaması: Google Pilot Uygulaması Nedir?

Google geçtiğimi günlerde açıklamalarda bulunmuş oldu. Google açıklamasında Play Store faturalandırma sistemine ilişkin alternatifleri kontrol ediyor. Pilot uygulaması Apple dahil tüm sektör uygulamalarını etkileyebilir. Google pilot uygulaması nedir? Google pilot uygulamasının özellikleri nedir? Daha fazlası ve son dakika gelişimleri haberimizin detaylarında..

Google, teknoloji endüstrisi için geniş kapsamlı neticeleri olabilecek bir programın parçası olarak, Android’de üçüncü taraf faturalandırma sistemlerini kontrol etmek için bir pilot uygulama başlatıyor. Şirket Çarşamba günü yapmış olduğu açıklamada, bilhassa Spotify’dan başlayarak, pilot uygulamayı birkaç geliştiriciyle yürütmeyi planladığını duyurdu.

Yeni planda Spotify’ı Play Store üstünden indiren kullanıcılar, Premium abonelik için Google yada Spotify’ın faturalandırma sistemlerinden biri vesilesiyle ödeme yapma seçeneğine haiz olacak. Şirket, mevzuyla ilgili şu açıklamayı yapmış oldu: “İlk kez, bu iki seçenek uygulamada yan yana yaşayacak. Bu, herkese doğrudan Spotify uygulamasında kendi belirledikleri ödeme seçeneğini kullanarak abone olma ve satın alma özgürlüğü verecek.”

GOOGLE PİLOT UYGULAMASI NEDİR?

Google’ın ürün yönetiminden görevli başkan yardımcısı Sameer Samat, “Bu pilot uygulama, farklı ülkelerdeki kullanıcılar ve farklı boyut ve kategorilerdeki geliştiriciler için kullanıcı tercihli faturalandırmanın işe yarayıp yaramadığına ve nasıl çalıştığına dair anlayışımızı artırmamıza yardımcı olacak” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri