Güncel

Gümüş Hangi Bankadan Alınır? 2022 Gümüş Hesabı Kazandırır mı?

Gümüş hangi bankadan alınır, Gümüş hesabı olan bankalar, hangi bankalar gümüş satıyor, Altın mı gümüş mü 2022, Gümüş mü altınmı daha karlı 2022, Altın yerine gümüş alın, Gümüş yatırımı karlımı 2022, Gümüşe yatırım yapılır mı 2022, Ziraat gümüş hesabı varmı, Vakıfbank’ta gümüş hesabı iyi mi açılır, Gümüş al sat nereden yapılır, Garanti Bankası gümüş hesabı, fiziki gümüş veren bankalar, Akbank gümüş hesabı, Halkbank gümüş hesabı, Banka gümüş tutarları, gümüş hesabı için banka önerisi şeklinde mevzularda araştırma icra eden yurttaşlarımıza gümüş hangi bankadan alınır açıklıyoruz.

Gümüş Hangi Bankadan Alınır?

Gümüş hangi bankadan alınır: Son zamanlarda kıymetli bir maden olarak altının yanı sıra gümüş yatırımları da mühim bir yer tutmuştur. Yatırımcılar, altın ve gümüş şeklinde yatırım yaparak kar elde etmeyi hedefliyor. Gümüş yatırımı için neler gerektiğine dair araştırmaları devam ediyor. Gümüş hesabı olan bankalar hangileri, gümüş hangi bankadan alınır, Gümüş hangi bankadan alınır:

 • Türkiye Finans,
 • HSBC,
 • TEB,
 • Denizbank,
 • Vakıf Katılım,
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası,

şeklinde bankaların gümüş yatırımları hakkında tüm bilgiler için içeriğimizi okumanızı tavsiye ediyoruz.


Gümüş Hesabı Olan Bankalar 2022

Gümüş hesabı açan bankalarda hesap açılarak al-sat işlemleri yapılabilmektedir. Şu anda vatanımızda tüm bankalarda gümüş hesabı açılamamaktadır. Hesaplar yalnız gümüş satan bankalarda açılabilir.

Gümüş hangi bankadan alınır, kolaylıkla gümüş hesabı açan bankalar;

 • Denizbank
 • HSBC
 • TEB
 • Vakıf Katılım
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası
 • Türkiye Finans Katılım Bankası

Gümüş mü Altın mı Daha Karlı? 2022

En oldukca dört gözle beklenen konulardan biri de gümüş hesabının karlı olup olmadığıdır. Gümüş hesabının altın şeklinde olmadığını ve aşağı yukarı dalgalanmadığını söylemek gerekir. Yukarıya doğru daha kuvvetli bir halde gelişen bir yatırım yöntemidir. Bu nedenle gümüş hesap itimat ve kazanç açısından altın hesaba bakılırsa daha garantilidir. Yani gümüş hesabının genel olarak para kazandırdığını söyleyebiliriz.

Gümüş Al Sat Nereden Yapılır?

Gümüşe yatırım yapmak isteyen yatırımcılar, gümüş hesabı olan bankalarda hesap açtıktan sonrasında al sat işlemi yapabilirler. Birikimlerini para olarak kullanmak isteyen vatandaşlar, para hesabı üstünden alıp satabilirler. Bankalar komisyon almaz ve para alımlarından faiz almaz. Ayrıca bankanın gümüş hesapları içinde para transferi işlemleri yapılabilmektedir. Bankalardan gümüş almak isteyen yatırımcılar aşağıdaki adımları izleyebilir;


 • Bankadan gümüş almak isteyen yatırımcılar ilk olarak gümüş hesabı olan bankalar hakkında data almalıdır.
 • Bu bankalardan birinin müşterisi olan yatırımcı, mobil şubeye, İnternet şubesi ya da şubeye giderek gümüş hesap açabilir.
 • Gümüş satan bankalarda hesabı bulunmayan bir yatırımcı ise, gümüş hesap açmış herhangi bir banka şubesine giderek hesap açabilir.
 • Hesap açıldıktan sonrasında gümüş al sat işlemi yapılabilir.
 • Birikimlerini para hesabına yatıran yatırımcılar, paranın kıymeti arttıkça kar elde ederler. Para hesabından 7/24 işlem yapılabilir ve istenilen kadar işlem gerçekleştirilir.

Gümüş Hesabı Kazandırır mı?

Gümüşe yatırım yapmış olup yapmama yada gümüşe yatırım yapmanın mantıklı olup olmadığı sorusu, altının yükselişinden bu yana milyonlarca insan tarafınca sorulmuştur. Fiziksel olarak da alınabilir; İnternetten mobil bankacılık yöntemiyle da satın alabilirsiniz. Kullanacağınız banka, makas aralığı; komisyon oranına ve öteki birçok faktöre bağlı olarak değişebilir.

Gümüş Yatırımı Nasıl Yapılır?

Borsadaki fiyat farklılıklarından kar elde etme amacı öteki varlıklara benzer ve gümüşte de kâr edilebilir. Altın fiyatlarında artış olduğundan bu kıymetli maden alımları artmıştır. Değerli gümüş satın almanın aşamaları hakkında bilgiler aşağıda sizler için listelenmiştir;

 • Altına yatırım olarak alınabilir ve fiziki olarak depolanabilir,
 • Borsayı takip ederek piyasada alım satım yapmak mümkündür.
 • Hisse senetleri şeklinde, gümüş de bir borsa yatırım fonu vesilesiyle BİST vesilesiyle satılabilir. Alış ve satış arasındaki fiyat farkı azca olduğundan tercih edilen bir yatırım aracıdır.
 • Gümüş çıkarma mevzusunda etkinlik gösteren firmalar tarafınca elde edilmektedir.
 • Vadeli İşlem Sözleşmeleri (VİOP) ile yatırımlarınızı satın alabilir ve yönlendirebilirsiniz.
 • Bu kıymetli maden, yatırım kurumları ve bankalardan gram olarak satın alınabilir.
 • Gümüşü bankalar vesilesiyle satın almak için ilk olarak cari hesapların açılması gerekiyor. Minimum 1 gram alınarak işlem yapılabilmektedir.
 • Komisyon ve işlem ücretleri bankaya bakılırsa değişim gösterse de kişisel hesaplar üstünden parasız işlem yapılabilmektedir.

Gümüş Hangi Bankadan Alınır 2022 Gümüş Hesabı

Gümüş Hangi Bankadan Alınır?

Gümüş hangi bankadan alınır; Yukarıda da belirtildiği şeklinde tüm bankalarda gümüş hesap açmak mümkün olmayabilir. Anlaşmalı bankalar ile hesap açılmalıdır. Katılım bankalarında katılımcı hesaplar, öteki bankalarda tutum hesapları oluşturulabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Yatırım Yapılacak En İyi 5 Kripto Para 2022

Kuveyt Türk Kıymetli Gümüş Hesabı

Kıymetli maden hesapları içinde altın dışındaki gümüş hesapların açılışları da artmıştır. Banka müşterisi olanlar web bankacılığı üstünden oluşturulabilir. Bankanın müşterisi olmasanız bile taleplerinizi en yakın Kuveyt Türk banka şubelerinden kimlik bilgilerinizle yapabilirsiniz. Ek belge talep etme hakkı saklıdır. Ayrıca mobil bankacılık, Kuveyt Türk XTM ve İşlematik kullanımı da açık. Alım ve satım Türk Lirası, USD, Euro olarak yapılabilir.

1000 saflıkta alım yapılmaktadır. Limiti bulunmaz. 1 Türk Lirası olan müşteriler de kolaylıkla alışveriş yapabilirler. Ayrıca, hesabınızdaki varlıklar 150.000 liraya kadar Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) ile Devlet tarafınca güvence edilmektedir. Fiziksel alımlar da gerçekleştirebilirsiniz. Bu tutarlar banka tarafınca belirlenir. Ayrıntılı data için 444 0 123 numaralı satın alan hizmetlerine ulaşabilirsiniz.

Türkiye Finans Gümüş Hesabı

Kıymetli madenlerin satış sürecine etken olarak devam eden Türkiye Finans ile hem katılım hesapları ve vadesiz mevduat açabilir. Gram olarak alım satım yapmak için vadesiz hesap oluşturabilirsiniz. Bu işlemler Euro, Dolar ve TL olarak yapılabilir. Minimum işlem tutarı 0.01 gramdır. Gerçek şahıs adına oluşturulan vadesiz açılışlarda Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu ile 150.000 TL’ye kadar devlet garantisi bulunmaktadır.

Temettü kazanmak isteyenler, en yakın banka şubelerinden, web ve mobil şubeler üstünden Gümüş Katılım Hesabı başvurusunda bulunabilirler. Vadeli ve vadesiz mevduat hesapları oluşturulur. İşlemlerinizi devlet garantisi ile hiçbir ücret ödemeden gerçekleştirebilirsiniz. Yatırım karlıdır şu sebeple büyük hacimli işlemleriyle oldukca popüler hale gelmiştir.

Denizbank Vadesiz Gümüş Hesabı

Tasarruf etmek isteyen banka müşterileri, yatırımlarını gümüş lehine kullanmak istediklerinde Denizbank‘ta vadesiz hesap açabilirler. Değerli madenin değerinin artması ile kazanç elde edilebilir. Alım satım işlemlerinizi parasız yapılabilir. Biriktirdiğiniz hesapta paranızı yitik yada hırsızlık riski olmadan saklayabilirsiniz. Banka müşterileri haftanın 7 günü 24 saat işlem yapabilirler.

Açık hesaplar, 150.000 liraya kadar tutum mevduatı sigorta fonu garantisinden yararlanır. T.C. Kimlik detayları ve öteki yazışma detayları ile size en yakın Denizbank şubelerini yada banka müşterisi iseniz İnternet Bankacılığı üstünden anında açabilirsiniz.

HSBC Vadesiz Kıymetli Maden Hesabı

HSBC, gram cinsinden altın yada gümüş vadesiz mevduat hesabı açan bankalardan biridir. Bu varlıkları hırsızlık ve yitik riskine karşı saklamak daha güvenilir bir seçenek olmuştur. İsteğe bağlı alım satım işlemleri TL, Euro, Dolar, GBP cinsinden yapılabilir. 999/1000, 0.01 gram ve üstü saflıkta açılabilir.

Tüm HSBC şubelerinde web ve mobil bankacılık hizmetleri üstünden açılış yapılabilir. Hesap kodu XAG olarak tanımlanmıştır. 1 XAG, 1 grama eşdeğerdir. Faizsiz işlemde yapılır. Transferler yalnız aynı banka hesapları içinde yapılabilir.

Vakıf Katılım Gümüş Hesabı

Vakıf Katılım, tasarrufta altın yada gümüşü tercih edenler için önde gelen bankalardan biridir. Değer artışı ile karlı tutum sağlanır. Borsa İstanbul, son yıllarda kıymetli maden ve kıymetli taş piyasasında en yüksek hacme haiz banka konumuna gelmiştir. Sonuç olarak, açılışlar süratli bir halde yapılmaktadır.

Fazlaca karlı işlemlerle fizyolojik para işlemlerinde birinci sırada yer verilmiştir. Gram çizim hesaplarınızı anında açabilirsiniz. Vakıf Katılım şubeleri açma yetkisine haizdir. Ayrıca banka müşterileri işlemlerini İnternet ve mobil bankacılık hizmetlerini kullanarak gerçekleştirebilirler. Daha fazla data için 0850 202 12 02 yada 444 44 77’yi arayabilirsiniz.

CEPTETEB Yatırım Gümüş Depo Hesabı

Gümüş satışı icra eden bankalar içinde TEB en oldukca tercih edilen bankalar içinde yer verilmiştir. Türkiye Ekonomi Bankası şubesi hepimiz başvurabilir, hepimiz hesap açma işleminin şartlarını sağlıyorsa işlem yapabilir. Ayrıca banka müşterileri İnternet, mobil bankacılık hizmetleri ve ATM’ler vesilesiyle işlem yapabilirler.

Vadesiz mevduat hesabı açarken 1000/1000 saflıkta açılabilir. Alım satım işlemleri gram bazında yapılmaktadır. TL, USD, Euro cinsinden satın aldığınız kıymetli madenler anında hesabınıza aktarılır. Belli meblağlar için Devlet garantilidir. İşlemler, mesai saatleri içinde değişken oranlarda yapılmaktadır. Günlük ücretler sabahleyin 9’dan akşam 5’e kadar takip edilir. Portföylerinizi isteğe bağlı olarak başka bankalara da aktarabilirsiniz. Fiziksel olarak bazı bankalarda olduğu şeklinde para teslimi ise yapılamamaktadır.

Odeabank Gümüş Hesap

Gümüş hesabı olan bir öteki banka ise Odeabank’tır. Çalınma ya da yitik riski olmadan, Odeabank satın alan hizmetleri gümüş hesap ile alım-satım işlemleri yapabilir.

TL ve döviz cinsinden gümüş satın alınabilir.  Gümüş al sat işlemleri ilk olarak Odeabank şubeleri tarafınca gerçekleştirilir. Gümüş hesabı açmak isteyenler şubelerden detaylı data alabilirler.

Forex Gümüş Hesabı 2022

Forex piyasasında, kıymetli madenlere yatırım yapmanın yanı sıra yabancı para birimlerinde tecim yapılabilir. Altın ve gümüş şeklinde kıymetli madenlere meydana getirilen yatırımlar spot piyasalarda etken olarak kullanılmaktadır. Burada gram ticareti yapılmasına karşın, ONS Forex piyasasında kaldıraçlı alım satımlarda işlem görür. Gümüş işlemleri icra eden forex anlaşmalı bankalar;

 • Finansbank (QNB Finansinvest FX)
 • Garantili BBVA Yatırım
 • Ziraat FX
 • Deniz FX Yatırım
 • Halkbank (HalkFx)
 • İş Yatırım
 • Türkiye Finans (TFX Targer)

Forex piyasasında, güvence hesaplaması Ons üstünden yapılmaktadır. Teminat tutarı, ons ile fiyatın çarpımı kaldıraç oranına bölünerek hesaplanmaktadır. 1 lot 150 kilo ve 5000 ons olarak ayarlanmıştır.

Fiziki Gümüş Veren Bankalar 2022 Gümüş Al Sat İşlemleri

 • Gümüş hangi bankadan alınır; Fiziki gümüş veren bankalar birçok şahıs tarafınca merak ediliyor. Bankanızdaki hesabınızdaki parayı fiziki olarak almak istiyorsanız, bankanızla iletişime geçebilir ve onlara ne kadar alım yapılabileceğini sorabilirsiniz.
 • Gümüş hesaplarınızı anında aynı bankaya aktarabilirsiniz.
 • Hesabınızdan Türk Lirası, Euro ya da Dolar ile gümüş alıp pazarlayabilirsiniz.
 • 150.000 TL’ye kadar olan gümüş hesabınızın tutarı güvence altında olmaktadır.
 • Gümüş alım satım işlemlerini kolaylaştırmak için mobil uygulaması olan banka nezdinde hesap açabilirsiniz.

İnternet Üstünden Gümüş Almanın Avantajları

Gümüş hesap açmanın avantajlarından biri, kıymetli madenin çalınamamasıdır. Yatırım yapmak isteyen vatandaşlar artık banka hesaplarından altın ve gümüş alıyor. Ayrıca, 7/24 işlem yapabilme olanağına haiz olmak, bir bankanın emek verme saatlerine gerek kalmadan yatırım yapmanıza olanak tanır. Artı, fizyolojik altın ve gümüş şeklinde herhangi bir üretim yitirilmesine uğramazsınız. Ve nakde ihtiyacınız olduğunda, portföyün tamamını değil, yalnızca istediğinizi nakde çevirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Elektronik Nargile smm panel
canlı bahis siteleri canlı casino siteleri bonus veren siteler deneme bonusu veren siteler madridbet meritking kingroyal madridbet yeni giriş kingroyal giriş