Güncel

Gün Boyu Açlık Hissettirmeyen Diyet Listesinde Neler Var?

Diyetinizi belirlerken kalori hesabı yapmayı sevenlerden iseniz ilk olarak almanız ihtiyaç duyulan kaloriyi düşünün. Yapacağınız hesaplamalar sonucunda varacağınız maksimum sonucu gün içindeki öğünlere ayırarak diyetinizde daha başarı göstermiş olabilirsiniz.

Kalori hesabı mevcut kilonuzun 24 ile çarpılarak çıkan sonuca 200 eklenmesi ile yapılır. Mesela 70 kilogram olan bir fert 70×24= 1680, 1680+200= 1880 kalori alarak günlük alması ihtiyaç duyulan ideal kaloriyi almış olur. Eğer zayıflamak istiyorsanız bu kalorinin altında yemeli ya da günlük aktivitelerinizi arttırarak yediklerinizi de sindirmelisiniz. Açlık hissettirmeyen rejimde ilk olarak maksimum alabileceğiniz kalori miktarı ile başlayıp peşinden yavaş yavaş alımınızı arttırmanızda yarar var. Ama kendinizi fazlaca fazla riske atmamak için kilonuzun 24 ile çarpımında çıkan sonucun 200 birim altına düşmemek mühim. Yani 79 kilogram olan bir fert minimum 1480 kalori almalı. Bunun altında alınacak değerler sıhhat problemlerine niçin olabilecektir.

Eğer kalori hesabı ile uğraşmak istemiyorsanız sizin için hazır bir rejim listemiz de var. Bu listeyi gün gün üstünde küçük değişimler yaparak uyguladığınızda başarı göstermiş bir netice alabilirsiniz.

Açlık Hissettirmeyen Diyet Listesi

Uyanınca

Sabah yataktan kalktığınızda içeceğiniz 1 bardak oda sıcaklığında su midenizi rahatlatacaktır. İsterseniz içine bir tatlı kaşığı elma sirkesi katarak yağ yakımını hızlandırabilirsiniz. Eğer gerilim probleminiz yok ise limonlu su içmek de iyi gelecektir.

Kahvaltı Menüsü

Şekersiz ve yağsız süt 1 su bardağı

1 dilim yağsız beyaz peynir,

1 tane salatalık,

1 dilim kepek ekmeği (ince dilim)

Ara Öğün:

1 porsiyon mevsim meyvesi yada 2 tane galeta ile bir dilim yağsız beyaz peynir

Öğle Yemeği

4 köfte büyüklüğünde (toplamda 120 gr) et, tavuk, balık (ızgarada yada fırında yağsız pişirilmiş) ya da kuru fasulye, nohut, yeşil mercimek

1 kâse yağsız, kaymaksız yoğurt

1 porsiyon yağsız bolca limonlu mevsim salatası

1 ince dilim kepek yada çavdar ekmeği

Ara Öğün:

Bir porsiyon mevsim meyvesi (orta büyüklükte bir elma yada armut. Ya da büyüklük olarak eşdeğer değişik bir meyve)

Şekersiz çay (yeşil çay tercih sebebidir.

1 dilim yağsız peynir

1 tane galeta

Akşam Yemeği:

4 köfte büyüklüğünde (toplamda 120 gr) et, tavuk, balık (ızgarada yada fırında yağsız pişirilmiş) ya da kuru fasulye, nohut, yeşil mercimek

1 kâse yağsız, kaymaksız yoğurt

1 porsiyon yağsız bolca limonlu mevsim salatası

1 ince dilim kepek yada çavdar ekmeği

Gece

Dilerseniz saat 20:30 şeklinde 1 porsiyon meyve tüketebilir ya da bir miktar badem, ceviz, fındık yiyebilirsiniz. Kuru yemişlerde porsiyon en fazla bir avuç olarak anlatılır.

Yatarken

Bir bardak oda sıcaklığında su

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
düşmeyen takipçi satın al tiktok takipçi satın al Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
viagra meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri