Genel

Günün müjdesi geldi: Aile Bakanlığı açıkladı! 65 yaş altına güzel haber verildi

Editörün Seçtikleriİş İlanlarıKamu PersonelleriKpss’siz Personel Alım İlanlarıPersonel Alımı

Günün müjdesi geldi: Aile Bakanlığı deklare etti! 65 yaş altına güzel haber verildi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan güzel haber bugün geldi. Sabah saatlerinde resmen günün müjdesi açıklandı. 65 yaş altına güzel haber verildi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yapmış olduğu açıklamasında personel alım müjdesini verdi. İşte detaylar ve merak edilenler..

Bakanlık tarafınca mühim bir izahat yapılmış oldu. Yapılan açıklamada İşaret Dili Tercümanı ekibi için 25 sözleşmeli personelin bakanlığa alınacağı duyuruldu. Başvurular ve işe alım için KPSS şartının aranmayacağı açıklanırken, başvurularda 65 yaş şartının arandığı hatırlatıldı. Bu kapsamda vatandaşların 65 yaş altı olması açıklandı.

EN AZ LİSE MEZUNU OLMAK GEREKİYOR

En azca lise mezunu adayların müracaat yapabileceği ifade edildi. Adayların Türk İşaret dili Yeterlilik sınavından minimum 60 ve üstü puan almış olması gerektiği açıklandı.

ALIM YAPILACAK İLLER AÇIKLANDI

Alım yapılacak iller Bakanlık tarafınca şu şekilde sıralandı:

1663769711 62 Gunun mujdesi geldi Aile Bakanligi acikladi 65 yas altina guzel

BAŞVURU KOŞULLARI

  1. a) 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (4), (5) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen koşulları taşımak,
  2. b) Son müracaat zamanı itibariyle minimum lise mezunu olmak,
  3. c) Herhangi bir toplumsal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık yada malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak,
  4. ç) 65 yaşını bitirmemiş olmak,
  5. d) Son müracaat zamanı itibariyle Türk İşaret Dili Sisteminin Oluşturulması ve (*65*)ına Yönelik Usul ve Esasların Belirlenmesine İlişkin Yönetmelik kapsamında alınmış işaret dili tercümanlığı meydana getirecek seviyede işaret dili bildiğini gösterir belge yada sertifika sahibi olmak.

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

İşaret Dili Tercümanı ekibine başvuracak adaylar için başvurular 3 Ekim 2022 tarihinde başlamış olacak. 21 Ekim 2022 geçmişine kadar devam eden bu başvurular e-Devlette Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kariyer kapısı üstünden yapılacak.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

Bir tane vesikalık fotoğraf (Sistem kimlik belgesindeki fotoğrafı otomatik getirecektir. getirecektir. Fotoğrafı bulunmayanlar ise müracaat esnasında sisteme yükleyecektir. Sisteme yüklenecek vesikalık fotoğrafın son 6 ay içinde, yüz tamamen görünür şekilde ön cepheden çekilmiş ve adayın kolaylıkla tanınmasına imkân verecek özellikte olması gerekmektedir)

İşaret dilini bildiğine dair belge yada sertifika. (sisteme yüklenecektir)

TİYDES netice belgesi (sisteme yüklenecektir)

Adres bildirimi, asli sicil kaydı, askerlik durum belgesi

İşaret dili tercümanı olarak vazife yapmasına engel bir durumu olmamak


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
düşmeyen takipçi satın al tiktok takipçi satın al Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
viagra meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri