Genel

Guterres’ten Türkiye’ye teşekkür ve duygu yüklü paylaşım

  • Haberler

  • Gündem Haberleri


  • Guterres’ten Türkiye’ye teşekkür ve duygu yüklü paylaşım

Guterres’ten Türkiye’ye teşekkür ve duygu yüklü paylaşım

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, Ukrayna’daki tahılın sevkiyatıyla Afrika’daki milyonlarca insanoğlunun yaşamının kurtarılmasında rol oynayan Türkiye’ye teşekkür etti.
  • Haber Merkezi
  • 21.08.2022 – 02:07


Telegram ile paylaş

Google News’de takip et

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres İstanbul’daydı.

Tahıll koridorunu denetlemek için İstanbul’a gelen Antonio Guterres ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ortak izahat yaptılar.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın açıklamaları şu şekilde:

“Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Putin, Sayın Zelenskiy ve Sayın Guterres’in gösterdikleri destek ve irade neticesinde içinde bulunduğumuz binadaki bu faaliyetlerin yürütülmesi için Ortaklaşa Koordinasyon Merkezi oluşturulmuştur. Ukrayna’nın ihraç edilecek tahıl ve benzeri besin ürünlerinin limanlarından emniyetle denizden nakliyatını koordine eden bu merkez faaliyetlerine planlandığı şekilde devam etmektedir.

Guterres ten Türkiye ye teşekkür ve duygu yüklü paylaşım #1

“51 vapur seyre çıktı”

1 Ağustos’tan bu yana 51 vapur tahıl sevkiyatı için seyre çıkarken, 27’si Ukrayna limanlarından çıkmış, 24’ü tahıl sevkiyatı için Ukrayna limanlarına girmiştir.

Guterres ten Türkiye ye teşekkür ve duygu yüklü paylaşım #2

“656 bin ton tahıl sevkiyatı gerçekleşti”

Şu ana kadar Ukrayna limanlarından toplam 656 bin 349 ton tahıl sevkiyatı gerçekleştirilmiştir. Bu rakamın giderek artacağını değerlendiriyoruz.”

Guterres ten Türkiye ye teşekkür ve duygu yüklü paylaşım #3

“Türkiye’ye teşekkür ediyorum”

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres’in açıklamaları şu şeklide:

(Türkiye’ye) Karadeniz Tahıl Girişimi’ndeki mühim görevi için teşekkür ederim. Bu paket anlaşmanın öteki kısmı, yaptırımlara doğal olarak olmayan Rus besin ve gübresinin küresel pazarlara engelsiz erişimidir.

Ilk olarak oldukça duygulandım. Burada dünya besin gemisini gördüğüm vakit oldukça duygulandım. En büyük gemiydi ve boğazdan geçiyordu. İnsanlık için oldukça mühim. İnsanlık için en büyük kıymet barıştır. Bizim için sulh internasyonal hukuka bağlıdır. Oldukça karmaşık ve uzun devam eden bir süreç olacak.”

Guterres ten Türkiye ye teşekkür ve duygu yüklü paylaşım #4

Guterres’ten duygu yüklü paylaşım

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Twitter hesabından Ukrayna’dan Afrika’ya tahıl taşımak suretiyle İstabul’da bekleyen Dünya Besin Programı (WFP) gemisiyle ilgili duygu dolu bir ileti paylaştı.

Kıtlığın son dönemlerde Afrika’da daha çok etkili olduğuna işaret eden Guterres, Afrika Boynuzu’na tahıl götürecek vapur Brave Commander’ın karşısında bulunmasından dolayı büyük bir duygu yoğunluğu yaşadığını belirtti.

Guterres, tahıl ve bazı temel gerekseme maddelerinin nakliyatının adam, hanım ve evlatların açlıktan ölmemesi için büyük bir katkı bulunduğunu dile getirdi.

Guterres ten Türkiye ye teşekkür ve duygu yüklü paylaşım #5


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
izmir profilo servisi elf bar vozol
deneme bonusu meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri