Spor

Hakeme raketiyle saldıran Alexander Zverev’e 8 hafta ertelemeli men cezası verildi!

hakeme raketiyle saldiran alexander zvereve 8 hafta ertelemeli men cezasi verildi 6227508e5cbec

Tek adamların dünya 3 numarası Alman tenisçi Alexander Zverev, Meksika Açık’ta maç sonrası hakeme raketiyle atakta bulunmuş olduğu bahanesiyle 8 hafta ertelemeli men cezası aldı.

Profesyonel Tenisçiler Birliğinden (ATP) meydana getirilen açıklamada, Zverev’e sportmenlik dışı hareketi sebebiyle 8 hafta ertelemeli men ve 25 bin dolar ek para cezası verildiği bildirildi.

Zverev’in cezasının, bir yıl içinde katılmış olduğu turnuvalarda yargıcı, rakip oyuncu ve seyircilere karşı kelamlı ya da fiziki dargın tavırda bulunmuş olduğu takdirde devreye gireceği açıklandı.

Meksika’nın (*8*) şehrinde düzenleme edilen sert kort turnuvasının çift erkekler son 16 türünde Zverev ve partneri Brezilyalı Marcelo Melo, Büyük Britanyalı Lloyd Glasspool ile Fin Harri Heliovaara ikilisine 6-2, 4-6 ve 10-6’lık setlerle 2-1 yenilmişti.

Maçın sona ermesiyle verilen kararlara sonlanarak hakemin yanına gelen Zverev, raketini hakemin ayaklarına gerçek metal sandalyeye sert halde birkaç sefer bir yerinizi incitmiş ve kelamlı hakaretlerde bulunmasının akabinde korttan ayrılmıştı.

Alman tenisçi, vakanın akabinde tek erkekler kategorisinde de yer almış olduğu turnuvadan ihraç edilmişti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
izmir profilo servisi elf bar vozol
deneme bonusu meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri