Eğitim

Halka – Sara Elfgren Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Halka – Sara Elfgren Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Halka kimin eseri? Halka kitabının yazarı kimdir? Halka konusu ve anafikri nedir? Halka kitabı ne konu alıyor? Halka PDF indirme linki var mı? Halka kitabının yazarı Sara Elfgren kimdir? İşte Halka kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi…

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Mats Strandberg

Yazar: Sara Elfgren

Çevirmen: Nilay Yelkenci

Yayın Evi: Sonsuz Kitap Yayınları

İSBN: 9786053845553

Sayfa Sayısı: 512


Halka Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

Birbiriyle aynı ortamda bulunmaya bile tahammül edemeyen, tamamen değişik kişiliklere haiz altı genç kız esrarengiz bir gecede cadı olduklarını öğrenir…

Kehanet, savaşın yakın bulunduğunu anlatmaktadır; Seçilmişler olarak Şeytan’ı yenip dünyayı kurtarmak kaderlerinde yazılı. Ama ekip hâlinde emek harcamayı öğrenmeleri için ilkin kendi engellerini aşmalılar.

Onları takip eden karanlığa yakalanmamak için acil

etmeliler, yoksa her şey için oldukça geç olabilir!..

“Hikâyesi ve kurgusu oldukça kuvvetli” Fantastik kitaplar içinde en ön sıralarda yer alacak.”

-Literatopia.de-Almanya

“Bu kitabın filme çekilecek olmasına asla şaşırmamalı!”

-Arbetarbladet-İsveç

“Bağımlılık icra eden beyaz perde tadında anlatıma haiz bir roman Fantastik kitaplar içinde bir başyapıt olacak.”

-Sunday Telegraph-İngiltere

“Hakları 26 ülkeye satılmış ve yayımlandığı ülkelerde büyük ses getirmiş Engelsfors Üçlemesi’nin ilk kitabı”

“Bilhassa İsveç’te Engelsfors Üçlemesi’nin fanatikleri kitapların tanıtım videolarını çekip birbiriyle paylaşarak yeni bir moda yaratmışlardır.”

“İsveçli film şirketi Filmlance serinin tüm haklarını satın almış ve ön hazırlıklara adım atmıştır.”

“Hollywood’da 20th Century Fox şirketi filmin Amerikan versiyonunu yapmak için ciddi incelemeler yapmaktadır. 

“30.000 okuyucunun katılmış olduğu toplumsal medya etkinliğinde en yüksek oyu alarak Bokbloggarnas litteraturpris (Blog Yazarları Edebiyat Ödülü) ödülüne layık görülmüştür.”

“İsveç’in en saygı duyulan ödülü olan August Ödülü’ne aday gösterilmiştir.”

Engelsfors’ta yaşanmış olan basit bir okul gününü acı dolu bir feryat ikiye bölüyor sanki… Bir genç okul tuvaletinde bileklerinin kesilmesi sonucu kan kaybından ölmüştür… Gerçek ne? İntihar mı, katliam mi?

(Tanıtım Bülteninden)


Halka Alıntıları – Sözleri

 • Yalnızca iyiler genç ölür. Fenalık sonsuza dek yaşayacağa benziyor.
 • “Ölü olanlar mutlu olanlardır.”
 • …Nasıl katlanabildiği belliydi. Onun şeklinde insanoğlu bu dünyaya organik bir yolla ilişkin olurlardı. Onlar devamlı düzgüsel olanı ve kendilerinden bekleneni yaparlardı. Her şeyden önemlisi onlar tüm problemlerin çözümlerine haiz olduklarına inandırılmışlardı. Bir numaralı çözüm ilişkin olmak ve kuralları izlemekti.
 • Karanlıktan korkma şu sebeple karanlık aydınlığın dinlendirilmiş olduğu yerdir, karanlığın olmadığı Yıldız yoktur karanlık sensin. Karanlık o siyah göz bebeğinin içinde, şu sebeple karanlık korku taşıyan ışığını özlemini çekmiş olduğu her şeydir.
 • Umut vardı. O benden nefret etmedikçe ümit vardı.
 • İnsanın, duyguları üstünde denetim sahibi olmaya emek verme direnmesi iyi bir şey değildir. Onları ne kadar kontrollü bir halde bastırmaya çalışırsan dışa vurumları o denli dengesiz olacaktır.
 • Belki senin hakkında en fena şey aslen muhteşem olduğuna inanmandır.
 • İçi, gece karanlığı kadar derin kendine acıma duygusu ile doluydu.
 • Onun için yiyecek, yalnızca arkasından gelen sigara keyfini yaşayabilmek için yapması ihtiyaç duyulan bir şeydi.
 • Mutlu görünüyordu. Kaza ve felaketlerin bahsi geçtiğinde hep bu şekilde olurdu. Başkaların yaşadıkları kazalar ve felaketler ona kendi sefaleti üstünde düşünmeyi bir an olsun unutturuyor. Onu mutlu ediyordu.
 • Bazen geleceğini düşünmeye cesaret edemiyordu.
 • Beklediğim müddetçe daha da zor olacak.
 • Ben hiçbir vakit iyi değilim.
 • Bu kusursuzca yerini bulmuş bir adaletti.
 • Çiğne, yut, çiğne, yut, çiğne, çay iç ve yine başa dön. Sanki her şey oldukça sıradanmış şeklinde.


Halka İncelemesi – Kişisel Yorumlar

Engelsfors triosunun ilk iki kitabını da fuarda kapağını görüp de almıştım ikinci romanı ise Ateş. Açıkçası kitap hakkında bilgim yoktu kapağı ilgimi çekmiş olduğu için aldım diyebilirim.Kitabı oldukça beğendim akıcı ve sürükleyiciydi kitapta aşk, gerilim ve doğaüstü güçler işlenmiş. Okunması keyifliydi fantastik türünü seviyorsanız tavsiye ederim. (Songül)

Evveett, 511 sayfalık yoğun bir sınav gibiydi kitap resmen.. Kabul ediyorum kurgu, öykü asla kötü değil, merak unsuruda oldukça iyi ayakta tutuyor kitabı fakat ahhh o ergen vakalarına boğulmuş sayfalar var ya yedi tamamladı beni… Ohh be söyledim rahatladım. Bilhassa o sayfaları okurken içim şişti desem yeridir 😀
Kırmızı Ay’ın gözükmesiyle bir grup liseli genç kızımız esrarengiz kabiliyetlere haiz olduklarını ve birer cadı olduklarını öğreniyorlar. Bir taraftan kimliği belirsiz olan katile karşı hayatta kalmaya çalışırken öteki taraftan da büyülerinin gizemini çözmeye çalışıyorlar. Katil onları birer birer avlarken tabiiki de bu iş asla kolay değil. Bilinmeze karşı verdikleri bu harpte düzgüsel hayatlarında birbirlerinden nefret eden bu kızların bir de birbirlerine güvenmek zorunda olmalarını düşünün 😉
Katili kestirmek {hiç de} zor olmadı benim için fakat gene de kitap bir polisiye roman olmadığı için kendi türü içinde mevzuyu gene de heyecanlı tutmuş. Sadece başta da söylediğim şeklinde kızların fazlasıyla ergen muhabbetlerine ve buluğluk problemlerine boğuluyoruz. Hatta bazı satırlarda o kısımlar o denli uzun uzun anlatılmıştıki dayanamayıp bir tek göz gezdirdim. İlk kitap için kötü değildi. Minu’nun kabiliyetini merak ettiğimden 2.kitaba devam edicem. Herkese iyi okumalar 🙂 (Deniz Atakan Çamlıca)

Kitapyurdu’nun hediyesi olarak gelen bu kitabı , elimde okunacak kitap kalmayana kadar beklettim. Doğrusu {hiç de} bekletilmeyi hak eden bir kitap olmayıp , aksine son aşama akıcı bir ifade seçimi ve merak uyandırıcı fantastik kurgusuyla güzel bir kitap. Okurken kendinizi kitabın içinde, vakaları birebir yaşarken hayal ediyorsunuz. Yanlız yazı puntosu birazcık can sıkan o denli. Teşekkürler Kitapyurdu…. (bir akrabalarım bir de kitaplarım)


Halka PDF indirme linki var mı?


Sara Elfgren – Halka kitabı için internette en oldukça meydana getirilen aramalardan birisi de Halka PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan bir çok kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF’leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Sara Elfgren Kimdir?


Sara Elfgren Kitapları – Eserleri

 • Halka
 • Ateş


Sara Elfgren Alıntıları – Sözleri

 • Ben hiçbir vakit iyi değilim. (Halka)
 • Çiğne, yut, çiğne, yut, çiğne, çay iç ve yine başa dön. Sanki her şey oldukça sıradanmış şeklinde. (Halka)
 • Mutlu görünüyordu. Kaza ve felaketlerin bahsi geçtiğinde hep bu şekilde olurdu. Başkaların yaşadıkları kazalar ve felaketler ona kendi sefaleti üstünde düşünmeyi bir an olsun unutturuyor. Onu mutlu ediyordu. (Halka)
 • Karanlıktan korkma şu sebeple karanlık aydınlığın dinlendirilmiş olduğu yerdir, karanlığın olmadığı Yıldız yoktur karanlık sensin. Karanlık o siyah göz bebeğinin içinde, şu sebeple karanlık korku taşıyan ışığını özlemini çekmiş olduğu her şeydir. (Halka)
 • …Nasıl katlanabildiği belliydi. Onun şeklinde insanoğlu bu dünyaya organik bir yolla ilişkin olurlardı. Onlar devamlı düzgüsel olanı ve kendilerinden bekleneni yaparlardı. Her şeyden önemlisi onlar tüm problemlerin çözümlerine haiz olduklarına inandırılmışlardı. Bir numaralı çözüm ilişkin olmak ve kuralları izlemekti. (Halka)
 • Umut vardı. O benden nefret etmedikçe ümit vardı. (Halka)
 • İçi, gece karanlığı kadar derin kendine acıma duygusu ile doluydu. (Halka)
 • Bu kusursuzca yerini bulmuş bir adaletti. (Halka)
 • Bazen geleceğini düşünmeye cesaret edemiyordu. (Halka)
 • İnsanın, duyguları üstünde denetim sahibi olmaya emek verme direnmesi iyi bir şey değildir. Onları ne kadar kontrollü bir halde bastırmaya çalışırsan dışa vurumları o denli dengesiz olacaktır. (Halka)
 • “Ölü olanlar mutlu olanlardır.” (Halka)
 • Belki senin hakkında en fena şey aslen muhteşem olduğuna inanmandır. (Halka)
 • Onun için yiyecek, yalnızca arkasından gelen sigara keyfini yaşayabilmek için yapması ihtiyaç duyulan bir şeydi. (Halka)
 • Yalnızca iyiler genç ölür. Fenalık sonsuza dek yaşayacağa benziyor. (Halka)
 • Beklediğim müddetçe daha da zor olacak. (Halka)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle[

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
izmir profilo servisi elf bar vozol
deneme bonusu meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri