Güncel

Hamilelerde Dezenfektan Kullanımı Nasıl Olmalı?


Koronavirüs hepimiz için riskli olmasına karşılık bilhassa hamilelerde koronavirüs oldukca daha büyük riskler taşıyor. Hamilelerin dezenfektan kullanımı ise merak ediliyor. Hamilelerin her mevzuda dikkatli olmaları gerektiği benzer biçimde dezenfektan için de belirli mevzulara dikkat etmeleri gerekiyor.

Hamileler Dezenfektan Kullanabilir mi?


Hamileler dezenfektan kullanabilir mi sorusu sadece ürünlerin içeriğine bakılarak pozitif yönde olarak yanıtlanabilmektedir. Bu bakımdan hamilelerin dezenfektan kullanımında yüksek kalite standartlarına uygun olarak üretilmiş ürünlerin tercih edilmesi gerekmektedir. Hamilelerin etkilenecekleri durumlar daha kırılgan olduğundan ucuz dezenfektandan uzak durmaları, içerik açısından kendilerine zarar vermeyecek dezenfektanları tercih etmeleri gerekiyor. Bilhassa triklosan ve triklokarban isminde iki kuvvetli bileşenden etkilenen hamileler için dezenfektanların da bunu içermemesi gerekiyor. Yüksek standartlarda üretilen dezenfektanlar içerik açısından hamilelerin kullanıma uygunluk taşımaktadır.

Hamileler Dezenfektanı Nasıl Kullanmalı?

Hamilelerin dezenfektan kullanımı için ürünün içeriğine dikkat etmeleri gerekiyor. Bilhassa kendileri için zararı olan olacak triklosan ve triklokarban kimyasalları hem hormonlar hem de doğurganlık benzer biçimde mevzularda etkili olabiliyorlar. Bu maddeleri içermeyen dezenfektanlar seçildikten sonrasında hamileler düzgüsel bir kullanım yapabilirler. Bilhassa el temizliği için dezenfektan kullanımı hem annenin sağlığını hem de bebeğin sağlığını korumak için önemlidir.

Anne adaylarının dışarıya çıkmaları halinde ne olursa olsun yanlarında dezenfektan taşımaları gerekmektedir. Temas ettikleri her nesne sonrasında dezenfektanı kullanmalı ve böylece temizlenme sağlamalıdırlar. Aynı şekilde alınan ürünlerin paketleri ve poşetler de aynı işlemden geçirilerek genel hijyen kurallarına uygun haline getirilmelidir.

hamilelerde dezenfektan kullanımı iyi mi olmalı?

Güvenli Dezenfektan Nedir?


Güvenli dezenfektan sağlığa zarar vermeyen, derhal tesirini gösteren, mikroorganizmalara karşı tam koruma elde eden dezenfektan türüdür. Bu türden bir dezenfektan seçilmediği halde hem virüslere karşı savunmasız olunacak hem de cilt zarar görebilecektir.

Dezenfektan Neden Kullanılır?

Bilhassa koronavirüs salgını benzer biçimde tehlikeli bir durum söz konusuyken dezenfektan kullanımı oldukca daha büyük bir öneme haiz bulunuyor. Günlük yaşamda bilincinde olmadan pek oldukca yer ile temas edildiğinden ellerde mikroorganizmalar birikebilmektedir. Dezenfektan ise bu mikroorganizmalar için etkili çözümler sunar. Sadece eller için değil değişik eşyalar ya da alanlar içinde püskürtme yöntemi ile dezenfekte işlemleri yapılabilmektedir. Bu sayede her alan ya da şahıs virüslerden uzak kalabilmektedir. Ancak dezenfektanın bu özellikleri sağlaması için güvenli dezenfektan özelliği taşıması gerekiyor.

Güvenli Dezenfektan Nasıl Olmalı?

Güvenli dezenfektan kullanımı açısından sıhhat için hiçbir ziyanı olmayan ve ek olarak mikroorganizmalara karşı tamamen etkili olan bir dezenfektandır. Güvenli olmayan dezenfektanların kullanımı cilde zarar vereceği benzer biçimde virüse karşı koruma da sağlamaz. Güvenli dezenfektan özellikleri şu şekildedir;

  • Geniş antimikrobial yelpazeye haizdir, kullanıldığı alanda derinlemesine etki eder.
  • İçeriğinde cilt için uygun maddeler bulunur, ciltte tahriş, kızarıklık ya da çatlama yaratmaz.
  • Kokusu ile hastalık yaratmaz, daima kullanıma uygun olur.
  • Kullanıldığı yüzeye uyum gösterir ve aşındırma ya da bozulma yaratmaz.
  • Suda kolay şekilde çözünebilir haldedir.
  • Uzun ömürlü kullanım sunmalı, tesiri derhal geçmemelidir.

Bu özellikler ideal güvenli dezenfektan seçimi için temel ölçütlerdir.


 


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
düşmeyen takipçi satın al tiktok takipçi satın al Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
viagra meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri