Eğitim

Hastasıyım Bu Oyunun – Kaan Kural Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Hastasıyım Bu Oyunun – Kaan Kural Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Hastasıyım Bu Oyunun kimin eseri? Hastasıyım Bu Oyunun kitabının yazarı kimdir? Hastasıyım Bu Oyunun konusu ve anafikri nedir? Hastasıyım Bu Oyunun kitabı ne konu alıyor? Hastasıyım Bu Oyunun PDF indirme linki var mı? Hastasıyım Bu Oyunun kitabının yazarı Kaan Kural kimdir? İşte Hastasıyım Bu Oyunun kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi…

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Kaan Kural

Yayın Evi: Mavi Ağaç Yayınları

İSBN: 9789759960124

Sayfa Sayısı: 176


Hastasıyım Bu Oyunun Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

Jordan benzer biçimde çalışmak

Michael Jordan 1995’te Basketbola dönmeden ilkin tekrardan forma girebilmek için efsaneleşmiş

Amerikan futbol ekibi Dallas Cowboys’un kondisyonerini kendi hususi antrenörü olarak yılda

350.000 dolar karşılığında tuttu. Tüm o NBA temposuna karşın her sabahleyin 5.30’da kalkıp

bu kondisyonerle 3 saat hususi idman yapmış oldu. Bu sahada 1 dakika daha iyi performans vermek

için her gün yaşamının 3 saatini gene basketbola ayırmak demek. Hem de antipatik ve yorucu

bir gidişat içinde. Zengin, meşhur ve en iyiyken bile buna devam etti. Hatta basarı için ekip

arkadaşları Pippen ve Ron Harper’ı da her sabahleyin kendi evine getirip ortak çalıştırdı ki kendi

hedeflerine destek olacak ekip arkadaşları da daha iyiye gitsin. Kondisyoneri Jordan’ın

antrenman programını kitaba almak isteyince bunun kendi sırrı bulunduğunu savunarak mahkemeye başvurdu ve basketbolu bırakana kadar kitabın yayınlanmasını engelledi. ‘Jordan benzer biçimde çalışmak’ isminde kitap 1998’de Jordan basketbolu bırakınca 1.5 yılda 1 milyon tane sattı.


Hastasıyım Bu Oyunun Alıntıları – Sözleri

 • İyi koçlar ellerindeki malzemeden en iyi yemeği yapanalardır.
 • Polis , kendisine bıçakla hücum eden , küfreden bir hırsızı ölümüne dövmüyorsa , düşman topraklarda her türlü tahrike rağmen askerler sivillere dersini vermiyorsa , ailesinden birini kaybeden hasta yakını nalet olduğunda tabip cevap vermiyorsa bunun sebebi bu kişilerin melek olmasından değil , işlerin gereğini yapmalarıdır.
 • Bir yılda NBA ‘de 1230 karşılaşma oynanıyor.
 • Her tazminat peşinde koşan fırsatçı , her rakibin en önemli oyuncusunu sezon boyunca ceza aldırmak isteyen fanatik, her aptal sarhoş tahriklerin en ağırını yapar ve istediği oyuncuyla aradığı kavgayı çıkarabilir. İşte zaten bunu engellemek için oyuncular yanıt vermemelidir. Kendilerini koruma içgüdüleri ve gururlarını bir kenara bırakıp , bu işi başkalarına bırakmak zorundadırlar.
 • Büyük çekişme içinde zaman zaman rekabetin şiddeti , tarafları rakipten çok düşman gibi algılamaya neden oluyor.
 • Eğer NBA’i ciddi olarak 80’lerde takip etmeye başlayanlar arasındaysanız, bir halde ya Los Angeles Lakers’ı tutarsınız ya da Boston Celtics!
 • Ancak tüm bunların kalbinde devamlı olarak Larry Bird vardır. Onun için kabul edilmiş en geçerli tanımlamayı yapmış olup bu mevzuyu direkt geçiyorum: Zıplayamaz, koşamaz, süratli değil fakat en iyisi o.
 • Bu filmleri izledikten sonrasında 2.5 senedir platonik bir şekilde aşık olduğunuz okulun en güzel kızının bilmiyorum kimler’in Porsche kullanan torunu yerine sizi tercih etme ihtimali bulunduğunu sanıyorsanız muhtemelen yanılıyorsunuz ve hayatla ilgili mühim bir ders almak üzeresiniz anlama gelir.
 • Ya da daha yakın bir ihtimalle Porsche’li çocuk bir manken sevgili bulmuş ve sizin narin platonik aşkınızı ortada bırakmış olabilir ve ağlayacak bir omuz arıyordur.
 • Lakabın orijinal sahibi Margaret Thatcher 11 yıl süresince İngiltere’nin başbakanlığını yapmış oldu. Kolaysa gelip 2 hafta Neslihan’ın yerini alsın…


Hastasıyım Bu Oyunun İncelemesi – Kişisel Yorumlar

Hastasıyım bu insanın 🙂 Basketbol ile belli seviyenin üstünde ilgiliyseniz muhtemelen okumuşsunuzdur kitabı. İyi fena bağınız var ise rahatça “kesinlikle okuyun” diyebilirim. Konuyla ilgili türkçe kitap aslına bakarsan fazlaca fazlaca sınırı olan, olanlarda da Kaan Kural parmağı bolca oranda vardır. (Ali Ünal)

Satır aralarında Kaan Kural’ın görkemli benzetmeleriyle dolu olan bu kitabı okurken kulaklarınızda Kaan Kural’ın sesi peyda olacaktır, şaşırmayın. (Semih Üyük)

Bundan ortalama 9 yıl ilkin , 1996’da bir ekip tesadüfler ve Yiğiter Uluğ’un benim başarı göstermiş bir gazeteci olacağıma dair öngörüsü yardımıyla ( bunun öngörüden öte talihsizlik olarak görmek de mümkün doğal.) Fast Break dergisinin başına geçmiştim.
Fazlaca yakından tanıdığım Kaan’ın bu kitabını okuduğumu sanıyordum !
Nedendir kim bilir , o zamanlar etkin olarak çalıştığımdan mı ? Yoksa basketbol antrenörlüğü yaparken , boş vakitlerimde kafayı dağıtmak için basketbol dışı mevzularda kitap okumak istememden dolayı mı ?
Açıkçası asla hatırlamıyorum.
Geçenlerde bu kitabı görünce bakalım içinde neler varmış diyerek açtım ve büyük bir şaşkınlıkla kitabı okumadığımı anladım.
Eğer birazcık basketboldan hoşlanıyorsanız ( tenis ,tramplen , voleybol, f1 ile ilgili bölümlerde var ) bu kitabı okuyun derim .
İçinde NBA ile ilgili bazı bilgiler ,geçmişte yanmış güzel hikayeler var.
Kaan gene döktürmüş. (CEM AKDAG)


Hastasıyım Bu Oyunun PDF indirme linki var mı?


Kaan Kural – Hastasıyım Bu Oyunun kitabı için internette en fazlaca meydana getirilen aramalardan birisi de Hastasıyım Bu Oyunun PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan bir çok kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF’leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Kaan Kural Kimdir?

Kaan Kural (d. 1974, Ankara), Türk dizi oyuncusu, gazeteci ve basketbol yorumcusu.

İlk ve ortaokulu Ankara Koleji’nde okuduktan sonrasında, ilkin Robert Koleji peşinden Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Kısmı’nden mezun oldu.

Tesadüfen girmiş olduğu medya sektöründe Fast-Break Dergisi’nde yazı işleri müdürlüğü ve Yeni Yüzyıl Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmış oldu. NTV’deMurat Kosova ile beraber NBA Stüdyo programını sunan Kaan Kural, 2000 senesinde Fasulye adlı güldürü filmimizde, Acemi Cadı ve Lise Defteridizilerinde koç olarak rol aldı.


Kaan Kural Kitapları – Eserleri

 • Hastasıyım Bu Oyunun
 • Yazıhane Senelik


Kaan Kural Alıntıları – Sözleri

 • Büyük çekişme içinde bazen rekabetin sertliği , tarafları rakipten fazlaca düşman benzer biçimde algılamaya niçin oluyor. (Hastasıyım Bu Oyunun)
 • Bu filmleri izledikten sonrasında 2.5 senedir platonik bir şekilde aşık olduğunuz okulun en güzel kızının bilmiyorum kimler’in Porsche kullanan torunu yerine sizi tercih etme ihtimali bulunduğunu sanıyorsanız muhtemelen yanılıyorsunuz ve hayatla ilgili mühim bir ders almak üzeresiniz anlama gelir. (Hastasıyım Bu Oyunun)
 • Eğer NBA’i ciddi olarak 80’lerde takip etmeye başlayanlar arasındaysanız, bir halde ya Los Angeles Lakers’ı tutarsınız ya da Boston Celtics! (Hastasıyım Bu Oyunun)
 • Her tazminat ardında koşan fırsatçı , her rakibin en mühim oyuncusunu sürem süresince ceza aldırmak isteyen fanatik, her aptal sarhoş tahriklerin en ağırını yapar ve istediği oyuncuyla aramış olduğu kavgayı çıkarabilir. İşte aslına bakarsan bunu engellemek için oyuncular cevap vermemelidir. Kendilerini koruma içgüdüleri ve gururlarını bir kenara bırakıp , bu işi başkalarına bırakmak zorundadırlar. (Hastasıyım Bu Oyunun)
 • Zaafları azaltmak, hataları gidermekten fazlaca başka bir yol daha var. Hataların ve zaafların önemini azaltmak, doğrusu hata payını arttırmak. Zira ne kadar çalışırsanız çalışın,miktarını azaltmayı başarsanız da hatalar hep olacak. Ve bazı günler, öbürlerinden fazla olacak (sf: 31 – Kaan Kural – Bu Oyun Bu şekilde Oynanır)
  ‘Ulan sen Efes’ te oynamışsın, öpüpn de başına koyacağına burada artislik yapıyorsun’ diye düşünenleri anlayabiliyorum. Her şey de fena değildi elbet. Fena olan, iyi olan şeylerin çoğunlukla basketbol oynamakla ilgili olmamasıydı. Kntindeki sosisli nefisti örneğin. (sf: 58 – Alp Akbulut – Altyapının Mutsuzluğu)
  Ribaundda kimse olmadığı için iyi bir şut olmadığı düşünülebilir fakat bir şutör şut atarken hiçbir vakit ribaundu düşünmez (sf: 70 – Alp Akbulut – Altyapının Mutsuzluğu)
  Hentbolu seversen hentbol dünyanın en güzel sporudur (sf: 75 – Ozan Can Sülüm – En Çirkin Sevgilim)
  Bir şey daha vardı: Lolo Jones güzel bir hanımdı. Güzel bir karı başarı göstermiş olduğunda bunu güzel olduğundan değil, hakkaten hak ederek yaptığını ispatlamak zorunda bırakılır. (sf: 130 – Çetin Cem Yılmaz – Dört Kadın)
  Belki 2000 smaç yarışması, Iverson ile düellosu ya da Weis’ in üstünden uçtuğu an benzer biçimde görkemli bir şey yapmamıştı fakat son saniye basketi ile sporun iyi mi bir çembere benzediğini hatırlatmıştı. Aslında yükseliş, düşüş, dibe vuruş olarak gördüğün, bir çemberdir ve başladığın yere dönersin. Bir çok vakit. Bir çaylak olarak geldiğin ve pas almak için köşede durağan(durgun) beklediğin ana 17 yıl sonrasında tekrardan döner, bir kez daha orada o pası almak için bekler durursun. (sf: 142 – İnan Özdemir – Vince Carter’ ın Son Perdesi)
  1993-94 sezonunda pek fazlaca takımın bir şansı vardı, şundan dolayı Michael Jordan basketbolu bıraktığını açıklamıştı. (sf: 260 – Çetin Cem Yılmaz – Seattle İçin Uyanma Vakti)
  (Profil Yay. – 1. Baskı) (Yazıhane Senelik)
 • Polis , kendisine bıçakla hücum eden , küfreden bir hırsızı ölümüne dövmüyorsa , düşman topraklarda her türlü tahrike rağmen askerler sivillere dersini vermiyorsa , ailesinden birini kaybeden hasta yakını nalet olduğunda tabip cevap vermiyorsa bunun sebebi bu kişilerin melek olmasından değil , işlerin gereğini yapmalarıdır. (Hastasıyım Bu Oyunun)
 • Bir yılda NBA ‘de 1230 karşı karşıya gelme oynanıyor. (Hastasıyım Bu Oyunun)
 • Lakabın orijinal sahibi Margaret Thatcher 11 yıl süresince İngiltere’nin başbakanlığını yapmış oldu. Kolaysa gelip 2 hafta Neslihan’ın yerini alsın… (Hastasıyım Bu Oyunun)
 • Ya da daha yakın bir ihtimalle Porsche’li çocuk bir manken sevgili bulmuş ve sizin narin platonik aşkınızı ortada bırakmış olabilir ve ağlayacak bir omuz arıyordur. (Hastasıyım Bu Oyunun)
 • İyi koçlar ellerindeki malzemeden en iyi yemeği yapanalardır. (Hastasıyım Bu Oyunun)
 • Ancak tüm bunların kalbinde devamlı olarak Larry Bird vardır. Onun için kabul edilmiş en geçerli tanımlamayı yapmış olup bu mevzuyu direkt geçiyorum: Zıplayamaz, koşamaz, süratli değil fakat en iyisi o. (Hastasıyım Bu Oyunun)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle[

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
izmir profilo servisi elf bar vozol
deneme bonusu meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri