Dizi Haberleri

He’s Expecting Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

He’s Expecting Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix isminde içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika süresince meşgul edecek araştırma yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. He’s Expecting dizi mevzusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu ekibi, yayınlanma zamanı, hakkında, kaç bölüm, kaç sürem şeklinde soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Öyleyse keyifli dakikalar diliyoruz…

He’s Expecting dizi incelemesi spoiler içermiyor.

  • 21 Nisan’da Netflix bülteninde kendisine yer kabul eden Japonya yapımı He’s Expecting, platform tarafınca şöyleki özetleniyor: Yönetmenler Yuko Hakota and Takeo Kikuchi’nin benzer isminde manga serisinden uyarladığı bu toplumsal temalı drama dizisi, hamile bulunduğunu öğrenen bir insanın yaşamını takip ediyor.

Netflix’in yeni dizisi He’s Expecting, bir insanın anlatısıyla açılıyor. “Hiçbir fikrim yoktu” diyen delikanlı, hamileliğin bu denli zor bulunduğunu bilmiyordum şeklinde bir anekdot düşüyor. Ayna karşısına geçmiş, tabiri caizse balon şeklinde olan karnını severken bir adam olarak yaşamış olduğu olayların zor bulunduğunu ekliyor. Dakikalar sonrasında bahsi geçen insanın Kentaro Hiyama (Takumi Saitoh) olduğu anlaşıldığı zaman, dizinin senaristliği akmaya başlıyor.

He’s Expecting Dizi Yorumu

Oldukça yürekli ve sıradışı bir başlangıç sunan He’s Expecting, ilk paragrafta bahsi geçen tüm gelişleri anbean ekran karşısına çıkartıyor. Son yıllarda, adamların de minimum hanımefendiler kadar hamile kaldığını ve bu sebeple gerek duygusal gerekse fizyolojik açıdan zorluklar yaşadığını söylüyor. Ve o andan itibaren, He’s Expecting, katmanlar halinde değişik mottolar sunmaya niyetleniyor. Bunlardan ilki hamile olan adam başlığı ile tanıtılırken Hiyama’nın kişisel hayatına kafa uzatıyor. Oldukça çalışan, aşırı istekli, bilgili bir reklamcı olan genç adamı hamilelikle kontrol etmiş olduğu zaman, onun endişelerini, kaygılarını, mücadelesini paylaşıyor.

Son zamanların en başarı göstermiş filmlerinden biri: Kuzeyli (The Northman)

Dakikalar, oldukça daha doğru tabirle, bölümler geçtikçe, dizinin ana teması ortaya çıkıyor. Hamile bayanların, bu sıkıntılı dönemlerin içine sürüklendiği sırada yaşadıkları pozitif yada negatif yönler bir adam vesilesiyle anlatılıyor. Doğum anı, doğum öncesi alt başlıklarıyla; gerek fizyolojik gerekse duygusal yönden yaşadıkları ibareler ekranlara aktarılıyor. Ve gene birkaç bölüm sonrasında, Hiyama bu kez, bir baba ya da bir ebeveyn olmanın ne denli zorluklar getireceğini yada pozitif gelişmelerin ne çoğunlukla yaşanacağını düşünmeye başlıyor. Endişesi umuda, kaygıları ebeveynliğin naturel güzelliğine dönerken toplumun sert, negatif, hasarlı bakışları ile testten geçiyor. İşin bilimsel boyutu bir kenara (tam olarak idrak etmek güç, kafi alt metin de sunulmuyor) hikâyenin anlam yükü ağır basıyor. İlginç, kimi zaman saçma, kimi zaman de duygusal olan He’s Expecting; şimdilik ütopik görünen temasıyla bültende kendisine yer buluyor.

Sonuç olarak: 6/10.

IMDb: 1,8 / Ayrıca güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Dizi Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

  • Takumi Saitoh – Kentaro Hiyama
  • Juri Ueno – Aki Seto
  • Mariko Tsutsui
  • Kazuya Takahashi
  • Ryô Iwamatsu
  • Shôhei Uno
  • Lily Franky
  • Maho Yamada ve öteki.

He’s Expecting Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek suretiyle…

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri