Spor

Hidayet Türkoğlu’ndan Dünya Bayanlar Günü iletisi

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Lideri Hidayet Türkoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle deklarasyon yayımladı.
Türkoğlu, TBF’nin internet adresinden paylaşılan mesajında, “Öz emaneti yüksek, üretken ve yürekli bayanlar gelişmiş bir cemiyet için dirimsel kıymet taşımaktadır. Onların yetişmesini ve yaşamın her alanında erkeklerle denk şartlara haiz olup, denk koşullarda rekabet etmesini sağlamak hepimizin asli misyonudur.” deyimini kullandı.
Kadınların rahat, özgür ve denk fertler olmak adına verdikleri mücadeleyi desteklediğini belirten Türkoğlu, şunları kayıt yaptırdı:
“Hem fizikî hem de bireyi gelişmenin yapı taşlarından olan sporun; rekabetçi ve öz emaneti yüksek hanımefendilerin yetişmesi için sunmuş olduğu katkıların farkındayız ve umursuyoruz.
Türk basketboluna oyuncu, alıştırman, yargıcı ve idareyici olarak emek vermiş hanımlarımıza bir kez daha teşekkürlerimi sunar, başta annem, eşim ve kızlarım olmak suretiyle tam hanımefendilerin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarım.”

Kaynak: beIN Sports

.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
izmir profilo servisi elf bar vozol
deneme bonusu meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri