Güncel

Hipnoz ile Bilinçaltınıza Hükmedin ve Zayıflayın

Fazla kiloların değişik sebepleri olabilmektedir. Bazı insanoğlu bir tek yemeyi sevmekte, bazı insanoğlu için ise yiyecek yiyecek üzüldüklerinde, endişelendiklerinde ya da değişik ruhsal durumlarda başvurulan bir davranış şeklidir. Bazı insanoğlu rejim programlarına başladıklarında kuvvetli iradeleri ile oldukça kısa bir sürede istenilen kiloya ulaşabilirken bazı insanlarda ise rejim programlarına devam etmek müthiş bir mesele haline gelebilmektedir. Bu nedenle fazla kiloların fizyolojik ve ruhsal iki temel sebebi bulunduğunu söyleyebiliriz.

Ilk olarak zayıflama işinin fizyolojik ve ruhsal anlamda belirli bir kararlılıkla olabileceğini söylemeliyiz. Fizyolojik bölümde beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesi ve spor yapmak şeklinde hususlar yer alırken ruhsal bölümde ise bunun için doğru motivasyon ve iradenin oluşturulması yer verilmiştir. Uzman psikologlara gore kişiler değişik duyguları, değişik tutumları, değişik sorunları yeme davranışı ile ilişkilendirilmektedir. Bu durum ruhsal tedaviler ile çözümlenirken hipnoz da ruhsal tedavi şekilleri içinde yerini almaktadır.

Bunları derken hipnoz ile kolaylıkla zayıflayabilirsiniz  diyemeyiz. Sağlıklı bir halde kilo vermek için ne olursa olsun doğru gıda gruplarını, doğru miktarlarda almalısınız. Ancak hipnoz ile bilinçaltı düzeyde ruhsal temelli kilo problemlerine çözüm bulunabilir. Bununla beraber beslenme alışkanlıklarının da bilinçaltı düzeyde müdahale ile değiştirilmesi mümkündür. Bu nedenle, hipnoz yöntemiyle zayıflamak öteki yöntemlerde başarısız olduysanız deneyebileceğiniz bir yöntemdir. Şundan dolayı değişime destek olan temel unsurlar rejim programı ve egzersizler olsa da kişinin kendisine duyduğu özgüven ve özsaygının arttırılması, bu programların devamı için gereksinim duyulan iradeyi sağlayacak ve etken bir yaşam tarzına yol açabilecektir.

Hipnoterapi

Uzman Doktor Ender Vardar’a gore de fazla kilolarımızın temel sebebi, fizyolojik olarak tıbbi bir hastalık değil de yeme alışkanlıklarımız ile ilgiliyse, bu durumun altında aslen duygusal yada ruhsal gereksinimlerimiz yatar. Olumsuz duygularımız, bizi yiyecek yemeye yönlendirebilir zira yiyecek yeme bilinçaltımızda pozitif yönde bir duygu durumu olarak kodlanmıştır. Bu nedenle, yaşanılan olumsuzlukların çözümü için pozitif yönde yöntemlere başvurulabilir. Ayrıca çocukluk dönemimizde yiyecek yemenin pozitif yönde bir davranış olarak kodlanması da bu fikri geliştirmektedir.

Hipnoz yöntemiyle bilinçaltı düzeyde beynimize, yeme alışkanlıklarımızı değiştirecek telkinlerde bulunmak mümkündür. Bu işlemin uzman personel tarafınca yerine getirilmesi ile yukarıda bahsettiğimiz ruhsal ilişkilendirmenin değiştirilmesi ve hatta kafi oranda yiyecek yemenin pozitif yönde bir halde kodlanması mümkündür. Bu tedavi yönteminin sağlığınıza da herhangi bir ziyanı bulunmamaktadır. Bu nedenle, öteki yöntemlerden istediğiniz neticeleri alamadıysanız, hipnoterapi yöntemine de bir talih vermenizi tavsiye ederiz.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri