İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Açıkladı: İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Cumhurbaşkanlığı Açıklamasında Neler Söyledi? - Webhaberim
Güncel

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Açıkladı: İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Cumhurbaşkanlığı Açıklamasında Neler Söyledi?

İBB Ekrem İmamoğlu geçtiğimiz günlerde katılmış olduğu UKOME toplantısında tepkili açıklamalarda bulunmuş oldu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Cumhurbaşkanı adaylığı tartışmaları hakkında açıklamalarda bulunmuş oldu. İBB Ekrem İmamoğlu açıklamalarında ne söylemiş oldu? İBB Ekrem İmamoğlu Cumhurbaşkanı adaylığı tartışmaları hakkında açıklamalarında neler söylemiş oldu? Daha fazlası ve son dakika gelişimleri haberimizin detaylarında..

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, FOX TV’de İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtladı.

İmamoğlu’nun açıklamasından öne çıkan satır başları: 

“Niye seçimi kaybettik? Oradalar hala. 5 tane kurum eklediler UKOME’ye. Niye? UKOME’de askeri niçin bu işe alet ediyorlar? Bu dost hiçbir anlam ifade etmeyen, yetersiz aklıyla orada buyruk kulu olarak konuşuyor. Benim askerimi, polisimi bu işe niçin alet ediyorsunuz? Biz yüzde 50 zam istiyoruz. Neden? Vatandaşımızı korumak için. 30 tane büyükşehir belediyesi var. Niye bir tek İstanbul’da bu güçlük çıkarılıyor? Sabah gazetesi sen nerede yaşıyorsun Allah aşkına, Patagonya’da mı yaşıyorsun? 

‘Benim olmayan bertaraf olsun’ bu akıl. Bakan Bey burada vazife yapmış, benim de genel yazman yardımcım oldu 17-18 gün. Şimdi Ulaştırma Bakanı. Allah sana akıl versin. Bu İstanbul’da yöneticilik yaptın şimdi İstanbul’a ihanet ediyorsun. Yazık!

Bu insanoğlu vicdanları elvermeden ret veriyorlar. Yarın tekrar UKOME yapacağız, olmadı tekrar esnaf batsın mı? İstanbul kabusları olmuş. Belki de İstanbul’da bizim bulamadığımız kafalarında fazlaca değişik bir planları vardı. İstanbul’u yitirmek bu planları fazlaca büyük bir sekteye uğrattı. 

İBB EKREM İMAMOĞLU’NUN CUMHURBAŞKANI ADAYLIĞI AÇIKLAMASI

İBB Meclis’i uzlaşarak bir karar almış olduğu süre hepimiz iltifatlar. İSKİ her ay 300 milyon lira zarar ediyor. 3 senedir İBB’nin kurumu İSKİ’ye zam neredeyse verilmedi. İBB, 30 büyükşehir belediyesi içinde en pahalı su temini icra eden şehirdir. 

Elektriğe, organik gaza zammı hükümet yapıyor. Türkiye’deki dövizin artmasının sebebi Çemişgezek Belediyesi mi? Değil. İstanbul Belediyesi mi? Değil. Zammın deposu ekonomiyi yönetenlerdir. İSKİ’de fiyat artmış, İBB’ye neredeyse zam verilmemiş.

Her CHP’linin talibi kendi partisinin genel başkanıdır. Yani Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Benim de adayım Kemal Kılıçdaroğlu. 6 siyasal parti bir masaya oturmuş ve ülke adına karar verecek. Meşakkatli ve zor bir yol. Tehlikelerle ve virajlarla dolu. Günün sonunda en doğru sonucu vermek zorundalar. Bu doğru kararın neferi benzer biçimde çalışmak zorundayız. 

Şu ana kadar 8 personelle ilgili dosya tespiti var ‘iltisaklı’ anlamında, bunun da yarısı bundan önceki dönemde işe alınmış. 86 bin insan çalışıyor. Şunu da söyleyeyim. Bir devlet ‘cadı avı’ benzer biçimde davranamaz. Bir suçlu var ise cezasını çeker. Sokakta gezen vatandaşın bir kurumda da emek verme hakkı vardır. Herkes için konuşuyorum. 

Aylar ilkin manşetler atıldı. 3 senedir karaladılar olmadı, yerden yere vurdular olmadı, hiçbir şey olmadı. Sayın Bakan’ın bu ilk vakası da değil. Seçimde bana yapmış olduğu hakaretleri film film dizsek 20 tane eder. Parmağını sallayarak falan… Bu memleket adına fazlaca utanç verici bir konuşma yapmıştır Meclis’te. 86 bin İBB çalışanını zan altında bırakmıştır. Hakaret etmiştir. Bugün gelinen noktada ortada hiçbir şey yoktur, fos çıkmıştır. 80’e yakın müfettiş ve görevli var. Bu mevzu için geldiler, girmedikleri mevzu kalmadı. Muhtemelen aldıkları yönerge ‘bir şey bulmadan gelmeyin.’ Tahmin ediyorum, bir şey bulunana kadar bakan gider, görevinden ayrılır”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri