İnternetsiz Navigasyon Uygulamaları | Google Haritalar Nasıl Kullanılır? - Webhaberim
Bilgisayar

İnternetsiz Navigasyon Uygulamaları | Google Haritalar Nasıl Kullanılır?

İlk olarak web bağlantınız olmadığında Google Haritalar uygulamasını açın. Daha sonrasında sol üstteki menü simgesinden Çevrimdışı haritalar kısmına tıklayın. Ekranınıza daha ilkin indirdiğiniz haritaların bir sıralaması çıkacak. İnternetiniz olmasa bile listeden indirdiğiniz haritaları seçerek kullanabilirsiniz.

İnternetsiz Navigasyon

internetsiz navigasyon

İnternetsiz navigasyon uygulamaları ve Google haritaları hepsini derledik. Hemen bakalım.

Google Haritalar

google cevirmdisi haritalar nasil kullanilir

Teknolojinin gelişmesi ile beraber navigasyon uygulamalarına rağbet arttı. En oldukca kullandıklarımız ise akıllı telefonlarda bulunan navigasyon uygulamaları olmaktadır.

Tabii bunlardan biri de Google Haritalar olmaktadır. Bilindiği suretiyle bir çok uygulamalar internetli iş yapmaktadır. Peki Google Haritalar‘ın hususi durumunu biliyor musunuz? İnternet olmadan kullanabilirsiniz. Detaylarına bakalım.

Bilindiği suretiyle Google en oldukca kullanılan uygulamalarından biridir. Haritalar uygulaması ile kullanıcılara oldukça iyi bir navigasyon hizmeti sağlamaktadır.

Google haritalar bu özelliği ise oldukça beğenilmektedir. Bu sebeple aniden telefonunuzda web olmayabilir. İşte bu aşamada Google haritalar devreye girmektedir. İşte adım adım internetsiz navigasyon iyi mi kullanılır, detaylarına bakalım.

Google Haritalar (İşlemleri yaparken internetinizin olması gerekiyor, sonrasında internetsiz navigasyonu açabilirsiniz ?)

1- Google Haritalar’ı internetsiz kullanmak için yapmanız gerekenlere bakalım. İlk olarak web bağlantısına haiz olmanız gerekmektedir. Bu işlemden sonrasında internetiniz olmayabilir. Ancak bunu yaparken internetinizin olması gerekiyor. Ilk olarak internetsiz navigasyon yazısına gidelim.

? (Not: İnternetsiz navigasyon uygulamalarının ve Google Haritalar’ın güvenli bir halde iyi mi çevrimdışı kullanılacağına detaylı ve resimli olarak bakmak isterseniz webhakim.com’a gidip, sağ üstteki arama yerine “internetsiz navigasyon” yazabilirsiniz.) 

internetsiz navigasyon uygulamalari ios

2- Daha sonrasında arattığınız bölgenin haritasını, sonrasında web olmadan kullanmak için telefonunuza indirmeniz gerekmektedir. Bu bölümde uygulamanın sol üst bölümde bulunan menü simgesine tıklayın, oluşturulan listeden Çevrimdışı Haritalar kısmını seçin.

3- Burada aşağıdaki şeklinde bir ekran karşınıza gelecek. En üstte bulunan Kendi haritanızı seçin kısmına tıklayarak indireceğiniz bölgeyi kapsayan haritayı seçme ekranına geçin.

4- Haritasını indirmek istediğiniz bölgeyi, aşağıdaki şeklinde mavi kutu içine alın. Burada Google, bu ekranda haritanız için ne kadar bir veri indirmesi icap ettiğini karşınıza çıkaracak. Bölgeyi seçtikten sonrasında indir kısmına tıklayın. Haritanın telefonunuza indirilmesini bekleyin.

5- Burada indirme tamamlandığında harita cep telefonuna indiğinden, web bağlantınız olmasa bile indirdiğiniz haritayı kullanabilirsiniz. Dahası web bağlantınız olmadığında Google Haritalar uygulamasını açın. Sol üstteki menü simgesinden Çevrimdışı haritalar kısmına tıklayın. Karşınıza daha ilkin indirdiğiniz haritaların bir sıralaması çıkacak.

6- Son olarak ise internetiniz olmasa bile listeden indirdiğiniz haritaları seçerek kullanabilirsiniz.

Uyarı: İndirmiş olduğunuz haritaları 30 gün içinde güncellemezseniz 30 günün sonunda silinecektir.

İnternetsiz Navigasyon Uygulamaları

En iyi internetsiz navigasyon uygulamaları listesini derledik.

Tom Tom

internetsiz navigasyon uygulamalari google haritalar nasil kullanilir 624f7ca33fb21

TomTom’un mobil uygulaması dünya genelinde oldukça popülerdir. En mühim özelliği ise web bağlantısı olmadan haritalarla iş yapmaktadır.

Tom Tom İNDİR Android

CoPilot

internetsiz navigasyon uygulamalari google haritalar nasil kullanilir 624f7ca78dbd0

CoPliot uygulamasında pek oldukca ülke için harita seçenekleri bulunmaktadır. Uygulama tüm platformlarda iş yapmaktadır. Fakat satın almadan ilkin 14 günlük tecrübe etme sürümü kullanma imkanı sunmaktadır.

CoPilot İNDİR Android

CoPilot İNDİR iOS

Sygic GPS

internetsiz navigasyon uygulamalari google haritalar nasil kullanilir 624f7caed7e40

Sygic uygulaması yollardaki hız limitleri, gece modunda telefonun ekranını otomobilin ön penceresine yansıtması şeklinde özelliklerinin yanında internetsiz kullanma özelliği sağlamaktadır.

Sygic İNDİR Android

Sygic İNDİR iOS

MapFactor

internetsiz navigasyon uygulamalari google haritalar nasil kullanilir 624f7cb72a8a0

Uygulama parasız ve offline olarak iş yapmaktadır. Pek oldukca hususi durumunun yanında web olmadan emek vermesi büyük özellikleri içinde sayılmaktadır.

MapFactor Android İNDİR

MapFactor iOS İNDİR

İnternetsiz Navigasyon iyi mi indirilir?

Google Haritalar uygulamasını açın. Daha sonrasında sol üstteki menü simgesinden Çevrimdışı haritalar kısmına dokunun. Karşınıza daha ilkin indirdiğiniz haritaların bir sıralaması çıkacak. Son olarak internetiniz olmasa bile listeden indirdiğiniz haritaları seçerek kullanabilirsiniz.

Çevrimdışı haritalar iyi mi indirilir?

Cihazınıza Google Haritalar uygulamasını açın. İnternete bağlı olduğunuzdan ve Google Haritalar’da oturum açın. Bir yer arayın (ör. Bursa). Alt bölümde ilgili yerin adına yada adresine İndir kısmına tıklayın.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri