Genel

İş arayan milyonlara müjde! Toplu taşımada görevlendirilecekler: 9 bin TL maaşı var! Personel alımı yapılıyor

Editörün SeçtikleriEkonomiGündemİş İlanlarıKamu PersonelleriPersonel Alımı

İş arayan milyonlara müjde! Toplu taşımada görevlendirilecekler: 9 bin TL maaşı var! Personel alımı yapılıyor

Antalya Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yasin Arslan, gezim kenti Antalya’da toplu taşımaya olan ilgiyi ve yaşanmış olan sorunları değerlendirdi. Arslan açıklamalarında Antalya’da 450 vasıta ile vatandaşa hizmet verildiğini belirterek son zamanlarda ciddi anlamda sürücü sıkıntısı yaşadıklarını beyan etti.

265 BİN YOLCU TAŞINIYOR

Arslan açıklamalarının devamında Antalya’da pazartesi günü alınan verilere bakılmış olduğu vakit günlük 265 bin yolcu taşındığını belirterek şöyleki devam etti:

“Okullar açılmadan önce 220 bin yolcu taşıyorduk. Pandemi öncesi bu rakam 400 bindeydi. Özel araçlarına yönelen vatandaşlarımız artık toplu taşıma kullanmıyor. Ayrıca tramvay hattının da aktif olması etkiledi”

Arslan açıklamalarının devamında Toplu taşımada en fazlaca memnuniyeti hanım şoförlerden aldıklarını belirterek 10 tane hanım sürücü varken 3 tane hanım sürücü bulunduğunu altını çizdi ve şu şekilde paylaştı:

8 SAAT ÇALIŞILACAK

“Bizim 10 tane hanım şoförümüz vardı, şuanda 3 tane hanım şoförümüz var. Bazıları evliliğe ilk adımını attı, bazıları yeni iş buldu ya da kent değiştirdi. Kadın şoförlerin arttırılması yönünde fazlaca talep var. Ciddi anlamda hanımlarımıza karşı bir sevgi var. Kadınlarımıza baktığımız vakit fazlaca güzel vasıta kullanıyorlar. Şuanda hanım sürücü arıyoruz. Onlara pozitif ayrımcılık tanıyarak 9 bin TL ve üstünde maaş veriyoruz. Varsa çalışmak isteyen buyursun gelsin. E sınıfı ehliyeti olması gerekir. Emek harcama saatlerimiz esnektir. Günlük araçlarımız 3-4 sıra yapıyor her bir sıra 2 saat olur. Aşağı yukarı 8 saat çalışıyorlar.

İKİ VARDİYA ÇALIŞILACAK

16 senedir vasıta kullanıyorum. Meslek hayatımdan fazlaca memnunum. İki vardiya çalışıyoruz. Günlük molalar ile beraber çalışmamız 10 saati buluyor. Günde 2-3 sefere gidiyoruz. Bir seferimiz 2 saat sürüyor. Biz yolcularımızdan fazlaca güzel tepkiler alıyoruz. Bizden fazlaca memnun olduklarını dile getiriyorlar. Bizim daha iyi yaklaştığımızı belirtiyorlar. Ben işimi sevmiş olarak yapıyorum, zorlanmıyorum. Bana yapamazsın diyen olmadı aksine motive eden fazlaca oldu. Kadınların da bu sektörde olması gerekir. Diğer hanım arkadaşlarımıza da seslenmek isterim; asla korkmasınlar. Onlar da başarabilir.”


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
düşmeyen takipçi satın al tiktok takipçi satın al Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
viagra meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri