Sağlık

İshalken Soda İçilir mi?

Sağlık kategorimizde ishalken içilebilecek ilaçlar hakkında prospektüs üstünden informasyon almak suretiyle sizinle oldukça detaylı bilgiler paylaşmıştık. İshal olma durumunun ne kadar zor bulunduğunu hepimiz kolaylıkla tahmin edebilir. Şu an olmasa bile muhtemelen minimum bir kez ishal problemiyle karşı karşıya kalmışsınızdır. Bu süreç içinde içilebilecek şeyler ise yanlış bilinmektedir. Tahmin edilenin aksine sıvı takviyesi yapmak dışkıyı sulandırmak suretiyle daha oldukça ishale niçin olmaz, aksine sizin daha sıhhatli olmanızı sağlar. Hatta soda şeklinde besinler de bu mevzuda mükemmel bir tercih olabilir. Nasıl mı? Gelin beraber bakalım.


İshalken soda içilir. Vücudumuz ishal olduğu süre oldukça yüksek oranlarda sıvı ve mineralleri dışkı yöntemiyle atmaya gider. Durum bu şekilde olunca daha da kırılgan beslenmek gereklidir. Hatta ender durumlarda da olsa bu sıvı kaybı dirimsel seviyelere ulaşabilir. Bu sebepten dolayı maden suyu, soda, su şeklinde naturel sıvı türleri kucak dolusu tercih edilebilir.


Sonuç olarak, bu süreçte soda içilmesinde hususi extra bir durum olmadığı sürece bir sorun yoktur. Ancak unutmayınız ki size en uygun öneriyi ve tedavi programını uzman hekiminiz verecektir. Bundan dolayı direkt hastaneye gitmekten çekinmeyiniz.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri