Genel

İstanbul, Ankara, İzmir, Sakarya, Kocaeli dikkat! Bu sabah 81 il için duyuruldu: Kar, soğuk ve felaket yağış geliyor

Editörün SeçtikleriGündem

İstanbul, Ankara, İzmir, Sakarya, Kocaeli dikkat! Bu sabah 81 il için duyuruldu: Kar, soğuk ve felaket yağış geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni hava durumu tahminleri paylaşılırken fazlaca soğuk havanın geldiği bildirildi. Bazı şehirlerde senenin ilk karı görülebileceği belirtilerek öte taraftan pek fazlaca şehir için sağanak yağış uyarısı yapıldığı bildirildi. Hafta sonu ise güneş yüzünü gösterecek.

Meteoroloji’den meydana getirilen son hava durumu açıklamasına nazaran ısı mevsim normalleri altına düşmüş olduğu belirtilerek bazı şehirlerde mevsimin ilk kar yağışının görülmesi beklendiği vurgulandı. İstanbul, Sivas, Adana başta olmak suretiyle pek fazlaca şehirde sağanak yağış olduğu belirtilirken Kerem Ökten de “kısa süreli sürpriz kar yağışı görülürse şaşırmamalı” ifadelerini kullandı.

METEOROLOJİ RESMEN DUYURDU

Konu ile ilgili olarak MGM tarafınca meydana getirilen duyuruda şu ifadelere yer verildi:

Ülkemiz genelinin parçalı ve fazlaca bulutlu, Marmara’nın şimal ve doğusu, Karadeniz, (Eskikent hariç) İç Anadolu, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu ile Antalya, Gaziantep, Kilis, Batman ve Siirt çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Marmara’nın doğusu, (Sinop hariç) Karadeniz kıyıları, Karabük, Kastamonu, Sivas, Adana ve Osmaniye çevreleri ile Kırklareli’nin kıyı kesimleri, Tokat ve Kayseri’nin doğu ilçeleri, Hatay kıyıları ve Kahramanmaraş’ın batı kesimlerinde mahalli güçlü olması umut ediliyor.

Hava sıcaklıklarının şimal, iç ve batı kesimlerde mevsim normallerinin 4 ila 8 aşama altında, doğu bölgelerde mevsim normalleri civarında seyretmesi umut ediliyor.

KAR YAĞIŞI GELİYOR

Tüm bunların yanı sıra Kerem Ökten kar yağışı için tarih verdi. Ökten açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

“Perşembe ve Cuma günleri normallerin oldukça altına iniyoruz. En soğuk yerler; Bursa, Eskişehir, Bilecik ve Bolu. Bolu dağında kısa süreli sürpriz kar yağışı görülürse şaşırmamalı. Uludağ ilk kar yağışını alacak. Geçen sene 23 Eylül’de ilk kar düşmüştü. Bu sene 22 Eylül.”

MARMARA

Parçalı ve fazlaca bulutlu, bölgenin şimal ve doğu çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa ve Yalova çevreleri ile Kırklareli kıyılarında mahalli güçlü olması umut ediliyor. Rüzgarın; kuzeyli yönlerden güçlü (30-50 km/saat) esmesi umut ediliyor.

EGE

Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kuzey Ege kıyılarında kuzeyli yönlerden güçlü (30-50 km/saat) esmesi umut ediliyor.

AKDENİZ

Parçalı ve fazlaca bulutlu, Doğu Akdeniz ile Antalya çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonrasında Osmaniye, Hatay kıyıları, Adana’nın şimal ve doğusu ile Kahramanmaraş’ın batı ilçelerinde mahalli güçlü olması umut ediliyor. Rüzgarın; Doğu Akdeniz kıyılarında cenup ve güneybatı yönlerden güçlü (30-50 km/saat) esmesi umut ediliyor.

İÇ ANADOLU

Parçalı ve fazlaca bulutlu, Eskikent hariç bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Sivas çevreleri ile Kayseri’nin doğu ilçelerinde mahalli güçlü olması umut ediliyor.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
düşmeyen takipçi satın al tiktok takipçi satın al Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
viagra meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri