Genel

İstanbul’da 11 konteyner dolusu kaçak vantilatör yakalandı

  • Haberler

  • 3. Sayfa Haberleri


  • İstanbul’da 11 konteyner dolusu kaçak vantilatör yakalandı

İstanbul’da 11 konteyner dolusu kaçak vantilatör yakalandı

İstanbul Ambarlı limanında, yurda usulsüz sokulmak istenen 11 konteyner içinde, piyasa kıymeti ortalama 20 milyon Türk lirası olan binlerce vantilatör ele geçirildi.
  • 22.09.2022 – 00:57


Telegram ile paylaş

Google News’de takip et

İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü tarafınca meydana gelen çalışmalara dair Ambarlı Gümrük Müdürlüğü’nde basın toplantısı düzenlendi.

Verilen bilgiye gore, Gümrük Muhafaza ekiplerince meydana gelen operasyonda ilk olarak ithalatı gerçekleştirilmek istenen vantilatörler detaylı olarak incelemeye doğal olarak tutuldu. Detaylı araştırma ve kontrollerde ithal edilmek istenen vantilatörlerin endüstri tipi kullanıma uygun olduğu şeklinde şirket tarafınca gümrük idaresine beyan edilmiş olduğu tespit edildi.

İstanbul’da 11 konteyner dolusu kaçak vantilatör yakalandı #1

11 konteynerden kaçak vantilatör çıktı

AA’nın haberine gore; incelemeler ile birlikte öteki ilgili kurumlardan alınan data ve belgelerde ithal edilmek istenen binlerce vantilatörün aslına bakarsak ev tipi vantilatör olduğu, daha yüksek vergiye doğal olarak olduğu ve ithali için uygunluk belgesi gerektiği ortaya çıktı. Bunun üstüne tüm data ve belgeler derlenerek savcılık talimatıyla 11 konteyner içinde toplam 8 bin 280 tane vantilatöre el konuldu. Ele geçirilen eşyaların piyasa değerinin ortalama 20 milyon Türk lirası olduğu tespit edildi.

İstanbul’da 11 konteyner dolusu kaçak vantilatör yakalandı #2

Ekiplerinin gerçekleştirdiği başarı göstermiş operasyonla kamuyu ortalama 5 milyon Türk lirası zarara uğratmak isteyen kaçakçılara engel olundu.

Olayla ilgili soruşturma İstanbul Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde tüm yönleriyle devam ediyor.

İstanbul’da 11 konteyner dolusu kaçak vantilatör yakalandı #3


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
düşmeyen takipçi satın al tiktok takipçi satın al Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
viagra meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri