Güncel

İşyeri Sigortası Neleri Kapsar?

İşyeri sigortası, işletme sahipleri için ihtimaller içinde kazalara karşı iş yerini korumak, güvence altına almak adına tercih edilen bir poliçe türü.

İş sigortası olarak da malum bu poliçe, KOBİ’ler için kazaların yanı sıra organik afetler, piyasadaki negatif durumlar benzer biçimde mevzulara karşı güvence sağlıyor. İşyerlerinde, uzun seneler verilen maddi ve içsel emekleri korumak adına yaptırılan iş yeri sigortası ile ilgili olarak, Ethica Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Işıl Aksoy, mühim açıklamalarda bulunmuş oldu.

İşyeri sigortasının teminatları neler?

Ethica Sigorta Yönetim Kurulu Üyesi Işıl Aksoy, iş yeri sigortası teminatında yer alabilen güvenceleri şu şekilde özetledi:

İşyeri sigortası teminatları, geniş kapsamı ile işletmelere ciddi bir güvence sağlamasıyla tercih ediliyor. İşyeri sigortası kapsamı oldukça geniş olabiliyor. Her şeyden ilkin, yangın, yıldırım ve dahili su kazaları kapsam içinde içeriyor. Su hasarlarının yanı sıra yer kayması ve bundan kaynaklı kazalar, kara araçlarının çarpması da bu kapsamda. Deprem, sel ve su baskınları benzer biçimde durumlar, iş yerlerinde büyük çapta maddi hasara niçin olabildiği için, işyeri sigortasının teminatı içinde içeriyor. Makine ve demirbaşların hırsızlık sonucunda çalınması da, işyerleri için değişik bir güvence. Ancak işletmeler için, sigortanın tek kapsamı, bu benzer biçimde kaza durumları değil.

İş yerlerinde, işbırakımı ve işkapatım benzer biçimde hareketlerden doğabilecek sorunların yanı sıra kira kaybı, iş durması, çalışanların hususi eşyalarının çalınması, cam kırılması benzer biçimde durumlar da işyerleri için oldukça mühim. Ciro kaybı benzer biçimde durumlar, işletmelerin batkı etmesine dahi neden olabilen oldukça tehlikeli sonuç riskler. İşyerleri için, geniş kapsamlı bir sigorta güvencesi bu anlamda oldukça mühim. İşyeri sigortası mecburi mu diyenler için, bu poliçe bir zorunluluk içermiyor. Ancak, ciddi maddi ve içsel emekler verilen iş yerlerini güvence altına almak adına işyeri sigortası tercih edilebiliyor. 


Stil Sahibi Kadınların Dolaplarında Bulunması Gereken Plaj Giyim Ürünleri

İşyeri sigortası primi iyi mi hesaplanır?

İşyeri sigortası tutarları, işletme sahiplerinin merak etmiş olduğu mevzular içinde içeriyor. Her ne kadar işletmeler için ciddi bir güvence sunsa da, dükkan sigortası fiyatlarının makul olması da işletmeler için mühim. İşletmedeki mevcut sigortaları öğrenmek için, işyeri sigortası sorgulaması yapmak mümkün. Bununla beraber, dükkan sigortası yaptırmak isteyenler için en uygun sigorta teklifini almak adına, online işyeri sigortası talebi gönderilebilir. İşyeri sigortası teklif almak için, öncesinde lüzumlu evrakların hazırlanması mühim.

İşyeri sigortası için lüzumlu evrakların hazırlanmasının arkasından, işyeri sigortası fiyat hesaplama sürecinde bir risk analizi yapılması gerekiyor. Bunun için, işyerinin incelenmesi, demirbaşların tespit edilmesi, işletmenin cirosu ve öteki bilgileri ile ilgili bilgilerin netleştirilmesi gerekiyor. İşyeri sigortası için lüzumlu detayları hazırlamanın arkasından, işyeri sigortası ücretleri hesaplanabilir. 

İşyerleri niçin sigorta yaptırmalı?

İşyerlerinde, hem demirbaşlar, hem de araç-gereç ve ürünler, ciddi bir maddi değere haiz olabilir. Tertipli bir ciroya, nakit akışına haiz bir işletmede, durağan(durgun) bir gelirin yanı sıra tertipli bir borç da söz mevzusu olabilir. İşletmelerin, hem ihtimaller içinde kaza benzer biçimde risklere karşı, hem de ciro kaybı, kira kaybı benzer biçimde durumlara karşı kendilerini korumaları adına işyeri sigortası riskleri sıfıra indirebilir. Ufak ve orta ölçekli işletmeler için, meydana getirilen risk analizlerinin arkasından, geniş teminatlar içeren işyeri sigortaları mühim bir güvence sunması ile öne çıkıyor. İşini riske atmak istemeyen, markasını güvence altına almak isteyen tüm iş sahipleri, işyeri sigortasının kapsamını ve sunmuş olduğu avantajları incelemeli. Bir kaza ya da fena bir vakadan ilkin, varlıklarımızı ve işimizi güvence altına almak oldukça fazla aklımıza gelmiyor ne yazık ki sadece, büyüyen işletmeler, her adımını güvence altına alan işletmeler oluyor. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
toptan çakmak smm panel
sitene canlı tv ekle bonus veren siteler deneme bonusu veren siteler madridbet meritking kingroyal madridbet yeni giriş kingroyal giriş