Televizyon

Kedinin Depresyonda Olduğu Nasıl Anlaşılır? Kedilerde Depresyon Belirtileri Nelerdir?

Dünyada en fazla beslenen evcil hayvan cinsleri arasında kediler yer alıyor. Kediler insana yakınlığıyla aşinayı kadar karakterleriyle de ön tasarıya çıkıyor. Tıpkı insanlar gibi değişik karakterlere sahip kediler bu karakterlerini çok zaferli bir biçimde dışa bir yere çarpabiliyorlar. Oldukça zeki olan kediler genelde ufak, etçil ve memeli hayvanlar olarak öğreniliyor. Kedilerin insana yakınlığının dışında en ehemmiyetli özelliklerinden biri de evde bulunan haşaratları avlayabilme kabiliyetleri.  Anatomik olarak da eforlu ve elastik bir vücuda sahip olan kediler aynı zamanda apaçık refleksleriyle de öğrenilmektedirler.
Pek Çok kedi sahibi kedilerin bunalım bulgularını merak ediyor. Peki, kedinin bunalıma girdiği nasıl anlaşılır? Kedilerin bunalım bulguları nelerdir? Sualin yanıtını haberimizde sizler için derledik…

Çizgi filmlere dahi mevzu olan bu sevimli arkadaşlarımızın sıhhatli bir hayat sürebilmesi için dikkat edilmesi gereken en ehemmiyetli nokta onların psikoloji oluyor. Beslenme kumpasları, uyku kumpasları gibi pek çok noktanın yanında kedilerin psikolojisi de ehemmiyet taşımaktadır.
Kedilerin bunalımda olduğunu kavramak için onları izlemek yeterli olabiliyor. Bunalımda olan kedilerin gösterdiği bulgular pek çok kedi sahibi tarafını inceleniyor. Kedilerin bunalım bulgularına dair tüm ayrıntılara içeriğimizden erişebilirsiniz…

Kedilerin Bunalımda Olduğu Nasıl Anlaşılır? Kedilerin Bunalım Bulguları…

Evcil hayvan denilince usumuza ilk gelen hayvanlardan biri olan kediler duygusal açıdan da insana en yakın hayvanlardan biridir.
Bizim mutlu olduğumuz zamanlarda mutlu olabilen fakat mutluluk kadar fena dönemlerimizden de etkilenen kediler aynı zamanda bunalıma da girebiliyor. Kedilerin bunalım bulguları şu biçimdedir;

 • Bunalıma girmiş bir kedi genellikle kalabalık yerlerden kaçarak yalnız kalmayı seçebilirler. 

 • Normal hayatlarından değişik tutumlar gösteren kediler daha ödlek ve korkak tutumlar sergileyebilirler.

 • Özellikle de aşina olduğu civardan değişik bir yere gidilmişse bu korkak ve ödlek tutumları daha çok apaçıklaşabilir.

 • Kedilerin bunalım bulgularından biri de daha öncekisine göre daha fazla yalanması veya hiç yalanmaması olabilir.

 • Ayrıca rastgele bir sıhhat sorunu olmamasına karşın daha fazla mama yiyorsa bununla birlikte kusması varsa veya daha az mama yiyip kilo kaybı yaşıyorsa bu da bir bunalım bulgusu olabilir. 

 • Tüy dökme mevsiminin dışında tüy dökmesi de beceriksiz beslenmeden kaynaklanabileceği gibi bunalım bulgusu da olabilmektedir.

 • Ayrıca tuvalet alışkanlıklarındaki farklılıkta bunalım bulgusu olabilmektedir.
  Unutmayın ki bunalımda olan ufak arkadaşınızın bu dönemde size ve sevginize aşırıca lüzumu olacaktır.

  .

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri