Genel Kültür

Kerr Filmi | Konusu | Oyuncuları | Mubi Filmleri

Kerr filmi, mevzusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, imdb puanı, ekşi, fragmanı, izle benzer biçimde aramalarınıza yorumguncel.com’dan cevap bulabilirsiniz.

Film hakkında

Varşova Film Festivali’nde Dünya prömiyerini, Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde ise Türkiye prömiyerini icra eden, Tayfun Pirselimoğlu’nun aynı adlı romanından beyaz perdeye uyarladığı film, 41. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nden sonrasında 22 Nisan 2022’de Türkiye’de gösterime giren yerli yapım filmdir. Toplam 1 saat 40 dakikalık süreden oluşan film dram ve gerilim türünde yer ediniyor.

Filmin yönetmenliğini Tayfun Pirselimoğlu üstlenirken, senaristliğini da gene Tayfun Pirselimoğlu kaleme aldı.

Filmin oyuncu kadrosunda Erdem Şenocak, Jale Arıkan, Rıza Akın, Gafur Uzuner, Ali Seçkiner Alıcı ve Melih Duzenli benzer biçimde adlar yer ediniyor.


Film IMDb‘de 6,4‘lük puana haiz oldu.

Yapım hem de Oscar Ödülleri’nde Türkiye’nin aday adayıdır. Film MUBI Türkiye tarafınca 24 Eylül 2022 zamanı itibariyle izlenebiliyor.

Kerr filmi mevzusu

Filmin mevzusu, Can, babasının cenazesi için geldiği kasabada bir adam öldürmeye şahit olur. Polis, ifadesinin alınmasının arkasından kasabadan ayrılmasına izin vermez. Babasının bakıcısı, gizemli bir hanımla beraber onun garip arkadaşları ile tanışan Can’ın kapana kısılıp kalmış olduğu, kuduz köpekler sebebiyle karantina altına alınan kasabada acaip şeyler yaşanmaya adım atmıştır. Daha da garibi Can babasının terzi dükkânında katille tekrardan karşılaşır ve büyük bir korkuya kapılır. Bilinmeyen bir suçla itham edildiğini öğrendiğinde Can iyice dehşete düşer ve başka çaresi kalmadığından kasabadan kaçmaya karar verir. Ancak tüm yollar kesilmiş ve artık tüm ülkede sokağa çıkma yasağı duyuru edilmiştir. Çıkışı olmayan bir arafa dönüşen kasaba neredeyse bir deliliğin eşiğine gelmiştir.


Kerr filmi oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Filmin oyuncu kadrosunda Erdem Şenocak, Jale Arıkan, Rıza Akın, Gafur Uzuner, Ali Seçkiner Alıcı ve Melih Duzenli benzer biçimde adlar yer ediniyor.

Erdem Şenocak
Jale Arıkan
Rıza Akın
Gafur Uzuner
Ali Seçkiner Alıcı
Melih Duzenli
Sinan Bengier
Muttalip Müjdeci
Melik Saraçoglu
Hakkı Kurtuluş

Yangın Gecesi Filmi | Konusu | Oyuncuları | Mubi filmleri

Film yorumları

Kafkaesk bir labirenti çağrıştıran çıkışsız bir kasabada, insanlık süresince yakamızı bırakmayan mükerrer trajedileri resmeden bir kara film. Tayfun Pirselimoğlu’nun esrarengiz anlatımı, mizahı ve garip karakterleriyle akla kazınan filmi, bu yıl En İyi Uluslararası Film Oscar’ı için Türkiye’yi temsil edecek.

  • MUBI Türkiye

hayatımda izlediğim en fena film olabilir.

film süresince işkence ediliyormuş hissiyle film izledim; bu filmin oscar talibi olması acayip, rezalet ve garip.

  • birzamanlaranadolu / Ekşi Lügat

filmin ilk yarısını sevdim. yerli david lynch filmi tadında olması ve finali de hoşuma gitti. fakat ikinci yarı birazcık daha derli toplu olabilirdi diye düşünüyorum. bazı sahnelerde “e haydi” moduna girdim maalesef. fakat genel olarak oldukça eli yüzü muntazam bir filmdi.

  • triancula / Ekşi Lügat

nuri bilge ceylan ve film ekibinin iştirakı ile atlas sineması’nda seyrettiğimiz 2022 model pirselimoğlu projesi. tayfun pirselimoğlu kendi kitabından uyarlandığı kerr ile david lynch’ den bela tarr’a kadar pek oldukça isme saygı duruşunu noksan etmeyip bir o denli da emsalsiz bir iş çıkartmış.
edit : hede

  • justin mcleod / Ekşi Lügat

Fragmanı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
izmir profilo servisi elf bar vozol
deneme bonusu meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri