Eğitim

Kesintisiz Devrim 1 – Mahir Çayan Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Kesintisiz Devrim 1 – Mahir Çayan Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Kesintisiz Devrim 1 kimin eseri? Kesintisiz Devrim 1 kitabının yazarı kimdir? Kesintisiz Devrim 1 konusu ve anafikri nedir? Kesintisiz Devrim 1 kitabı ne konu alıyor? Kesintisiz Devrim 1 PDF indirme linki var mı? Kesintisiz Devrim 1 kitabının yazarı Mahir Çayan kimdir? İşte Kesintisiz Devrim 1 kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi…

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Mahir Çayan

Yayın Evi: İlkeriş Yayınları

İSBN: 9786054087013

Sayfa Sayısı: 86


Kesintisiz Devrim 1 Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

“Marksizm son aşama derinliği olan, son aşama karmaşık bir doktrindir.” Marksizm devamlı olarak, yaşamın yeni gerçekleri karşısında derinleşip, zenginleşen, kendi kendini aşan bir doktrindir. Marksizmde esas olan lafızlar değil, muhtevadır. Marksizmde değişmeyen tek şey, Lenin’in deyişiyle onun yaşayan ruhu olan diyalektik metottur. Diyalektiğin en elemanter iki unsuru olan, süre ve mekan kavramları dikkate alınmazsa, Marks ve Engels’e nazaran Lenin’in, Lenin ve Stalin’e nazaran Mao Tse-Tung’un ve Mao’ya nazaran de emperyalizmin III. bunalım periyodunun muzaffer proleter devrimcilerinin revizyonistliklerinden anlatmak mümkündür.”


Kesintisiz Devrim 1 Alıntıları – Sözleri

 • ….
  İktidar meselesi her devrimin ana meselesidir.
  Ama bütünü değildir..!
  ……
 • .
  Marks ve Engels’e nazaran ayaklanma bir sanattır.
  .
 • Oportünizm her yerde daima Bilimsel Sosyalizmi tahrifte iki metoda başvurur.
  Ya süre ve mekan kavramlarını dikkate almadan Marksizm ustalarının başka zamanı şartlar için ileri sürdükleri ve yaşanılan dönemde eskimiş olan tezlere dört elle sarılmış olur ve bu tezleri kendi sapmasına dayanak halletmeye çalışır. Veya Marksizm-Leninizmin her koşul altında geçerli tezlerini “zaman ve mekan değişmiştir, o yüzden geçerli değildir” diyerek Marksizmi revize eder.


Kesintisiz Devrim 1 İncelemesi – Kişisel Yorumlar

Ne güzeldir
Birileri kendi davalari ugruna neleri feda edebiliyor
Biz kalkip.da şu lüksü şu modayi gec fark ettik diyip siradanlaşiyoruz.
Hep örnek almak istediğim
Hep sevdigim
Kimi süre ise imrendigim biridir yazar/i8272 (Azad)


Kesintisiz Devrim 1 PDF indirme linki var mı?


Mahir Çayan – Kesintisiz Devrim 1 kitabı için internette en oldukca meydana getirilen aramalardan birisi de Kesintisiz Devrim 1 PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan bir çok kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF’leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Mahir Çayan Kimdir?

14 Ağustos 1945 tarihinde Samsun’da hayata merhaba dedi. Haydarpaşa Lisesi’nde okudu. 1963 senesinde İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesine kayıt yaptırdı. Ertesi yıl Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde öğrenimine devam etti. Bu dönemde TİP (Türkiye İşçi Partisi) ve FKF’ye (Fikir Kulüpleri Federasyonu) bağlı olan SBF (Siyasal Bilimler Fakültesi) Fikir Kulübü’ne girdi. 1965 senesinde bu kulübün başkanlığını üstlendi.


Mahir Çayan Kitapları – Eserleri

 • Mahir Çayan – Toplu Yazıları
 • Kesintisiz Devrim 1
 • Tüm Yazılar
 • Savunma
 • Kesintisiz Devrim
 • Teorik Yazılar
 • Politik ve Askeri Savaş Sanatı 5


Mahir Çayan Alıntıları – Sözleri

 • Dünyanın en komik insanları,kulaktan dolma bazı ham bilgilerle kendisini ‘allameyi cihan’ sanan oldukca bilmişlerdir. Bu, bu insanların boylarının ölçüsünü pek iyi bilmediklerini gösterir. (Tüm Yazılar)
 • “Aynılar aynı yerde, ayrılar ayrı yerde” (Mahir Çayan – Toplu Yazıları)
 • (*1*) (Mahir Çayan – Toplu Yazıları)
 • .
  Marks ve Engels’e nazaran ayaklanma bir sanattır.
  . (Kesintisiz Devrim 1)
 • 1923’te kurulan, ulusal, laik Türkiye Cumhuriyeti’nde yönetim, hiyerarşik tabanın üst kademesinde Kemalistler olmak suretiyle, minik-burjuvazinin ve de burjuvazinin tüm fraksiyonlarının ortak yönetimidir.
  Feodal mütegallibe sindirilmiş, sadece politik ve ideolojik gücü kırılmasına karşın, ekonomik gücü bertaraf edilememiştir.
  Özetlemek gerekirse özetlersek, feodal-komprador devlet mekanizması parçalanmış yerine, tek parti yönetimi altında minik burjuvazinin diktatörlüğü egemen kılınmıştır. (Tüm Yazılar)
 • “Devrimci teori olmadan, devrimci hareketten söz edilemez.” Bu söz emperyalizmin boyunduruğu altındaki, minik burjuva yaşantı ve düşüncesinin son aşama etkin olduğu bizimki şeklinde bir ülkede oldukca daha anlamlıdır. İlk bakışta dağ şeklinde kuvvetli görünen ve her çeşit oportünizmin stratejik planda büyüttüğü yankee işgali, ülkenin sanatından sporuna kadar tüm toplumsal yaşantısında kendisini hissettirmektedir. Yeraltı kaynaklarından dış ticaretine, ekonomisinden politikasına kadar ülkenin üstünde denetim kurmuş olan yankee terörizmi, bilinmiş olduğu şeklinde feodal müttefiki ile beraber demokrasiciliğimizin iktidar partisidir. Milli kurtuluşçu ve demokratik nitelikteki en minik kıpırdanmaların bile ezilmeye çalışmış olduğu, ulusal kurtuluşçuların ana caddelerde halkın gözü önünde açıkça öldürülmüş olduğu bir ülkede bu koşullar altında değil Marksist olmak demokrasiden yana olmak bile yürek ve cesaret isteyen bir iştir. (Mahir Çayan – Toplu Yazıları)
 • “Bize sorarsanız sizin aslolan yeriniz bataklıktır. Ve oraya varmanız için size her türlü yardımı halletmeye hazırız.” (Mahir Çayan – Toplu Yazıları)
 • “Varsın tüm oklar üstümüze yağsın, biz doğru gördüğümüz yolda sonuna kadar yürüyeceğiz !” (Mahir Çayan – Toplu Yazıları)
 • “Proletaryanın devrimci mücadelesinin amacı, burjuvazinin çizdiği sınırları aşmak ve ulusların enternasyonalizmini gerçekleştirmektir; proleterlerin vatanı yoktur, onların vatanı enternasyonaldir. Onların bütün hareketleri, temel bakımından insancıl ve milliyet karşıtıdır. Milliyeti yalnız proleterler ortadan kaldırabilirler.” (Mahir Çayan – Toplu Yazıları)
 • “Devrimin çarlığa karşı kati zaferi; proletarya ile köylülerin devrimci diktatörlüğüdür.” (Lenin, İki Taktik, s: 58) (Tüm Yazılar)
 • Amerikan emperyalizmi sömürüsünü daha da genişletebilmek (doğal olarak işbirlikçi-tekelci burjuvazi lehine de) şu demek oluyor ki sömürüyü disipline edebilmek için, siyaset ve ordu içindeki minik-burjuva aydınlarının desteğine de muhtaçtır. (Tüm Yazılar)
 • Marks ve Engels’e nazaran ayaklanma bir sanattır. (Mahir Çayan – Toplu Yazıları)
 • Peki ya hiçbir şekilde teslim olmayacaksak ? (Savunma)
 • Oportünizm her yerde daima Bilimsel Sosyalizmi tahrifte iki metoda başvurur.
  Ya süre ve mekan kavramlarını dikkate almadan Marksizm ustalarının başka zamanı şartlar için ileri sürdükleri ve yaşanılan dönemde eskimiş olan tezlere dört elle sarılmış olur ve bu tezleri kendi sapmasına dayanak halletmeye çalışır. Veya Marksizm-Leninizmin her koşul altında geçerli tezlerini “zaman ve mekan değişmiştir, o yüzden geçerli değildir” diyerek Marksizmi revize eder. (Kesintisiz Devrim 1)
 • Ben adalıyım ey kahpe hücre, Ada’lı.
  Doğru ya, sen nereden bileceksin Ada’mı.
  asırlık, feodal, militarist hücre. (Savunma)
 • ….
  İktidar meselesi her devrimin ana meselesidir.
  Ama bütünü değildir..!
  …… (Kesintisiz Devrim 1)
 • Birinci alternatifte, rahat bir yaşantı, bu düzenin nimetleri vardır. İkincisinde ise, çeşitli zorluklar, kan, işkence ve ölüm vardır.
  Biz, yurtsever kişiler olarak, ikinci yolu seçtik.
  Seçtiğimiz yol, Gazi Mustafa Kemal’in açmış olduğu yoldur.
  O’nun başlatmış olduğu Anadolu İhtilalinin yoludur.
  Parolamız, “Ya bağımsızlık Ya Ölüm!
  Hedefimiz, “İstiklal-i Tam Türkiye”dir.. (Savunma)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle[

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
düşmeyen takipçi satın al tiktok takipçi satın al Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
viagra meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri