Kherson nerede ? Herson Nerenin şehri ? Kherson Ukrayna, Kherson Gece hayatı #Odessa #Ukraine #kherson #Sumy - Webhaberim
Genel

Kherson nerede ? Herson Nerenin şehri ? Kherson Ukrayna, Kherson Gece hayatı #Odessa #Ukraine #kherson #Sumy

Herson, Ukrayna’nın güneyindeki Herson Oblastında yer edinen bir kenttir. Kentin popülasyonu 2015 seneyi haysiyetiyle 294,941’dir.

Kherson Ukrayna için ehemmiyetli kentlerden bir tanesi. İşin içine tecim girmiş olduğu vakit heleki Karadeniz’ e direk inmesi ve Odessa limanından bağımsız olması fazlaca ehemmiyetlidir.

Ukrayna’ daki Türk orijinli popülasyonun en fazla olduğu şehir Kherson dur. Edindiğim bilgilere nazaran 5.000 e yakın Türk yaşıyor denmektedir.

Kherson Havaalanına İstanbul’ dan uçuşlar bulunmaktadır.
En azından asla olmamasından iyidir. Ortalama uçuş süresi 70 dakika olarak verilmektedir. Eğer hava yolunu kullanacaksanız bu şekilde gezi etmeniz gerekiyor.

Kherson, müzik, dans, beyaz perde ve sanat alanında ziyaretçilerin alakasını sürükleyecek pek fazlaca şenliğe ev sahipliği yapmaktadır.

Kherson’da otobüs, troleybüs, minibüs, tramvay ve taksiler ile kentin her noktasına erişim sağlanır.

Kentte istediğiniz bölgeye ekonomik ve konforlu bir şekilde gidebileceğiniz toplu taşıma vasıtaları 06.00 ile 01.00 saatleri içinde hizmet verir.

Natürel hoşlukları, zamanı yapıları ve yapıtları ile hayranlık uyandıran Kherson, ziyaretçilerine keşfedilecek pek fazlaca yer sunar.
Nehir sevinciniz sonrasında etrafta bulunan lokanta ve kafelerde kentin bölgesel lezzetleriyle günün yoğunluğunu atabilirsiniz.

Kherson Sanat Müzesi

1917 senesinde kurulan ve 10.000’den fazla yapıtın sergilendiği müzede tablolar, heykeller ve dini simgelere yönelik çizimler yer alır. Ayrıca müze içinde 17. ve 19. asra ilişkin Ukrayna ve Rus sanat yapıtlarının yer almış olduğu bir kısım bulunmaktadır.

Kherson Bölge Müzesi

1890 senesinde kurulan müze geniş bir arkeoloji koleksiyonuna ev sahipliği yapmaktadır.
Yüzölçümü bakımından küçük bir şehir olan Kherson’da konaklama yerlerinin bir çok şehir merkezine oldukça yakın mesafede konumlanmıştır.

.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri