Yaşam

Kudret narının faydaları

Kabakgiller familyasına ilişik tropikal abuhava nebatı olan kudret narı; Asya, Karayip Adaları, Doğu Afrika ve Amazon Havzası şeklinde bölgelerde natürel olarak yetişiyor. Bariz, kendine hususi tadı ve C vitamini, protein şeklinde değerler bakımından ise oldukça varlıklı bir meyve olan kudret narı, ilaç ve gıda sektöründe çokça rağbet bakıyor. Peki kudret narı iyi mi yenir, faydaları nedir?

Kudret narı nedir, iyi mi yenir?

kudret narinin faydalari 62272eb42e148

HATAY’IN SAMANDAĞ İLÇESİNDE SINAMA EMELLI EKİLEN KUDRET NARINDAN POZITIF NETICELER ALINDI.
Mide hastalıklarından bağırsağa, cilt problemlerinden diyabete birçok rahatsızlığa iyi gelen kudret narı, kapsadığı yoğun C vitamini yardımıyla bağışıklığı da kuvvetlendiriyor.

Bilhassa Asya mutfağında bol miktarda kullanılan tropikal bir nebat olan kudret narı, sarı turuncu içinde gidip gelen dikensi dış kabuktan ve içinde nar tanelerini anımsayan kırmızı tanelerden oluşur. Yaprakları mineral bakımından varlıklı olan kudret narının tadı ise düzgüsel bir meyveye oranla bayağı acıdır.

Kudret narı iyi mi harcanır?

Kudret narı acı tadı sebebiyle çoğunlukla tane tane şeklinde harcanmaz.
Hastalığı olan ya da rehabilitasyon düzeyinde olan şahısların hekimine sormadan kudret narı harca yarar olacaktır.

Kudret narını macun halinde harcamak için bir tane sarı turuncu kudret narı kırmızı zehir içerikli çekirdeklerinden ayrılır ve küçük parçalar halinde doğranacak şekilde sırça bir kavanoza konulur. Üstüne bir su  kadehi bal ilave edilerek karıştırılan karışım, 1 ay süresince ağzı kapalı halde bekletilir. Bu bekleme sonunda ise elde edilmiş hafifçe sulu karışım sabahları bir tatlı kaşığı kadar harcanabilir.
Ancak dozunu kaçırarak harcamak bu vaziyette rehabilitasyondan oldukca hastalığın hızlanmasına niçin olabiliyor.

 • Kanser hücrelerinin ilerleyişini durdurabiliyor ve kanser gelişimini önleyici olarak kullanılabiliyor.
 • kudret narinin faydalari 62272eb5c512a
 • Kudret narı tüketim çeşitleri

  Kudret narını küçük parçalar halinde dilimleyerek harcayabilirsiniz.
  Genellikle acı tadı sebebiyle tuzlu yiyecekler ile beraber harcanan kudret narı tüketim bakımından avakadoyu hatırlıyor.

  Zeytinyağlı kudret narı

  Kudret narınızı çekirdeklerinden ayırdıktan sonrasında seçiminize bağlı ebatlarda dilimleyin. Ardından bu narı bir kenara alarak tavanıza 1 çorba kaşığı zeytinyağı ekleyip altını yakın. Yağ uygun kıvama vardığında ise içine dilimlediğiniz kudret narını ilave edin. Tahta bir kaşık yardımıyla kesintisiz olarak karıştırın.

  İlgili Makaleler

  Başa dön tuşu
  izmir profilo servisi elf bar vozol
  deneme bonusu meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri