Televizyon

Kuruluş Osman 98.Bölüm Sezon Finali 2.Fragmanı

kurulus osman 98 bolum sezon finali 2 fragmani 62a8c75094349

Kuruluş Osman 98.Bölüm Sezon Finali 2.Fragmanı ile ATV ekranlarında kalmış olduğu yerden devam ediyor. Kuruluş Osman dizisinin yeni kısmı Çarşamba akşamı 20.00’da ATV’de!

Başrollerinde Burak Özçivit, Nurettin Sönmez ve Ragıp Savaş şeklinde ülkemizin sevilen oyuncularının yer almış olduğu Kuruluş Osman bu hafta yayınlanacak mı?

Kuruluş Osman 98.Bölüm Sezon Finali 2.Fragmanı

Kuruluş Osman dizisinin 98. bölüm özeti oku ATV. Kuruluş Osman dizisinin yeni bölüm özeti oku.

YENİ BÖLÜM ÖZETİ

Aygül Hatun’un akıbeti. Osman Bey için artık hedef Yenikent’dir. Kılık değiştirerek kaleye sızan Hatunlar düşmanı içerden çökertebilecek midir? Düşmanla kıyasıya savaşırken okla yaralanan Aygül Hatun’un akıbeti ne olacaktır? Hatunlar tutsak düşenleri kurtarabilecekler mi? Kumral Abdal, Demirci Davud ve Akça Derviş Romanos’un elindedir. Romanos, Osman Bey’in kurduğu oyunu çözebilmek için her şeyi halletmeye hazırdır. Kumral Abdal, Akça Derviş ve Demirci Davud, Romanos’un işkencelerine dayanabilecek midir? Bala, Malhun ve öteki Hatunlar onları kurtarabilecekler midir? Demirci Davud kendisini öne atıyor. Osman Bey, Yenikent’in kurtarılışı için bilek gücünün yanında zekasını da konuşturacaktır. Osman Bey’in dahiyane planı nedir? Sonunda Kayı Alpları, Yenikent’in kapılarına dayanır… Neye uğradığını şaşıran Romanos ve askerleri kirli bir oyun oynamaya kalkışır… Savaşın en çetin anlarında, Demirci Davud canı pahasına, Kayı sancağının dalgalanabilmesi için kendisini öne atar. Demirci Davud kurtulabilecek midir?

Kuruluş Osman Dizi Konusu

Dizi Osmanlı İmparatorluğu kurucusu Osman Gazi’nin yaşamını anlatacak. Osman ağabeyine saldıranları yakalamak için harekete geçerken, Şeyh Edebalı, Bala’yı isteyen Alişar’ı reddeder. Müneccim Abdül kılığında Alişar Bey’i tesiri altına alan Yannis, Sofia’yla beraber Alişar Bey’i Osman’a ve Şeyh Edebalı’ya karşı galeyana getirir. Kayı obasına giden Alişar Bey, Dündar Bey’e meydan okuyarak kendisinden çalınan altınların iadesini ister. Moğol tehlikesini sezen ve Kayıların geleceğini tehlikede gören Dündar Bey, obanın teyakkuza geçmesini ister. Moğolların Söğüt’e geldiğini öğrenen Osman ne meydana getirecek? Gündüz kurtulabilecek mi? Yannis ve Sofia’yla ittifak arayan Alişar Bey’in yeni hamlesi ne olacak?

Kuruluş Osman… 400 çadırlık bir obadan, “ilahi aşkla” kurulan bir cihan imparatorluğuna yürüyüşün hikayesi. Kuruluş: Osman, Bozdağ Film imzalı, ilk kısmı 20 Kasım 2019 tarihinde gösterilen, yönetmeliğini Metin Günay’ın yapmış olduğu, senaristliğini Mehmet Bozdağ’ın yazıya döktüğü tarih ve kurgu türündeki Türk yapımı dizidir.

.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri