Güncel

KYK Kredileri Pazar Günü Yatar Mı Ağustos 2022

KYK Kredileri Pazar Günü Yatar Mı Ağustos 2022 KYK kredi ve bursları haftasonu hesaplara yatar mı? 7 Ağustos 2022


KYK Kredileri Pazar Günü Yatar Mı Ağustos 2022 KYK kredi ve bursları haftasonu hesaplara yatar mı? 7 Ağustos 2022

KYK Kredileri Pazar Günü Yatar Mı?


KYK Kredileri Pazar Günü Yatar Mı Ağustos 2022 KYK kredi ve bursları haftasonu hesaplara yatar mı? 7 Ağustos 2022 merak edilmeye başlandı.

Yüksek Tahsil Kredi ve Yurtlar Kurumu ya da malum kısa adı ile KYK, vatanımızda eğitim gören öğrencilere maddi destek sağlamak amacı ile kurulmuş olan bir kurumdur. KYK kurulmuş olduğu günden bu yana faaliyetlerini arttırarak devam etmekte ve her yıl milyonlarca öğrenciye burs bağlamaktadır. Bu burs karşılıksız olabildiği şeklinde (başbakanlık bursu), geri ödemeli de ( eğitim kredisi ) olabilmektedir. Başbakanlık bursu eğitimlerine başarı göstermiş bir halde devam eden öğrencilere eğitimleri süresince verilir. Tahsil kredisi ile başbakanlık bursu miktarı aynıdır. Aralarındaki tek fark eğitim kredisinin öğrenci mezun olduktan sonrasında kendisinden faizi ile beraber geri istenmesidir. Devletimizde KYK burs ve kredilerinden faydalanmakta olan oldukça sayıda öğrenci bursların yatırılma gününün Cumartesi yada Pazar gününe özetlemek gerekirse hafta sonuna denk gelmesi durumunda hesaplara geçirilip, geçirilmediğini merak ediyorlar.

kyk pazar gunu yatar mi 7 agustos 2022

KYK Bursları Hafta Sonu Yatar Mı?

KYK, öğrencilerin burs ve kredilerini TC kimlik numarasının son rakamına bakılırsa ödemektedir. Aşağıda tabloda KYK bursunuzun yada kredisinin ayın kaçında ödeneceğini görebilirsiniz.


 

  • 0 İle Bitenler Ayın 6’sı itibariyle
  • 2 İle Bitenler Ayın 7’si itibariyle
  • 4 İle Bitenler Ayın 8’i itibariyle
  • 6 İle Bitenler Ayın 9’u itibariyle
  • 8 İle Bitenler Ayın 10’u itibariyle

Bu burs ve krediler daha ilkin açmış olduğunuz tanımlı Ziraat Bankası hesabınıza yatırılmaktadır. Bu sayede ister bankanın şubelerinden isterseniz de bankamatik kartınız ile banka ATM’lerinden bu meblağı kolay bir halde çekebilirsiniz. Sadece bu günler hafta sonuna özetlemek gerekirse Cumartesi yada Pazar gününe denk gelmesi durumunda da burs ve kredileriniz ödenir mi?

İster lisans, ister ön lisans isterseniz de doktora talebesi olun KYK bursları yukarıda vermiş olduğumuz tarihlerde hesabınıza yatar. Bu tarihin hafta sonu yada hafta içi olması hesabınıza geçmesi açısından bir problem yaratmamaktadır. Doğrusu Cumartesi yada Pazar günü de KYK burs ve kredi ödemeleri gerçekleştirilir. KYK burs ve kredileri gece yatırılmaktadır. Örnek olan TC kimlik numarası 0 ile biten bir kişi ayın 6’sında gece 12:00 – 01:00 içinde gidip bursunu çekebilir.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
düşmeyen takipçi satın al tiktok takipçi satın al Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
viagra meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri