Güncel

Latif Şimşek Kimdir, Neden Darp Edildi?


Latif Şimşek kimdir sorusu dün akşam canlı yayında yaşanmış olan olaylardan sonrasında sık sorulmaya başlandı. Demokrat Parti milletvekili ve genel başkan yardımcısı Cemal Enginyurt ile katılmış olduğu TV programında Enginyurt ile içinde münakaşa ve sonrasında da darp yaşanmış olan Şimşek, durumdan şikayetçi bulunduğunu belirtti.

Canlı Yayında Kavga


Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, canlı yayında gazeteci Latif Şimşek ile canlı gösterim esnasında kavga çıktı. İkili içinde ilkin başlamış olan münakaşa kısa sürede kavgaya dönüştü ve Enginyurt, sinirli şekilde Şimşek’in üzerine yürüdü. Bu esnada stüdyoda gerilmiş anlamış olur yaşanırken canlı gösterim kesildi ve reklam arası verildi.

Ancak bugün ortaya çıkan görüntülere bakılırsa reklam içinde Enginyurt’un Şimşek’in üzerine yürümeye devam etmiş olduğu ve sonunda da koruması tarafınca Şimşek’in darp edilmiş olduğu görüntüler ortaya çıktı. Şimşek’in durumu yargıya taşımış olduğu ve vaka hakkında şikayetçi olduğu açıklandı.

latif şimşek kimdir, niçin darp edildi?

Latif Şimşek Kimdir?

Latif Şimşek, 1 Mayıs 1963 tarihinde Kırşehir’e bağlı Çiçekdağı’nda dünyaya geldi. İlkokulu da Yozgat’ta okuyan Şimşek, 1982 senesinde ise Ankara Merkez İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Sonrasında ise Gazi Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’na kayıt yaptırdı.


1987 senesinde bu okuldan mezun olarak Türkiye Gazetesi Ankara Temsilciliğinde muhabir olarak vazife almaya başladı. Adliye muhabirliğini uzun bir süre icra eden Şimşek, sonrasında Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı ve TBMM Muhabirliği görevlerini de üstlenmiş oldu.

1993 senesinde kurulan TGRT sonrasında televizyonculuk yaşamına da adım atan Şimşek, burada da TGRT Haber kanalının Ankara temsilciliğini üstlendi.

2007 senesinde ise SES TV’nin Genel Yayın Yönetmenliği’ne getirildi. 2010 senesinde Beyaz TV’de gösterim yönetmenliğini üstlendi. Aynı zamanda Beyaz TV’de Derin Siyaset isminde politika çözümleme programı yapmış oldu.

Bunun yanında Can Ataklı ve Rasim Ozan Kütahyalı ile “Dinamit”, Nagihan Alçı ile de “Med-Cezir” programlarını sundu. 59 yaşlarında olan Şimşek etken olarak Beyaz TV’deki çeşitli görevlerine devam etmekte ve programlar hazırlamakta ya da sunmaktadır.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
düşmeyen takipçi satın al tiktok takipçi satın al Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
viagra meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri