Yaşam

Limonu yatmadan önce topuklarınıza sürün. Bakın neler oluyor!

Limonun insan sağlığına her yönden yarar sağladığını biliyoruz. Ancak limon ile ilgili pek fazlaca bilinmeyen informasyon hala mevcut. Bu bilgilerden biri de limonun ayak topuklarına sürüldüğünde, bizlere sağlamış olduğu faydalar. Bu yazımızda sizlere niçin uyumadan önce topuklarınıza limon sürmeniz icap ettiğini anlatacağız.

Ayak altına limon sürmenin yararları nedir?

Topuk ve ayak bölgesindeki derinin emiş gücü oldukça yüksektir. Bu sayede buraya sürdüğümüz her madde, vücut tarafınca kolay bir halde emilebilmektedir. Limonun içinde yüksek oranda C vitamini bulunmaktadır. Bununla birlikte bu C vitamininden faydalanabilmek için limonu ayaklarınızın altına sürebilirsiniz. C vitamininden faydalandığınız için de kuvvetli bir bağışıklık sistemine haiz olacaksınız. Kuvvetli bir bağışıklık sistemi, kış aylarında yakalanabileceğiniz soğuk algınlığı ve grip benzer biçimde hastalıklardan korunmanızı sağlayacak. Bununla birlikte de eğer bu türdeki bir hastalığa yakalandıysanız ve bağışıklığınızı güçlendirdiyseniz, grip benzer biçimde hastalıkları atlatma evreleriniz daha süratli gelişecektir.

C vitaminin bağışılık sisteminden sonraki en büyük yararı da cilt sağlığımıza. C vitamini yardımıyla cildimizin elastikiyetini korumayı başarırız. Bu sayede de cildimizdeki oluşabilecek kırışıklıklar ve sarkmalar benzer biçimde yaşlanma belirtilerinin başlamasını daha ileriki yaşlara ertelemiş olacağız. Ayrıca C vitamini, ciltteki toksinlerin arınmasını sağlıyor. Bu sayede de cildinizdeki sebum seviyesi dengeleniyor. Eğer cildinizdeki sebum seviyesi normalse sivilce, akne ve siyah nokta benzer biçimde cilt hastalıkların oluşma olasılığı da düşmüş oluyor.

Sabah uyandığınızda, oldukça bitkin mu hissediyorsunuz. Eğer gece yatmadan önce ayak altına ve bilhassa topuklarınıza limon sürerseniz, sabahları fazlaca daha dinç ve enerjik bir halde uyandığınızı hissedeceksiniz. Zira limonun muhteviyatında bulunan maddeler, vücudun uyarılmasına ve daha enerjik olmasına niçin oluyor. Bununla birlikte eğer dikkat dağınıklığı benzer biçimde problemler çekiyorsanız, geceleri yatmadan önce ayak tabanlarınıza ve topuklarınıza limon sürün. Bunu bir tedavi benzer biçimde düşünün ve belli bir süre uygulayın. Bir kaç hafta sonrasında ise dikkat dağınıklığı ve odaklanma benzer biçimde problemlerin çoğunun azaldığını farkedecesiniz.

limonu yatmadan once topuklariniza surun bakin neler oluyor 622410c3622cf

Limonun bir öteki faydası ise toksik maddeleri temizlemesi. Zira limon içinde antioksidan maddeler bulunmaktadır. Bu sayede de ayak altına sürdüğünüz limon, gece süresince vücuttaki toksik maddelerin atılmasını elde edecektir. Ayrıca limon, naturel antibiyotik olarak uzun senelerdir kullanılmaktaydı. Bu sebepten dolayı vücuttaki enfeksiyonları temizleyebilen limonu yatmadan önce ayaklarınızın altına sürerseniz, vücudunuzda bulunan enfeksiyonlardan çabucak kurtulacaksınız. Bilhassa idrar yolu enfeksiyonu için limon, oldukça yararlı bir gıda olarak karşımıza çıkıyor.

Sindirim sistemi sorunlarını tek gecede halledebilirsiniz. Bunun için ayak tabanınıza ve topuklarınıza yatmadan önce limon sürmeniz kafi olacaktır. Bu sayede de hazımsızlık benzer biçimde mide sorunlarınızın önüne geçeceksiniz. Ayrıca bağırsak hareketlerini hızlandıran limon, kabızlık benzer biçimde bağırsak sorunlarının da çözüme kavuşturacaktır. Aynı zamanda bağırsak hareketleri hızlandığı için vücudumuzun bazal metabolizması hızlanacaktır. Bu sayede de gün içinde ve gece süresince yağ yakabileceğiz.

Topuklara limon sürme işlemi iyi mi uygulanıyor?

limonu yatmadan once topuklariniza surun bakin neler oluyor 622410c558f7e

Ayak tabanına ve topuklara limon sürme işlemi oldukça basittir. İlk önce bir tane limonu ortadan ikiye kati. Daha sonrasında ise kaya tuzu yada deniz tuzunu limona dökün ve ortalama 5 dakika kadar beklemeye alın. Ardından da topuklarınızdan başlayarak dairesel hareketler ile ayak tabanınızın her tarafına masaj yaparak sürün. 1 tane limonu 3 gün süresince kullanabilirsiniz. Ancak kullandığınız ve kullanmaya devam edeceğiniz limonu, streç film yada alüminyum folyo ile kaplayarak saklamanızı öneriyoruz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri