Finans

LUNA 2.0 Airdrop’u Ne Zaman, Hangi Borsalarda İşlem Görecek? Yeni Luna Coin Airdrop Hesaplama

Terra ekibi, LUNA ve UST coinlerinin sert bir çöküş yaşamasının arkasından ekosistemi tekrardan canlandırmak için yeni çözüm yolları arıyor. Son gelişmelere bakılırsa ekip, LUNA 2.0 isminde yeni bir blok zinciri başlatacaklarını resmi olarak duyurdu. Bu gelişmenin arkasından kullanıcılar LUNA 2.0 Airdrop’u Ne Zaman, Hangi Borsalarda İşlem Görecek? Yeni Luna Coin Airdrop Hesaplama sorularına cevap aramaya başladılar…

Luna 2.0 Nedir?

Luna 2.0, UST Stabilcoin‘inin çöküşünün ardından Terra Luna ekosistemini kurtarmayı amaçlayan yeni Terra blok zincirinin yepyeni tokeni olarak görünyor.

Luna’nın tekrardan doğuşu olarak adlandırılan TerraBiçim Labs kurucusu Do Kwon’un önerisi, mevcut Terra ağının yerini alacak yeni bir zincir olacak. İlk etapta çöküşü gören UST stabilcoin ile bağları kesecek.

Ancak eski zincir öylece yok olmayacak, beraber var olacaklar. Eski zincir Terra Classic olarak bilinecek, Luna Classic ise mevcut Luna’nın devam ettiğini görecek.

Luna 2.0 Ne Zaman Çıkacak?

Luna 2.0 27 Mayıs itibarıyla yatırımcılarına açılacak.
Terra şimdi yeni zincir için Terra Core kodunu yayınladı, kontrol ağı da 27 Mayıs’taki lansmanından ilkin yayında olacak.

Bu tarih bununla birlikte mevcut Luna kripto parasının resmi olarak Luna Classic olarak tekrardan adlandırıldığını da resmen tanımış olacak. LUNA 2.0 ise LUNA ismiyle yatırımcılarına sunulacak.

Lansman esnasında tüm gözler Luna 2.0 fiyatında olacak. Yeni kripto para ağ için bir sıfırlamayı işaret ederken, sahipleri ve kripto para birimi topluluğundakiler, Luna Classic’in çöküşünü kısa sürede tamamen unutmayacaklar.

Luna 2.0 Airdrop’u Ne Zaman?

luna 2.0 airdrop nedir1luna 2.0 airdrop nedir1

Mevcut Luna sahiplerine, yeni Terra zincirinin lansmanında bir airdrop kanalıyla Luna 2.0 tahsis edilecek.

1 milyarlık bir arz ile airdrop dağıtımı aşağıdaki gibidir:

 • Saldırı öncesi Luna sahipleri: %35
 • Saldırı sonrası Luna sahipleri: %10
 • Saldırı öncesi UST sahipleri: %10
 • Saldırı sonrası UST sahipleri: %15
 • Topluluk Havuzu: Luna stakerları tarafınca denetim edilen %30 (geliştiriciler için %10).

TerraBiçim Labs cüzdanı da Luna airdrop etkinliği için whitelistten kaldırılacaktır. LFG cüzdanı da whitelistte olmayacak.

25 Mayıs’ta meydana getirilen açıklamada Terra, airdrop’u desteklemek için “CEX ortaklarıyla yakın çalışmaktan gurur duyuyoruz” dedi. Bunları Binance ve Bybit’de destekledi.

LUNA 2.0 Hangi Borsalarda İşlem Görecek?

Kripto para borsası Bitrue, LUNA’nın tekrardan yükseleceğini dile getirerek, LUNA V2’yi destekleyen ilk kripto para borsası olacağını belirtti. Bitrue açıklamasında ek olarak bugün LUNA V1 işlemlerinin askıya alınacağını da duyurdu. Bu izahat ile borsanın LUNA V2 desteği de sunacağını kolaylıkla söyleyebiliriz.

CHZ Coin Geleceği 2022, Chiliz Coin Yorumları ve Fiyat Tahmini

HitBTC kripto para borsası, 27 Mayıs 2022 tarihinden itibaren Terra 2 Blockchain’inde çalışacak olan LUNA V2 token’ini destekleyeceğini deklare etti. Borsa açıklamasında mevcud eski Blockchain zincirinin Terra Classic olarak isimlendirileceğini ve tokenin adının da LUNA Classic (LUNC) olacağını belirtti.

Huobi, Terra 2’yi desteklemek için heyecanlı ve istekli görünen bir başka kripto para borsası olarak karşımıza çıkıyor. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan FTX ise Twitter üstünden yapmış olduğu paylaşımda “FTX, LUNA ve UST geçişini ve yeni LUNA Airdrop’u destekleyecektir.” İfadesine yer verdi. Tweet hemen sonra kaldırılırken FTX’in tweet içinde yer edinen ve web sitesinde mevzu hakkında yapmış olduğu açıklamanın metni ise hala duruyor. Son olarak kripto para borsası Bitfinex, LUNA V2 desteğini açıklayan son kripto para borsası görünümünde.

Luna 2.0 ve Airdrop’u;

 • Binance
 • Kucoin
 • Huobi
 • Bybit
 • BtcTurk
 • Bitrue
 • FTX
 • Gateio
 • Bitfinex
 • Bitget

borsaları destekliyor.

BtcTurk LUNA 2.0 ve Airdrop Destekliyor Mu?

btc turk luna 2.0 ve airdrop destekliyor mubtc turk luna 2.0 ve airdrop destekliyor mu

Evet, daha öncesinde de Luna’nın işlem görmüş olduğu BtcTurk’te Luna 2.0 yer alacak. Ayrıca söz mevzusu Airdroplar da BtcTurk tarafınca destek görecek.

Paribu LUNA 2.0 ve Airdrop Destekliyor mu?

LUNA, Paribu borsasında yer edinen bir kripto varlık değildir. Kullanıcıların Paribu’da LUNA varlıkları olmadığı için Paribu’da bir airdrop söz mevzusu değildir. İlerleyen dönemlerde Paribu’da LUNC ya da LUNA’nın listelenmesi durumunu borsaya ilişkin toplumsal medya hesaplarından ve duyurulardan takip edebilirsiniz.

Türkiye’deki yerli borsalar içinde Luna, yalnız bir borsada yer almaktaydı ve o borsa da geliştirmeleri destekleyecek.

.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri