Güncel

Mahmut Efendi’nin Cenazesine Kaç Kişi Katıldı?

Mahmut Efendi’nin Cenazesine Kaç Kişi Katıldı?… 93 Yaşında vefat eden ve Fatih camiinde kılınan cenaze namazı ile son yolculuğuna uğurlanan Mahmut Ustaosmanoğlu’nun cenazesine hangi siyasiler katıldı? Cenaze namazında kaç şahıs vardı? Cenaze nereye defnedildi? Cenazeye CHP’den Katılım Oldu mu?

93 yaşındaki Mahmut Efendi tedavi görmüş olduğu hastanede yaşamını kaybetmişti. Ustaosmanoğlu, cuma namazına müteakip Fatih Camii’nde kılınan cenaze namazının peşinden son yolculuğuna uğurlandı.

Cenaze namazı sebebiyle cami ve çevresinde yoğun güvenlik önlemi alındı. Cenazeye saatler kala yüz binlerce şahıs camiye akın etti. Fatih Camii’ne çıkan tüm yollar vasıta trafiğine kapatıldı.

Mahmut Efendi'nin Cenazesine Kaç Kişi Katıldı?

Mahmut Efendi’nin Cenazesine Hangi Siyasiler Katıldı?

İsmail Ağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’nun Fatih Camiinde kılınan Cenaze namazı, Son yıllarda ki en kalabalık cenaze namazı olarak kayıtlara geçmiş oldu.

Cenaze namazına Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici ve bir fazlaca siyasal temsilci cenazeye katıldı.

Cenazeye CHP’den Katılım Oldu mu?

Mahmut Efendi’nin Cenaze namazına CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici’nin de iştirak etmesi dikkat çekti.

Mahmut Efendi'nin Cenazesine Kaç Kişi Katıldı?

Kadınlar Cenazeye Katıldı mı ?

İsmail Ağa Vakfı’ndan meydana getirilen açıklamada Mahmut Efendi’nin bayanların cenaze namazlarına katılmalarını doğru bulmadığı, bu yüzden hanımların cenazeye iştirak etmemeleri hususunda meydana getirilen duyuru sebebiyle bayanların cenazeye katılmadıkları görüldü.

Cenazeye Törenine Kaç Kişi Katıldı?

Mahmut Efendi’nin cenaze namazına bayanların katılmamış olmasına karşın, ortalama bir milyon kişinin katılmış olduğu, bir fazlaca kişinin ise cenaze namazının kılındığı Fatih Camiine ulaşmakta güçlük yaşamış olduğu açıklandı.

Havadan Çekilmiş, Drone Görüntüleri Yayınlandı

Mahmut Efendi’nin Cenazesi Nereye Defnedildi?

Mahmut Efendi’nin cenazesi, kendisinin şeyhi olan Ali Haydar Efendi’nin yanına, Eyüpsultan Sakızağacı mezarlığına defnedilecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
düşmeyen takipçi satın al tiktok takipçi satın al Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
viagra meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri