Memur ve Personel Alımı

Marketlerde Yağ İzdihamı! Bu Görüntüler Tarihe Geçecek!

Ayçiçek yağı maliyetlerinde indirim yapıldığında oluşan kuyruklar daha belleklerden silinmezken bugün yeni bir skandal reelleşti. Başşehrin göbeğinde bir markette Ayçiçek yağı stoklarının biteceği bahanesiyle kalabalıklık çıktı. İzdihama ilişik videoyu haberin altında tespit edebilirsiniz.

Rusya’nın Ukrayna’ya karşı başlatmış olduğu askeri operasyonun arkasından Ayçiçek yağı ithalatı durma noktasına geldi. Öyleki ki Türkiye’ye gelecek olan 15-16 tane yağ dolu geminin gelişinde sorun yaşanması büyük bir yağ krizinin oluşmasına niçin olacak şeklinde görünmüş olduğu açıklandı.
Evlatların dahi ezilme riski yaşamış olduğu yağ izdihamı gelinen noktayı gözler önüne serdi. Ankara’da çekilen görüntülerde zam gelmeden evvel yağ almak isteyen yurttaşlar sanki birbirlerini ezdi. Yurttaş ileriki günlerde yağ bulamama fobisiyle eline geçirdiği tüm yağları almaya çalıştı.

“Çocuk Var” Ihtarlarını Ehemmiyet Ver

Bazı yurttaşların “çocuk var, çocuk var” haykırışlarına aldırış etmeyenler 5 litrelik 4’lü yağ tenekelerini sanki yangından kaçırırcasına alıyorlar.

16 Adet Yağ Dolu Geminin Gelişinde Problem Olduğu Açıklanmıştı

Dünyanın en büyük ayçiçeği ithalatçısı olan Türkiye, bu ithalatı da ağırlıklı olarak Ukrayna ve Rusya’dan reelleştiriyor.
Mevzu ile ilgili izahat icra eden Nebatsal Yağ Sanayicileri Derneği Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, Türkiye gelecek 15-16 tane yağ dolu geminin gelişinde sorun bulunduğunu belirtti. Bununla ilgili Ticaret Bakanlığımız ile düşünce diyen Büyükhelvacıgil, “Onlar derhal mecburi aksiyonları aldılar. Tez zamanda sualin çözülmesini ümit ediyorum. Rusya’nın gaz akışı devam ediyor bizim de ürünlerimizin geleceğini umut ediyorum. O süre bir sorun kalmayacak Allahın izniyle.
O gemilerde kazançsa bir problem kalmaz ümit ederim. Ancak maliyetler yükselişleri 1400 dolarlar seviyesinden 2000 dolar seviyesini geçti. Bu asla birimizin etki edebileceği bir şey değil, bu harp hali tüm dünyada gidişat bu” dedi.

https://www.kamupersoneli.net/wp-content/uploads/2022/03/Markette-aycicek-yagi-izdihami-Vatandaslar-birbirlerini-ezdi.mp4

.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri