Genel

Marmaris’te orman yangınına müdahale

  • Haberler

  • İç Haber


  • Marmaris’te orman yangınına müdahale

Marmaris’te orman yangınına müdahale

Muğla’nın Marmaris ilçesi Yalancıboğaz mevkiinde çıkan orman yangınında 12 saat geride kalırken, yangına karadan müdahaleler devam ediyor.
  • 22.09.2022 – 05:02
  • Güncelleme : 22.09.2022 – 05:18


Telegram ile paylaş

Google News’de takip et

Dün saat 12.36’da Marmaris Yalancıboğaz mevkiinde çıkan orman yangınında karadan söndürme emekleri devam ediyor. Rüzgarın ara ara sertliğini arttırması ile ilerleyen yangın Balan Dağı’nın sırtlarına ulaştı.

Biroldukça ekip yangınla savaşım veriyor

Havanın kararması ile beraber helikopter ve uçakların ara verdiği söndürme çalışmalarında Muğla Orman Bölge Müdürlüğü, Marmaris Orman Müdürlüğü ekipleri haricinde çevre il ve ilçelerden oldukça sayıda yangın söndürme ekibi sahada yangın ile savaşım ediyor. Emniyet güçleri ve Aksaz Deniz Üs Komutanlığı’na bağlı yangın söndürme araçları da bölgede çalışmalarda vazife alıyor.

Marmaris’te orman yangınına müdahale – VİDEO

Binden fazla personel vazife aldı

İHA’nın aktardığına nazaran; Yalancıboğaz mevkiinin üst tarafında bulunan Balan Dağı’nın sırtlarına çıkan sarp alandaki yangının kara mücadelesinde binin üstünde personelin vazife yapmış olduğu öğrenildi.

Marmaris te orman yangınına müdahale #1

Yetkililer müdahaleyi takip ediyor

Muğla Valisi Orhan Tavlı, Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy ve Aksaz Deniz Üs Komutanı Tuğamiral İbrahim Kurtuluş Sevinç yangın bölgesindeki söndürme çalışmalarını bizzat takip ediyor.

Marmaris te orman yangınına müdahale #2

MSB’den izahat

Milli Savunma Bakanlığı, Marmaris’teki yangın söndürme çalışmalarına 1 tane İHA, 10 tane helikopter, arazözler, su tankerleri, dozerler, çeşitli yangın söndürme araçları ve görevli personel ile destek sağlandığını deklare etti.

Marmaris te orman yangınına müdahale #3

Marmaris te orman yangınına müdahale #4

Marmaris te orman yangınına müdahale #5


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
düşmeyen takipçi satın al tiktok takipçi satın al Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
viagra meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri