Yaşam

Meteoroloji’den son dakika uyarısı ‘Kar erimeden geri geliyor’

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı açıklama yönünde, Türkiye tekrardan soğuk ve yağışlı havanın tesiri altına giriyor. Yurtta kar katmanı erimeden, yine beklenen kar yağışı soğuk havaların tekrar geleceğinin haberini veriyor. Soğuk hava dalgasına giren Türkiye, cuma günü haysiyetiyle tekrar yer yer sağanak ve kar yağışının tesiri altında kalacak. Cuma günü başlayacak kar yağışının tesirli olacağı düşünülürken, kar yağışının 4 gün süreceği hipotez ediliyor.

Kar tekrar geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yeni haber olarak verdiği ve İstanbul’u büyük bir kar yağışının gözlediği varsayımları doğru çıkmıştı.
Pazartesi öğlen haysiyetiyle son bulan kar yağışının edinilen varsayımlar istikametinde tekrar başlayacağı bildirildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı açıklama istikametinde, hava sıcaklığında rastgele bir farklılık olmayacak. Sıcaklıklar ülke genelinde, mevsim normallerinin altında izlemeye devam edecek. Rüzgarın tesiri değişti, genellikle kuzeyli, güneydoğu kesimlerde güneyli doğrultulardan hafif biçimde rüzgarlı olacağı varsayım ediliyor.
Yağışların mahallî olmak üzere güçlü olması bekleniyor.

SAMSUN Çok bulutlu, aralıklı karla karmaşık yağmur ve kar yağışlı olacağı hipotez ediliyor.

TRABZON Çok bulutlu, karmaşık yağmur ve kar yağışlı geçeceği hipotez ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı varsayımlar istikametinde, kar yağışı İstanbul genelinde tesirini göstermeye devam edeceği güzergahında. Sıcaklıklar tüm yurt genelinde düşmeye başlarken, kara kışı çok daha fazla paydan İstanbul’da hava vaziyeti nasıl olacak? İşte yurt genelinde hava varsayımları…

Kar yağışı devam ediyor

Güncel haber olarak açıklanan Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı açıklama istikametinde sıcaklıklar düşerken yurt genelinde çok bulutlu bir havanın tesirinde geçeceği hipotez edilirken, Marmara’nın doğusu başta olmak üzere Doğu Karadeniz Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Tekirdağ, Balıkesir, Kütahya, Uşak, Afyonkarahisar, Mersin, Adana’nın kuzey ve batısı, Osmaniye’nin güney ve doğusu, Hatay, Ankara, Eskişehir, Karaman, Niğde’nin güneyi, Bolu, Zonguldak, Karabük ve Düzce etraflarında yer yer kar yağışının devam edeceği edilen varsayımlar arasında yer alıyor.

İstanbul gece saatlerinde kar ile birlikte sise de kapıldı

İstanbul’da perşembe günü başlayan kar yağışının dördüncü gününde ara ara tesirini göstermeye devam ederken, gece ve gündüz vakti saatlerinde sis bulutunun da tesirini gösterdiği saplandı.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı ihtarlar neticesinde, ara ara süregelen kar yağışı öğleden sonraki saatlerinde tipi biçiminde yağmaya başlayınca, fikir mesafelerinde eksilmeler oluşmaya başladı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
izmir profilo servisi elf bar vozol
deneme bonusu meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri