Mucizeler Adasına Yolculuk - Klaus Kordon Kitap özeti, konusu ve incelemesi - Webhaberim
Eğitim

Mucizeler Adasına Yolculuk – Klaus Kordon Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Mucizeler Adasına Yolculuk – Klaus Kordon Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Mucizeler Adasına Yolculuk kimin eseri? Mucizeler Adasına Yolculuk kitabının yazarı kimdir? Mucizeler Adasına Yolculuk konusu ve anafikri nedir? Mucizeler Adasına Yolculuk kitabı ne konu alıyor? Mucizeler Adasına Yolculuk PDF indirme linki var mı? Mucizeler Adasına Yolculuk kitabının yazarı Klaus Kordon kimdir? İşte Mucizeler Adasına Yolculuk kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi…

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Klaus Kordon

Çevirmen: Musa Yaşar Sağlam – Fatma Sağlam

Orijinal Adı: Die Reise zur Wunderinsel

Yayın Evi: Tübitak Popüler Bilim Kitapları

İSBN: 9789754032475

Sayfa Sayısı: 187


Mucizeler Adasına Yolculuk Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

Silke ağır bir hastalığa yakalanınca, annesiyle babası onun en büyük dileğinini yerine getirmeye karar verirler. Bir yelkenliyle Büyük Okyanus’a açılacaklardır. Evlerini satar ve sonradan Büyükanne Breuer adını verecekleri bir tekne satın alırlar. Afrika süresince yelken açar ve Hint Okyanusu’nu geçerek Endonezya’ya ulaşırlar. Gerçi Büyük Okyanus’a varamazlar, sadece yolda birçok serüven yaşarlar: fırtınalar, kaçak bir yolcu ve tenha bir adada geçen altı güzel hafta. Yine aynı adada bir şey daha olur ki, bunu hepsi bir mucize olarak yorumlar…


Mucizeler Adasına Yolculuk Alıntıları – Sözleri

 • “Silke, savaş sözcüğünü her duyduğunda durgunlaşıyordu. O, bombalarla saldırıp birbirlerini öldüren insanların var olabileceğini bir türlü anlayamıyordu. Kendisi böyle bir şeyi asla yapamazdı, bunu biliyordu. Ama belki ileride yetişkin olduğunda bu düşüncesi değişebilirdi. Yetişkinler de bir zamanlar çocuktu ama daha sonra savaşı başlatan yine onlar oluyordu.”
 • İyi de, insanoğlu niye bu şekilde şeyler yapıyorlar?
 • Yetişkinler de bir zamanlar çocuktu,fakat ondan sonra savaşı başlatan gene onlar oluyordu.
 • “Eskiden tüm bu tarz şeyleri iyi mi da dikkatsizlik etmişiz? Hep evimizi düşündük durduk; yanı başımızdan akıp giden yaşamı asla düşünmedik. Oysa insan bir tek bir kere dünyaya gelir.”
 • “Peki, ya gökyüzü bulutlu olduğunda? O zaman yıldızları göremeyiz ,değil mi?”


Mucizeler Adasına Yolculuk İncelemesi – Kişisel Yorumlar

Mucizeler Adasına Yolculuk 10 yaş üstü evlatların okuyabileceği en güzel kitaplardandır. Oğlum kitabı okumuş ve fazlaca beğenmişti. Benimde okumamı istedi.
Almanya’da yaşayan Silke isminde bir kız ağır bir hastalığa yakalanır. Silke’nin en fazla iki yıl ömrü kaldığını söyler doktorlar. Annesiyle babası onun en büyük dileğinin ne işe yaradığını merak ederler. Silke’de Büyük Okyanusu yelkenli ile dolaşmak bulunduğunu söyler. Annesiyle babası onun en büyük dileğinini yerine getirmeye karar verirler. Bir yelkenliyle Büyük Okyanus’a açılacaklardır. Kitap bu olağanüstü yolculuğu anlatmaktadır.
Kitap, daha ilkin asla görmediğiniz şeyleri görebilmek, her şeyi geride bırakabilmek için cesaret vermekte; her şeyin mümkün olduğuna inanmamızı sağlamaktadır. Küçüklere ümit, yaşama luğu vermektedir. Bu kitabı çocuklarınıza okutun. (engin divir)

Çocukluk yıllarımda tanışmıştık seninle. Sevgili Silke o süre ailemin senin ailen şeklinde evimizi satıp bir deniz yolculuğuna çıkmasını o denli fazlaca hayal etmiştim ki… o şekilde ki aklıma her ulaştığında bunun için yakarış etmiştim. O şekilde güzel, maceralı bir hikayen vardı ki uzun yillar ta ki çocukluktan çıkıp erişkin bir fert olana kadar evimizi satıp bu şekilde bir vapur alıp macerali bor yolculuga cikmamiz için elimden geleni yapmış olup aklıma gelen tüm duaları ettim. Ancak bu mevzuda başarısız oldum. Yazar artik nasil macerali macerali anlatmissa ve cocuklugunda getirmiş olduğu o anlamaz edayla tüm yüzsüzlügümle yerinde olmayi hayal etmiştim. Uzun yılların arkasından seni tekrardan elime almak beni güldürdü artik ev falan satmak istemiyorum. Sayende fazlaca fazla mal mülk sahibi olmakta istemiyorum. Hayat onu yaşayabildigin sürece keyifli. (Lavinia)


Mucizeler Adasına Yolculuk PDF indirme linki var mı?


Klaus Kordon – Mucizeler Adasına Yolculuk kitabı için internette en fazlaca meydana getirilen aramalardan birisi de Mucizeler Adasına Yolculuk PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan bir çok kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF’leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Klaus Kordon Kimdir?

Klaus Kordon 1943’de Berlin’de hayata merhaba dedi. Çeşitli mesleklerde çalıştı, akşam kurslarına giderek liseyi sonradan tamamlamış oldu ve açık öğretimde ihracat uzmanlığı branşında tahsil gördü. Mesleği sebebiyle Asya, Kuzey Afrika ve Güneydoğu Avrupa ülkelerine gitti. 1972’de “cumhuriyetten firar” etmeye emek harcaması sebebiyle mahkûm oldu ve bir yıl hapisten sonrasında Demokratik Alman Cumhuriyeti’ni terk edip Batı Almanya’ya göç edebildi.

Klaus Kordon yazmaya 1970’li yıllarda başladı, ilk eseri 1977’de piyasaya sürülen gençlik romanı Tadaki idi. Klaus Kordon’un bugüne dek 50’den fazla kitabı yayımlandı. Genellikle politika ve dönem tarihinin ele alındığı çocuk ve gençlik romanları 18 dile çevrildi.

Klaus Kordon’un kitapları pek fazlaca ulusal ve internasyonal ödüle layık görüldü. Tüm eserleriyle 1998’de Berlin Sanatlar Akademisi’nin Alex Wedding Ödülü’nü, 1999’da ise Alman Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Akademisi e.V. Volkach Büyük Ödülü’nü aldı.

Klaus Kordon ailesiyle beraber Berlin’de yaşıyor.


Klaus Kordon Kitapları – Eserleri

 • Mucizeler Adasına Yolculuk
 • Wie Spucke im Sand


Klaus Kordon Alıntıları – Sözleri

 • “Yazmak mı? Acılarımı yazmak? Karşı taraf anlayacak mı yazdığım süre? Sanmam…” (Wie Spucke im Sand)
 • “Kitap yağmur, İnsan toprak! Toprağa yaşam veren yağmurdur…” (Wie Spucke im Sand)
 • “Peki, ya gökyüzü bulutlu olduğunda? O zaman yıldızları göremeyiz ,değil mi?” (Mucizeler Adasına Yolculuk)
 • Yetişkinler de bir zamanlar çocuktu,fakat ondan sonra savaşı başlatan gene onlar oluyordu. (Mucizeler Adasına Yolculuk)
 • “Din insanoğlunun ruhu içindir. Ama din adamları bu ruhu öldürdü…” (Wie Spucke im Sand)
 • “Suç dinin özünde değil, kabahat dini alet eden insanlarda.” (Wie Spucke im Sand)
 • “Korktuğun zaman süre yavaş ilerler…” (Wie Spucke im Sand)
 • “Yüzümdeki degil, yüreğimdeki yara beni kahrediyor.” (Wie Spucke im Sand)
 • “Silke, savaş sözcüğünü her duyduğunda durgunlaşıyordu. O, bombalarla saldırıp birbirlerini öldüren insanların var olabileceğini bir türlü anlayamıyordu. Kendisi böyle bir şeyi asla yapamazdı, bunu biliyordu. Ama belki ileride yetişkin olduğunda bu düşüncesi değişebilirdi. Yetişkinler de bir zamanlar çocuktu ama daha sonra savaşı başlatan yine onlar oluyordu.” (Mucizeler Adasına Yolculuk)
 • İyi de, insanoğlu niye bu şekilde şeyler yapıyorlar? (Mucizeler Adasına Yolculuk)
 • “Erkeğin kölesi olan hanım, görevini hakkıyla yerine getirendir, diye bizlere öğretilmekte idi..” (Wie Spucke im Sand)
 • “Eskiden tüm bu tarz şeyleri iyi mi da dikkatsizlik etmişiz? Hep evimizi düşündük durduk; yanı başımızdan akıp giden yaşamı asla düşünmedik. Oysa insan bir tek bir kere dünyaya gelir.” (Mucizeler Adasına Yolculuk)
 • “Sevmek mi? Biz kızlar, bizi beğenen, kendine eş olarak seçen erkeği sevmek zorunda idik…” (Wie Spucke im Sand)
 • “Bizim köyde bayanlar çalışır, erkekler yönetirdi…” (Wie Spucke im Sand)
 • “Kolay yolu seçme! Kolay yol başkalarının sözüne kulak vermektir. Yürüdüğün yol, akıl ettiğin düşünceler senin değil, onlarındır! Ogren, sorgula ve araştır. İşte o süre attığın adımlar, akıl ettiğin düşünceler senin, bir tek senin olacaktır.” (Wie Spucke im Sand)
 • “Oldukca düşünenin yaşamı zor olur…” (Wie Spucke im Sand)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle[

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri