Televizyon

Nihat Özdemir’den yayıncılara gözdağı: Muhteşem Lig Televizyonu kurarız

nihat ozdemirden yayincilara gozdagi muhtesem lig televizyonu kurariz 620e8e04d2d5d

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Hasan Doğan Ulusal Ekipler Kamp ve Eğitim Kuruluşları’nde yapılan sponsorluk anlaşmasının ardından basın üyelerine yayın ihalesiyle alakalı açıklamalarda bulundu.

14 Şubat Pazar günü yayın ihalesini yaptıklarını anımsatan Nihat Özdemir, “1.
14 tane temel öneri geldi. 1 tane seçenek öneri geldi. 15 öneri olan ihale yapıldı. Zarfları açtık. İhale komisyonu olarak zarfları değerlendirdik. Bazı zarflarda noksanlıklar var. Bitirmeleri ve maliyetlerini yine revize ederek yollamaları için cuma günü saat 17.00’ye kadar zaman verdik. Revize edilmiş önerileri bekliyoruz. İlgi var. Sistem ve maliyet olarak elimizden geldikçe bu yayın ihalesi sayısını yükseltmeye çalışıyoruz. Zira bakıyoruz yalnız Süper Lig değil, 1.
Lig, 3. Lig ve acemilere varan kulüplerimize yardımın en ehemmiyetlisi yapılan yayın ihalesi. 4 büyük için belki bu kazanç bütçeleri içerisinde yüzde 30 ortamında bir değerken, Anadolu kulüpleri neredeyse bütçelerinin yüzde 80’i bu yayın ihalesinden gelen kazançlarla hizmetlerini devam ettirmektedir. Ben, arkadaşlarım ve ihale komisyonumuz çalışmalarına süratle devam ediyor. Cuma günü önerileri alıp, pazartesi günü de değerlendireceğiz”
diye konuştu.

“Önerileri en iyi hale getirmeye çalışacağız”

Temennilerini açıklamalarının ihale süreci için doğru olmayacağını açıklayan Özdemir, “Biz gelen önerileri en iyi hale getirmeye çalışacağız.
Türkiye’de de, dünyada da iki kademeli, üç kademeli hatta dört kademeye varan sistemde ihalelere alışkınız. Bizim ihalemiz iki etap. İnanıyorum ki öneri verenler temel önerilerini vermediler. Zira ihalede kademeli olacağı yazılı. İlk öneride herkes kendi kafalarına göre verirler. Rekabeti çoğaldırmak için maliyeti yükselteceklerdir. Cuma günü daha yüksek maliyetli öneriler gelmesini bekliyoruz”
biçiminde konuştu.

“Süper Lig Televizyonu da düşüncelerimiz içerisinde var”

Süper Lig TV ile alakalı çıkan haberlerin sorulması üzerine ise Özdemir, “Biz kulüplerimizin yayın kazançlarından maksimum değer almalarını isteyen bir federasyonuz.
Her şey cuma günü verilecek önerilerle ortaya çıkacak. Şayet kulüplerimize uygun, yeterli bir öneri gelmezse bu yol da gündemde. Bu yolu da değerlendirmeye alabiliriz. Daha zaman var. Yeni lig ağustos ayında başlayacak. Bu görüşmeler devam edecektir”
yanıtını verdi.

.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri