Genel

Ödemeler resmen başladı: Çocuğu olan ailelere 1.300 TL’ye kadar para veriliyor! PTT şubelerinden hemen çekebilirsiniz

Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Ödemeler resmen başladı: Çocuğu olan ailelere 1.300 TL’ye kadar para veriliyor! PTT şubelerinden hemen çekebilirsiniz

Çocuğu olan ailelere müjde verildi. Hemen e-Devlet üstünden başvurabileceğiniz açıklandı.1.300 TL’ye kadar nakit verileceği duyuruldu. PTT şubelerine gidebileceğiniz benzer biçimde e-Devlet üstünden de müracaat yapabileceksiniz. Detaylar haberimizde..

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, dar gelirli vatandaşlara çeşitli adlar altında destek vermeye devam ediyor. Çocuk yardım parası da bakanlığın verdiği ödemelerden bir tek biri. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı il müdürlüklerine ya da direkt olarak şifreniz ve T.C. kimlik numaranız ile e-Devlet üstünden müracaat yapabilirsiniz.

ŞARTLAR TEK TEK AÇIKLANDI

Bakanlık, müracaat şartlarını resmi web sayfası üstünden tek tek deklare etti. Çocuk parası yardımını almak isteyenlerin bu şartlar doğrultusunda müracaat işlemlerinin tamamlanması gerekiyor. Yardım ödemesi 3 çocuğa kadar veriliyor.

Devlet, çocuklu ve dar gelirli ailelerin elinden tutmaya devam ediyor. Sosyal yardım ödemeleri her geçen gün artarken, vatandaşlar destek miktarlarını araştırıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığı ile çocuk yardım parasını almak mümkün. Ödemeler sırasıyla 1. Çocuk, 2. Çocuk ve  3. Çocuk için yapılıyor.

TC KİMLİK KARTI İLE PTT ŞUBELERİNE GİDEBİLİRSİNİZ

Doğum parası adı altında verilen bu yardımlardan yararlanmak isteyenlerin şartları iyice okuduktan sonrasında başvurularını yapabileceği açıklandı. TC kimlik kartı ile PTT şubelerine gitmeleri gerektiği açıklandı. Aynı zamanda annenin kimlik kartına ek olarak çocuğun kendi adına olan kimlik kartları ile işlem yapması gerektiği açıklandı.

DOĞUM YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Devlet, doğum icra eden çalışan çalışmayan tüm annelere toplumsal yardım imkanı veriyor. Doğum yardımı parası almak için çocuğun t.c. kimlik kartının çıkmış olması doğrusu nüfus kaydına işlenmiş olması gerekiyor. Kayıt işlemi başarıyla sonuçlandıktan sonrasında annelerin Doğum yardımı müracaat dilekçesi doldurması şartı aranıyor. Dilekçeyi bir tek anne doldurabiliyor ve elektronik ortamda doğrusu e-devlet aracılığı ile gönderim yapabiliyor. Ayrıca toplumsal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı il müdürlüklerine de müracaat yapmak mümkün. Yurtdışında yaşayan ve bu yardımdan yararlanmak İsteyenler ise başvurularını konsolosluk ve büyükelçilikler aracılığı ile yapabiliyor.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
düşmeyen takipçi satın al tiktok takipçi satın al Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
viagra meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri