Güncel

ODTUFANS Gündem Oldu, ODTUFANS Nedir?


ODTUFANS adıyla kurulan bir girişim kısa sürede toplumsal medyanın gündemine düştü. ODTÜ’de okuyan bazı öğrenciler tarafınca kurulduğu belirtilen platform, Onlyfans şeklinde çalışıyor. Bu kapsamda belirli bağış miktarına ulaşıldığında çıplak görüntüler kullanıcılara gösteriliyor.

ODTUFANS Nedir?


ODTUFANS nedir sorgusu kısa sürede en fazlaca araştırılan mevzular arasına girdi. ODTÜ’de okumuş olduğu belirtilen bazı üniversite öğrencileri tarafınca ODTUFANS adlı bir internet sayfası oluşturuldu. Onlyfans vari olan bu girişimde temel olarak belirli bağış miktarına ulaşıldığında bağış yapanlara hesap sahipleri tarafınca çıplak ya da yarı çıplak görüntüler gösteriliyor.

Sitede bununla birlikte “bu site ile kadın bedeninin politik hale getirilmesine karşılık da bilinçlendirme yapıyoruz,” ifadelerine yer verildi. Ayrıca gene siteden meydana getirilen açıklamaya bakılırsa meydana getirilen bağışların da yüksek lisans eğitimi için harcanacağı açıklandı.

odtufans gündem oldu, odtufans nedir?

Kısa Sürede Gündem Oldu

Sitenin isminin kısa sürede duyulması sonrasında ise internette en fazlaca konuşulan mevzular arasındaki yerini aldı. Sosyal medyada girişime dönük olarak pek fazlaca yorum yapılmış oldu. Genel olarak yorumlara bakıldığında ise negatif yorumlar olduğu görülüyor. Sosyal medya kullananların pek fazlaca bir çok site hakkında eğitim bağışı toplamak için yanlış bir yöntem bulunduğunu belirtti. Bunun yanında girişime destek çıkanların da olduğu görüldü.


Sitenin girişinde şu ifadeler bulunuyor: “Bu site ile kadın bedeninin politikleştirilmesine karşı bilinçlendirme kampanyası yapıyoruz. Kadın kendi bedeni üzerindeki tek karar merciidir. bedenin politikleştirilmesine ve sansürlenmesine karşıyız. Aşağıdaki her bir tierin açılması için belli bir bağış toplanmasını bekliyoruz. Bağışlarınız yüksek lisans eğitimimizi destekleyecektir”

Aslında sitenin ODTÜ ile hiçbir bağının olmadığı, bir tek ODTÜ’de okuyan öğrenciler tarafınca kurulduğunun altını çizmek gerekiyor. Bu kapsamda da siteyi kuranların üniversite yönetimi tarafınca disiplin cezası almaları da muhtemelen. Sitenin adı popüler olduktan sonrasında ODTUFANS giriş seçeneği eylemsiz hale getirildi. Başka bir deyişle siteye halihazırda erişim sağlanamıyor, site veritabanından silinmiş görünüyor.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
düşmeyen takipçi satın al tiktok takipçi satın al Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
viagra meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri