Sağlık

Oroferon Ödem Yapar mı?

Demir eksikliğinin kansızlık ile bağdaştırılabileceğinden önceki makalelerimizde bahsetmiştik. Görüyoruz ki bu sorun tüm dünyada milyonlarca insan tarafınca yaşanabilmektedir. Doğal olarak, eksikliğin giderilmesi için Oroferon benzer biçimde demir takviyesi ilaçlar bulunmaktadır. Bu ilaçların kan değerlerinizi süratli ve pozitif yönde bir halde değiştirmesiyle beraber birçok yan etkiyi de bununla beraber getirebilmektedir.


Oroferon ödem yapar. Bu noktada yaşanmış olan ödemin türüne fazlasıyla dikkat etmek gerekir. Nefes almanızı engelleyecek derecede yüzde şişme, yutkunma zorluğu benzer biçimde durumlar yaşamanız fazlaca ciddi yan etkilerdir ve derhal en yakın hastanenin acil servisine başvurmanızı gerektirecektir. Bu noktada bir başka demir takviyesi kullanmanız gerekebilir.


Sonuç olarak, ilacın prospektüsünü incelediğimizde ödem, karında şişkinlik benzeri yan tesirleri görebilmeniz mümkündür. Bir sorun yaşadığınız anda bunu doktorunuz ve eczacınızla paylaşmaktan çekinmeyiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
düşmeyen takipçi satın al tiktok takipçi satın al Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
viagra meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri